Produkty sprzedawane U Franciszka są niedostępne w innych sieciach handlowych. Część towarów jest sprowadzana m.in. z Włoch, Syrii czy Maroka i Mydlarnia jest ich jedynym importerem. Firma ma także swoje laboratorium we Francji i tam wytwarza unikalne produkty pod własną marką.
Sobota
16.08.2014
System informatyczny Mydlarni u Franciszka umożliwia prowadzenie kilka sklepów. Wkrótce centrala sprawdzi standardy obsługi klienta.
 

Mydlarnia u Franciszka powstała 5 lat temu, a dziś ma już 105 punktów franczyzowych i 12 własnych. W lipcu ruszyły dwa sklepy z naturalnymi kosmetykami - w podkrakowskim Centrum Hanldowym Czyżyny i w Szczecinie, w kolejce czeka też wielkopolska miejscowość Trzcianka.
- To nasz trzeci sklep w Szczecinie i trzeci prowadzony przez tego samego franczyzobiorcę. Nie jest to wyjątek, mamy partnerów, którzy prowadzą po 4-5 placówek i to czasami w odległych od siebie miastach. Umożliwia im to nasz autorski system zarządzania dostawami – mówi Leszek Krzanowski, specjalista ds. rozwoju franczyzowego firmy.

Jego wdrożenie stało się konieczne, gdy firma zaczęła się rozrastać, a franczyzobiorcy poszerzali swoją działalność o kolejne placówki. Dzięki dotacjom unijnym stworzono program opracowany specjalnie na potrzeby Mydlarni. Dziś każdy właściciel sklepu ma indywidualne konto w systemie i może na bieżąco kontrolować stan zaopatrzenia i zamawiać towary, które przychodzą na drugi dzień.
- Dzięki temu nasi partnerzy mogą prowadzić po kilka punktów i zarządzać nimi zdalnie. Jedna z naszych franczyzobiorczyń ma sklepy w Radomiu, Kaliszu, Zamościu i Lublinie – wylicza Leszek Krzanowski. -  System jest bardzo dużym ułatwieniem dla multibiorów i przyspieszył rozwój firmy, zdarzały się miesiące, w których odnotowywaliśmy nawet po 4 otwarcia.

Chociaż nowe sklepy wciąż będą powstawać (do końca roku zaplanowano 20 otwarć), to Mydlarnia planuje wstrzymać się z dalszym rozwojem sieci i postawić na poprawę jakości. W tym celu franczyzodawca wprowadził badanie „tajemniczego klienta”, aby dowiedzieć się jak najwięcej o oczekiwaniach klientów i wrażeniach dottyczących standardów obsługi. Sprzedawcy i właściciele sklepów przechodzą też wiele szkoleń, m.in. z technik sprzedaży jak i zastosowania i składu kosmetyków.
- Sprzedajemy tylko kosmetyki naszej marki, niedostępne w innych miejscach, sprzedawca jest więc dla klienta ważnym źródłem informacji. Na czterodniowych szkoleniach przeznaczonych dla właścicieli firmy poznaje się wszystkie tajniki naturalnych preparatów, ich właściwości i zastosowanie – mówi Leszek Krzanowski.

Koszt przystąpienia do sieci franczyzowej Mydlarni to 40 tys. zł. W tej kwocie mieści się już cena urządzeń, kasy, wagi, aranżacji lokalu (firma pomaga też znaleźć wykonawców) i pierwszego zatowarowania. Licencja kosztuje symboliczną złótówkę, a miesięcznie firma pobiera opłatę w wysokości 200 zł za działania marketingowe (niezaleznie od tego, czy partner prowadzi 5 placówek, czy jedną) i za korzystanie z systemu  B2B (35 zł + 5 zł od następnego sklepu).
- Wspieramy też partnerów, któzy chcą otworzyć kolejne punkty - na zatowarowanie  następnego sklepu dajemy franczyzobiorcy 30-dniowy termin płatności. - mówi Leszek Krzanowski.
(mt)


Profil kobiety
Małgorzata Tomczak
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Inwestycja w srebro - czy warto?

Ja inwestuję w granulat złota https://mennica-krakowska.pl/index.php?id_category=31&controller=category Srebro jest NIEOPŁACALNE

54 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2018
Biżuteria zawsze modna

Ja najczęściej jednak biżuterię kupuję u tradycyjnych jubilerów, ale z tego co widzę to to wygląda bardzo fajnie. Może się kiedyś skuszę.

47 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2018
Polacy lubią prezenty

A ja np. nie przepadam, a już szczególnie nie lubię ani otrzymywania, ani składania życzeń. Chyba nie jestem standardową Polką, ale cóż. Każdy ma inne upodobania.

14 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Warto.Jest to o wiele bezpieczniejsze niż inwestowanie w fundusze inwestycyjne czy w giełde.Jednoczesnie może dać o wiele lepsze dochody niż inwestowanie w lokaty, które...

54 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2018
Pan od kosmetyków

To może być ciekawy biznes. Tu chyba potęgą jest Inglot.________________________________pisaniepracdyplomowych.edu.pl

9 wypowiedzi
ostatnia 26.03.2018
Paznokcie w natarciu

To biznes, który nie wymaga wielkiego nakładu finansowego. Kiedyś może w to wejdę._______________________http://pisaniepracdyplomowych.edu.pl

19 wypowiedzi
ostatnia 26.03.2018
Paznokcie w natarciu

Jaki rodzaj manicure jest najsolidniejszy i najlepszy na codzień?

19 wypowiedzi
ostatnia 26.03.2018
Biżuteria zawsze modna

Tutaj nie chodzi nawet o modę. Biżuteria jest sposobem na zachowanie kapitału. Po iluś tam latach nadal będzie coś warta. Pieniądze mogą stracić na wartości przez...

47 wypowiedzi
ostatnia 26.03.2018
zobacz więcej na forum