Gabinet kosmetyczny w małym mieście

Inwestycja w Instytut Zdrowia i Urody pod logo Yasumi wynosi 180-220 tys. zł.
Czwartek
28.08.2014
Dla Yasumi ważniejsza jest zasobność portfeli potencjalnych klientów, niż liczba mieszkańców miasta, gdzie planuje otwarcie.
 

Yasumi działa w Polsce od ponad 10 lat. Pod szyldem sieci funkcjonuje 40 punktów Yasumi Epil wyspecjalizowanych w usługach depilacyjnych, 12 gabinetów Yasumi Slim, w których klientki mogą poddać się zabiegom wyszczuplającym i 48 salonów Yasumi Instytut Zdrowia i Urody (kompleksowa pielęgnacja twarzy i ciała). Od początku roku firma zanotowała 9 nowych otwarć. 
- Większość z nich to Instytuty Zdrowia i Urody, czyli nasz najbardziej kompleksowy wariant. Zauważyliśmy tu wyraźne odwrócenie trendu – jeszcze kilka lat temu szczególnym zainteresowaniem przedsiębiorców cieszył się franczyzowy koncept Epil, który w latach 2011-2012 uruchomił aż 40 punktów, a obecnie najbardziej dynamicznie rozwija się właśnie sieć Instytutów – mówi Artur Kołecki, dyrektor ds. rozwoju Yasumi. 

We wrześniu pierwszych klientów przywitają dwie nowe placówki – w Gdańsku i Suchym Lesie, 16-tysięcznej miejscowości w województwie wielkopolskim. Wybór małego ośrodka na lokalizację dość ekskluzywnego salonu może dziwić, ale Artur Kołecki przekonuje, że liczba ludności nie jest tu najważniejszym kryterium:
- Większą uwagę zwracamy na potencjał miejsca – jaki jest średni przychód na mieszkańca, ile wynosi stopa bezrobocia, jaka jest polityka władz miejskich wobec biznesu. Małe miasteczko w pobliżu dużej aglomeracji rokuje zupełnie inaczej, niż gmina w uboższych regionach, stąd przy podejmowaniu decyzji kierujemy się raczej oceną struktury społecznej - tłumaczy. 

W najbliższych miesiącach franczyzodawca poloży nacisk na wzmocnienie obecności marki w województwach zachodniopomorskim i lubelskim, w których działa najmniej salonów. Firma planuje też kontynuować ekspansję za granicą – w tym roku powstały pierwsze Instytuty w Austrii i Kazachstanie.
- Nie szukaliśmy partnerów za granicą, inicjatywy wyszły od samych inwestorów – są to osoby związane z Polską, które zetknęły się z Yasumi  i powstanowiły poprowadzić biznes pod naszym szyldem. Partner z Kazachstanu studiował w Krakowie i po powrocie do kraju zdecydował się na współpracę z nami. Planujemy rozszerzać działalność w tym regionie – zapowiada Artur Kołecki.
(mt)


Profil kobiety
Małgorzata Tomczak
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Trening z maszyną

A ja trenuję na rowerku treningowym. Kupiłam w www.hop-sport.pl akurat teraz mają fajne promocje. Warto zerknąć.

39 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Croatia thanh cong tai vi sao?

Nào là tâm trạng, nào là ý thức, khi là niềm tự hào dân tộc... Vậy, hãy nghe chính một “fan cuồng” Croatia, trước khi nghe những lời bàn...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.07.2018
Fotodepilacja - z kim warto współpracować?

Osobiście polecam dobrego lekarza medycyny estetycznej https://ranking.abczdrowie.pl/s/Lekarz%20medycyny%20estetycznej Wtedy będziemy mieli pewność, że efekty będą trwałe.

59 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Fotodepilacja - z kim warto współpracować?

Osobiście polecam dobrego lekarza medycyny estetycznej https://ranking.abczdrowie.pl/s/Lekarz%20medycyny%20estetycznej Wtedy będziemy mieli pewność, że efekty będą trwałe.

59 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Gabinet kosmetyczny

Ja myślę o otworzeniu gabinetu z zabiegami makijażu permanentnego. Na początek chciałabym zająć się makijażem permanentnym brwi 3 metodami . Chciałam się...

97 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Gabinet kosmetyczny

Według mnie podstawą przy otwieraniu salonu kosmetycznego są odpowiednia wiedza i umiejętności, które to można nabyć w trakcie dobrych szkoleń. Następnie należałoby...

97 wypowiedzi
ostatnia 02.07.2018
Firma w formie

Moda na zdrowy tryb życia dalej trwa i bardzo dobrze :) Sam należę do osób, które w wolnym czasie chętnie uprawiają sport - po takich zajęciach czuję się...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2018
Manicure "pod ręką"

Coraz częściej się widzi w centrach handlowych wysepki z zabiegami kosmetycznymi. _________________________ http://www.biokur.pl/

3 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018