14.08.2014

Więcej hoteli, więcej gości

Trzy nowe hotele – to plan minimum, jaki zamierza zrealizować do końca roku Grupa Hotelowa Orbis.

Hotel Mercure w Bydgoszczy oraz hotele ibis Styles we Wrocławiu i w Rydze to nowe punkty na mapie franczyzowej sieci rozwijanej przez Orbis. Łotewski hotel, poddany rebrandingowi, przyjmie gości już we wrześniu br. Dwa polskie obiekty budowane są od podstaw, a ich otwarcie zaplanowano na czwarty kwartał 2014 roku.
- Każdy hotel ibis Styles posiada wyjątkowy charakter i osobowość, np. wystrój nowoczesnego obiektu we Wrocławiu oparty będzie na motywach powieści Lewisa Carrolla „Alicja w krainie czarów” – mówi Małgorzata Morek, dyrektor ds. rozwoju franczyzy w spółce Orbis.

Hotel Mercure Dosłońce Fot. Grupa Hotelowa Orbis

Accor i Orbis planują ekspansję sieci w Polsce, skupiając się na umowach franczyzowych. Większość nowych hoteli powstanie pod marką Mercure oraz ibis Styles.

 Dzięki zawartym dotychczas umowom partnerskim pod koniec br. pod markami Accor będzie działało 14 hoteli na terenie Polski i krajów bałtyckich.
– Niewykluczone jednak, że liczba otwarć w tym roku będzie jeszcze większa. Cały czas prowadzimy rozmowy z właścicielami niezależnych hoteli, dla których franczyza może być najlepszym sposobem na poprawienie wskaźników operacyjnych – mówi Małgorzata Morek.

Spółka jest również operatorem 52 własnych hoteli na terenie całej Polski. Działają one pod szyldami: Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis budget oraz Orbis. Marki te należą do Accoru – światowego lidera branży hotelarskiej i partnera strategicznego Orbis SA w Polsce. Każda z nich oferuje nieco inny standard. Koszt przystąpienia do sieci zależy bezpośrednio od zakresu prac potrzebnych do przystosowania hotelu franczyzobiorcy do wymogów dawcy licencji.

Jednym z najważniejszych kryteriów przystąpienia do Grupy Hotelowej Orbis jest lokalizacja oraz wielkość obiektu potencjalnego franczyzobiorcy. Strategia rozwoju zakłada przyłączanie do sieci hoteli nie tylko w dużych miastach, ale także w mniejszych, gdzie jeszcze grupa jest nieobecna. Najważniejszym warunkiem jest posiadanie przez konkretne miasto potencjału biznesowego lub biznesowo-turystycznego. Właściciel hotelu nie musi posiadać doświadczenia w branży hotelowej, ponieważ otrzyma bieżące wsparcie potrzebne do prowadzania codziennej działalności, m.in. pomoc na każdym etapie budowy lub modernizacji obiektu, system rezerwacji, wsparcie marketingowe i operacyjne w bieżącej działalności.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Anna Siedlecka

dziennikarz
Napisz do autora