21.08.2014

Z Cyfrowej Akademii na politechnikę

Prywatne szkoły oferują coraz węższe specjalizacje. Tym razem franczyzodawca organizuje zajęcia programowania komputerowego.

Prywatnych szkół matematyki na licencji franczyzowej nie brakuje, działają 2plus2, Early Math, Galileusz, Leonardo School. Tylko dwie pierwsze z nich koncentrują się wyłącznie na organizowaniu zajęć królowej nauk. Firma BLC, właściciel szkół 2plus2 poszła jeszcze dalej i w tym roku wdrożyła kolejny koncept franczyzowy pod nazwą Cyfrowa Akademia. W placówkach będą odbywały się zajęcia komputerowe, w tym programowania komputerowego, tworzenia gier i aplikacji mobilnych, stron internetowych, animacji komputerowych, a także cyfrowej obróbki obrazu edycji dźwięku oraz obrazu dla dzieci i młodzieży od lat 7 do 19 oraz dla dorosłych.

Lekcja w Cyfrowej Akademii Fot. Cyfrowa Akademia

Zajęcia Cyfrowej Akademii są rozpisane na poszczególne programy, stopnie zaawansowania, semestry. Nauczyciele prowadzą zajęcia w 8-osobowych grupach, koszt wynosi 150 zł miesięcznie.

- Zaczęliśmy w Szczecinie, gdzie znajduje się siedziba naszej firmy oraz w Kłobucku. Tam wystartowały zajęcia półkolonijne. Zainteresowanie było tak duże, że praktycznie nie było wolnych miejsc. Od września dołączą kolejne szkoły: w Olsztynie, Pabianicach, Gdańsku, Poznaniu, Częstochowie, Aleksandrowie. Myślę, że podobnie jak w przypadku 2plus2, koncept będzie się sprawdzał dobrze w każdym mieście powyżej 15 tys. mieszkańców - twierdzi Marcin Kruszyński, dyrektor Grupy Edukacyjnej 2BLC.

Pierwszymi franczyzobiorcami Cyfrowej Akademii są osoby współpracujące ze Szkołą Matematyki 2plus2. Jeden z partnerów trafił do sieci „z zewnątrz”. Zajęcia Cyfrowej Akademii są rozpisane na poszczególne programy, stopnie zaawansowania, semestry. Nauczyciele prowadzą zajęcia w 8-osobowych grupach, koszt wynosi 150 zł miesięcznie.
- Interesuje nas stworzenie silnej sieci edukacyjnej, z pozycją największego gracza na rynku zajęć pozaszkolnych w Polsce oraz wejście na rynki zagraniczne. W przypadku 2plus2 już jesteśmy obecni w 4 innych krajach. Jeśli dopisze nam szczęście, spróbujemy zrobić to samo z Cyfrową Akademią. Na zachodzie programowania dzieci uczą się już od pewnego czasu. Nowoczesne gospodarki potrzebują milionów programistów w ciągu najbliższych lat - dodaje Marcin Kruszyński.
(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0