Matematyka w służbie biznesu

W tym roku aż 25 proc. uczniów nie poradziło sobie z maturą z matematyki. Prywatne szkoły nauk ścisłych mają szanse w przyszłości poprawić te statystyki.
Środa
03.09.2014
Szkoły EZO zmieniają program nauczania. Dzięki różnym profilom zajęć, korzystają z nich słabsi lub zdolniejsi uczniowie.
 

Ostatnie półrocze w szkołach EZO upłynęło pod znakiem intensywnej pracy nad programem. Franczyzodawca wprowadził szereg zmian w metodologii nauczania matematyki, która obok fizyki stanowi podstawę oferty edukacyjnej placówek. Zmiany te związane są z programem, który musi odpowiadać na potrzeby rynku edukacyjnego w Polsce. Ten zaś co roku ulega małym zmianom.
- Scenariusze naszych zajęć są bardzo pomocne dla dzieci, które mają problemy z matematyką. Stanowią także wyzwanie dla tych, którzy chcą i mogą rozwijać swoje zdolności matematyczne. Od tego roku program wzbogacił się o kolejny stopień, skierowany do dzieci z 4. klasy szkoły podstawowej, opracowany w zgodzie z podstawą programową, jak również wzbogacony o zadania i ćwiczenia konkursowe. Skończyliśmy również prace nad nowymi planszami i grami, które w sposób ciekawy i bezstresowy ćwiczą materiał przerabiany na zajęciach  – mówi Joanna Grodecka, franczyzodawca.

Za pełny pakiet franczyzowy umożliwiający prowadzenie zajęć z matematyki zapłacimy 12 tys. zł., otrzymując darmowe szkolenie dla jednego nauczyciela na wszystkich 8 stopniach nauki. Franczyzobiorcy mogą wykupić licencję na naukę samej matematyki bądź fizyki, a także obu tych przedmiotów. W zależności od wybranej licencji koszt przystąpienia do sieci waha się od 2 do 12 tys. zł. Pamiętajmy, że do prowadzenia zajęć nie jest wymagany specjalny lokal.
- W obecnej chwili mamy pięć placówek edukacyjnych. Niedawno uruchomiliśmy franczyzowy  punkt w Radomiu. Aktualnie prowadzimy rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami z Kalisza, Warszawy i Kielc – wylicza Joanna Grodecka.

Zajęcia prowadzone w szkołach EZO nie zastępują zajęć szkolnych. Praca w małych grupach i właściwy dobór dzieci do tych grup, czego nauczyciele uczą się w czasie szkoleń, pozwalają niektórym dzieciom „wyjść z ukrycia” w czasie zajęć szkolnych. Inne z kolei rozwijają skrzydła w licznych konkursach matematycznych.
-  Chcemy pokazać, że nauka matematyki nie musi być mozolna i monotonna. Każdy może dobrze radzić sobie ze ścisłymi przedmiotami, pod warunkiem, że ich podstawy zostaną przekazane w zrozumiały sposób. Uczestnicy zajęć nie tylko poznają teorię, ale również praktykę. Podczas zajęć z fizyki uczą się używać podstawowych narzędzi, przybijać, wiercić, przykręcać, poznając w ten sposób podstawowe prawa i zjawiska fizyczne - przekonuje Grodecka.

W ostatnich latach rozwój prywatnych szkół nauk ścisłych nabrał tempa. Można się spodziewać, że jeszcze przez jakiś czas ten trend pozostanie bez zmian. - Wiedza zebrana w internecie miała zastąpić nauczanie pozalekcyjne dzieci. Nic nie zastąpi jednak nauki zdobywanej przez eksperyment, dyskusję, rozmowę czy ćwiczenia z małą, dobrze zorganizowaną grupą rówieśników – podsumowuje Małgorzata Grabis, autorka programu EZO.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Write My Essay Cheap

We provide high quality Marketing write my essay cheap Help and Marketing Help at very affordable prices. Simply fill in your order form to get the best essay Help Online...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Biuro tłumaczeń - tłumaczenia techniczne

Cześć, znacie może jakieś biuro tłumaczeń ruda śląska która oferuje tłumaczenia techniczne najlepiej żebym mógł podejść z dokumentacją, bo potrzebuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Marketing Assignment Help

We offer high quality Marketing Assignment Help and Marketing Project Help at very affordable prices. Get the best grades with our Marketing Assignment Writing Service.

1 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Online Assignment Help Australia

Simply fill in your order form to get the best Assignment Help Online services. Our 24/7 support team help with Online Assignment Help Australia queries.

1 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Przedszkole czeka na start

hire Mass Texting service online distribution is very important for me and yours business to promote! Well the information must continue. Thank you so much to providing this...

5 wypowiedzi
ostatnia 06.07.2018
Franczyza British School

Polecam zapoznać się z artykułem na temat franchisingu z organami zagranicznymi http://vademecumzarzadzania.pl/firma/lqa/

7 wypowiedzi
ostatnia 05.07.2018
Szkolenia prezentacje biznesowe

Numerous understudies of UK don't have much information to take help and compose expositions. dissertation writing service

3 wypowiedzi
ostatnia 29.06.2018
Przedszkole czeka na start

Buy essay writing service :Most basic choice of understudies is to purchase paper on the web.

5 wypowiedzi
ostatnia 29.06.2018