Biura Urlopy.pl działają na powierzchni 25-50 m2. Franczyzodawca nie pobiera opłaty za przystąpienie do sieci, natomiast opłata miesięczna wynosi 8-10 proc. uzyskanej prowizji ze sprzedaży.
Piątek
05.09.2014
Kilka lat temu biura podróży najwięcej zarabiały na wakacyjnych wyjazdach. 20 biur Urlopy.pl korzysta ze zmieniającego się trendu.
 

Z badań AC Nielsen wykonanych na zlecenie Mondial Assistance wynika, że 10 proc. z 15 milionów Polaków planujących wakacje wybiera się na nie we wrześniu. Podobna liczba na urlop pojechała we wrześniu w ubiegłym roku, ale to o 500 tys. więcej niż w 2011 roku. Oznacza to, że sezon na sprzedaż wycieczek w biurach podróży jeszcze się nie skończył. Wrześniowe wyjazdy są tańsze, a plaże i kurorty turystyczne mniej zatłoczone. Z tego terminu najczęściej korzystają grupy znajomych oraz bezdzietne pary.
- W tym roku zdecydowanym faworytem wśród kierunków turystycznych najczęściej wybieranych przez Polaków jest Grecja, ze szczególnym uwzględnieniem wysp. Liderem rynku pozostaje Nowa Itaka, obserwujemy wzrosty sprzedaży oferty Wezyr Holidays i Grecos Holiday - mówi Ewa Gajewska z sieci biur podróży Urlopy.pl.

Obecnie pod logo Urlopy.pl pracuje 20 biur podróży, z czego 17 na licencji franczyzowej. W tym roku ruszyły biura w Nowym Sączu i Warszawie, planowane są kolejne otwarcia.
- Notujemy duże zainteresowanie naszą ofertą franczyzową ze strony przedsiębiorców, mamy kilkanaście zapytań miesięcznie. Mimo tego pracujemy tylko z wybranymi osobami, w lokalizacjach, które naszym zdaniem pozytywnie rokują na przyszłość. Rynek turystyczny po problemach związanych z upadkami biur podróży odzyskał już zaufanie klientów i notuje systematyczny wzrost - twierdzi Ewa Gajewska.

Franczyzobiorcy zarabiają nie tylko na prowizjach ze sprzedanych wycieczek, ale także na ubezpieczeniach, które stanowią uzupełnienie oferty biur podróży.
- Sprzedajemy polisy turystyczne Axa, TU Europa i Europejskie. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, które dzięki najlepszemu na rynku kontraktowi z AXA jesteśmy w stanie zaproponować klientom już za 1,5 proc. ceny wycieczki, przy standardowej stawce 3 proc. Klienci podróżujący na własną rękę udają się do biura podróży właśnie po to, aby w jednym miejscu zakupić wszystkie składowe części swojej wycieczki czyli przelot, hotel i ubezpieczenie. Dzięki temu w jednym miejscu otrzymują kompleksową obsługę i nie muszą na własną rękę poświęcać kilku godzin, czy nawet dni na przeglądanie internetu. Wykwalifikowanemu konsultantowi zajmuje to najwyżej godzinę. Klientów interesuje głównie ubezpieczenie sprzętu sportowego, rzadziej elektroniki - wyjaśnia menedżerka.

Wzrost liczby turystów organizujących samodzielne wycieczki zdaniem Ewy Gajewskiej nie przekłada się na spadek sprzedaży zorganizowanych wyjazdów. - Klienci podróżujący samodzielnie to inna grupa niż miłośnicy zorganizowanego wypoczynku. Biura agencyjne, takie jak Urlopy.pl, obsługują wszystkich klientów, zarówno zdecydowanych na wyjazd z biurem, jak i globtroterów przemierzających świat na własną rękę. Sprzedajemy, oprócz oferty touroperatorów, również bilety lotnicze. Mamy dostęp do największych baz noclegowo/hotelowych zawierających oferty ponad 70 tys. obiektów.
(dw)


POPULARNE NA FORUM

Spływy kajakowe - czy warto zainwestować?

Mam działkę przy nabrzeżu rzeki i myślałem kupić parę kajaków i organizować spływy kajakowe, coś w tym stylu: Spływy kajakowe Skrwa. Czy trzeba do tego celu...

1 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Pensjonat - warto czy nie?

więcej o Janluka tu. Również ciekawy temat

3 wypowiedzi
ostatnia 04.07.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Global rent a car to masakryczny przekret!!! Mnie zrobili tak samo w bambucho. Podrozwalismy 21go czerwca 2018. Dali samochod nie taki jak zamawiany, a po odbior to juz nie...

30 wypowiedzi
ostatnia 02.07.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Czy ktos z Panstwa mial problem z firma customercare@global-rent-a-car.pl wynajmujaca auta na lotnisku w Gdansku? Otrzymalem inne auto niz zamowilem, auto bylo nie umyte, a...

30 wypowiedzi
ostatnia 01.07.2018
Nowa marka hotelowa wchodzi do Polski

Rzeczywiście jakoś to do mnie nie przemawia color switch game

2 wypowiedzi
ostatnia 28.06.2018
Czy warto prowadzić biuro podróży?

Moim zdaniem biuro podróży to zawsze dobry interes, zapotrzebowanie na takie usługi z roku na rok jest co raz większe, co raz więcej ludzi nie chce siedzieć w domu tylko...

34 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Noclegi dla firm - czy warto?

Jak potrzebujecie wyposażenia hotelu to sprawdźcie sobie firmę http://womeb.com.pl/meble-hotelowe-restauracyjne/ Dostaniecie u nich bardzo fajnie wykonane meble. W dodatku ...

16 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Pensjonat - warto czy nie?

To bardzo ciekawy temat. Warty zbadania. color switch little big snake

3 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018