Suma bilansowa banku Meritum wzrosła do 2,7 mld zł. Dla porównania, jej wartość w przypadku największego w Polsce PKO BP wynosi ponad 200 mld zł.
Środa
20.08.2014
Liczba placówek banku wzrosła w ciągu roku o jedną piątą. Zysk – ośmiokrotnie.
 

W pierwszych sześciu miesiącach 2014 roku Meritum Bank wypracował 27,7 mln zł zysku netto, czyli 8 razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Co prawda bank nie podaje, jaki udział mieli w tym partnerzy banku, ale można domyślać się, że znaczny. Spośród 187 placówek aż 172 prowadzą franczyzobiorcy. Jeszcze w czerwcu ubiegłego sieć liczyła 158 punktów. Sieć dystrybucji Meritum Banku obejmuje również sprzedaż internetową, punkty Tesco Finanse, a także tysiące punktów sprzedaży ratalnej. 
- Wysoka rentowność pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Zamierzamy zwiększać skalę naszej działalności oraz przygotowywać dla naszych klientów kolejne innowacje, zarówno produktowe, jak i technologiczne – komentuje prezes Meritum Banku, Bartosz Chytła.

Meritum Bank kieruje swoją ofertę do średniozamożnych klientów indywidualnych, mikro- i małych firm oraz osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą. Własny punkt sieci we franczyzie mogą otworzyć osoby dysponujące kapitałem na poziomie 30 tys. zł – tyle potrzeba na wyposażenie placówki. Oprócz tego jednak trzeba wziąć pod uwagę koszty indywidualnie negocjowanej opłaty licencyjnej, jak również remontu lokalu. Punkty Meritum Banku powstają w dużych miastach, powyżej 150 tys. mieszkańców. Kogo szuka franczyzodawca?

- Modelowy franczyzobiorca to człowiek, który wierzy w siebie i wobec siebie ma największe oczekiwania. To także osoba, która zamiast szukać winnych niepowodzenia, szuka wyjścia z trudnej sytuacji. Dobry franczyzobiorca wie również, czym zajmują się jego pracownicy, bo nie izoluje się od nich, ale pracuje razem z nimi. To także ktoś, kto pracuje systematycznie przez cały miesiąc – a nie tylko w ostatnie dwa tygodnie, żeby jakoś dopiąć plany sprzedażowe. W biznesie, podobnie jak w sporcie trzeba umieć rozkładać siły. Nie da się pół maratonu przejść spacerem, a drugie pół przebiec sprintem – mówi Jacek Biskup, dyrektor departamentu zarządzania siecią partnerską w Meritum Banku.

(gum)
 


POPULARNE NA FORUM

Fakturowa rewolucja

Z powodzeniem korzystam z chmury faktur od kilku miesięcy. Bardzo proste w obsłudze, intuicyjne narzędzie, faktycznie ułatwia wystawianie i przesyłanie faktur.

6 wypowiedzi
ostatnia 19.10.2018
założenie Franczyzy banku

Szanowny Panie, Zysk Partnera zależy od wolumenu kredytów, które udzieli on w danym miesiącu rozliczeniowym. Każdy produkt ma swoją podstawową tabelę prowizyjną,...

8 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Firma pożyczkowa

Jeśli jest się świadomym tego, co się robi to nie widzę najmniejszych przeszkód, aby nie brać w ogóle pożyczki. Niektórym to może się naprawdę przydać :)...

69 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Pośrednictwo kredytowe - z którą firmą podjąć współpracę?

I z zakończeniem kolejnych rozliczeń znów miło nam poinformować że kampania https://sprintmoney.pl ma 100% zatwierdzonych wniosków pozyskanych przez naszych...

125 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Firma pożyczkowa

Sprawdź to https://chwillowki.pl/

69 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Firma pożyczkowa

Najlepsze chwilówki znajdziesz na https://chwillowki.pl

69 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Biuro rachunkowe

Ja korzystam z biura rachunkowego KOF http://www.koflublin.pl/ i jestem bardzo zadowolona. Wszystkim zajmują się profesjonalnie i na czas. Dzięki nim mogę skupić się na...

114 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
RODO i ochrona danych.

Pytanie do osób zorientowanych czy tego typu wzory będą odpowiednie -...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018