Matematyka w służbie biznesu

W tym roku aż 25 proc. uczniów nie poradziło sobie z maturą z matematyki. Prywatne szkoły nauk ścisłych mają szanse w przyszłości poprawić te statystyki.
Środa
03.09.2014
Szkoły EZO zmieniają program nauczania. Dzięki różnym profilom zajęć, korzystają z nich słabsi lub zdolniejsi uczniowie.
 

Ostatnie półrocze w szkołach EZO upłynęło pod znakiem intensywnej pracy nad programem. Franczyzodawca wprowadził szereg zmian w metodologii nauczania matematyki, która obok fizyki stanowi podstawę oferty edukacyjnej placówek. Zmiany te związane są z programem, który musi odpowiadać na potrzeby rynku edukacyjnego w Polsce. Ten zaś co roku ulega małym zmianom.
- Scenariusze naszych zajęć są bardzo pomocne dla dzieci, które mają problemy z matematyką. Stanowią także wyzwanie dla tych, którzy chcą i mogą rozwijać swoje zdolności matematyczne. Od tego roku program wzbogacił się o kolejny stopień, skierowany do dzieci z 4. klasy szkoły podstawowej, opracowany w zgodzie z podstawą programową, jak również wzbogacony o zadania i ćwiczenia konkursowe. Skończyliśmy również prace nad nowymi planszami i grami, które w sposób ciekawy i bezstresowy ćwiczą materiał przerabiany na zajęciach  – mówi Joanna Grodecka, franczyzodawca.

Za pełny pakiet franczyzowy umożliwiający prowadzenie zajęć z matematyki zapłacimy 12 tys. zł., otrzymując darmowe szkolenie dla jednego nauczyciela na wszystkich 8 stopniach nauki. Franczyzobiorcy mogą wykupić licencję na naukę samej matematyki bądź fizyki, a także obu tych przedmiotów. W zależności od wybranej licencji koszt przystąpienia do sieci waha się od 2 do 12 tys. zł. Pamiętajmy, że do prowadzenia zajęć nie jest wymagany specjalny lokal.
- W obecnej chwili mamy pięć placówek edukacyjnych. Niedawno uruchomiliśmy franczyzowy  punkt w Radomiu. Aktualnie prowadzimy rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami z Kalisza, Warszawy i Kielc – wylicza Joanna Grodecka.

Zajęcia prowadzone w szkołach EZO nie zastępują zajęć szkolnych. Praca w małych grupach i właściwy dobór dzieci do tych grup, czego nauczyciele uczą się w czasie szkoleń, pozwalają niektórym dzieciom „wyjść z ukrycia” w czasie zajęć szkolnych. Inne z kolei rozwijają skrzydła w licznych konkursach matematycznych.
-  Chcemy pokazać, że nauka matematyki nie musi być mozolna i monotonna. Każdy może dobrze radzić sobie ze ścisłymi przedmiotami, pod warunkiem, że ich podstawy zostaną przekazane w zrozumiały sposób. Uczestnicy zajęć nie tylko poznają teorię, ale również praktykę. Podczas zajęć z fizyki uczą się używać podstawowych narzędzi, przybijać, wiercić, przykręcać, poznając w ten sposób podstawowe prawa i zjawiska fizyczne - przekonuje Grodecka.

W ostatnich latach rozwój prywatnych szkół nauk ścisłych nabrał tempa. Można się spodziewać, że jeszcze przez jakiś czas ten trend pozostanie bez zmian. - Wiedza zebrana w internecie miała zastąpić nauczanie pozalekcyjne dzieci. Nic nie zastąpi jednak nauki zdobywanej przez eksperyment, dyskusję, rozmowę czy ćwiczenia z małą, dobrze zorganizowaną grupą rówieśników – podsumowuje Małgorzata Grabis, autorka programu EZO.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

2 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Moim zdaniem fajnie zrobic jakieś zabawy integracyjne typu praca w grupie, rozwiązywanie jakichś zadanek - to zawsze fajnie ludzi skupia :)

6 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Franczyza British School

Whirling within the whirlpool that academic strain is? Then you may relieve your self of the troubles by means of contacting British Essay Writing Service UK

5 wypowiedzi
ostatnia 18.04.2018
Franczyza British School

Język to przecież teraz podstawa edukacji bez znajomości choćby podstawowego angielskiego to raczej niewiele można osiągnąć na rynku pracy...

5 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Szkolenia inżynierskie?

Dostaliśmy w firmie ofertę na takie szkolenie http://emt-systems.pl/oprogramowanie-siemens-tecnomatix.html i zastanawiamy się czy warto wysłać na nie naszych pracowników....

2 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2018
Język na licencji

Ogólnie ci powiem że jeśli chodzi o języki to słabo u mnie z tym i przydaje mi się tłumacz stron i tekstów bo nauczyć się nie mam czasu a potrzebuje czasami...

7 wypowiedzi
ostatnia 10.04.2018
Szkoła Tańca Lilla House czy może biuro podróży Multita?

No chyba to nie tendy droga.Branże w której się zaczyna biznes trzeba wybierać na podstawie jej znajomości inaczej będzie ciężko ____________________BGŻ Optima:...

5 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2018
Szkoła Tańca Lilla House czy może biuro podróży Multita?

Dobry taniec jest piękny.____________________________Prace licencjackie 

5 wypowiedzi
ostatnia 22.03.2018
zobacz więcej na forum