Biura Urlopy.pl działają na powierzchni 25-50 m2. Franczyzodawca nie pobiera opłaty za przystąpienie do sieci, natomiast opłata miesięczna wynosi 8-10 proc. uzyskanej prowizji ze sprzedaży.
Piątek
05.09.2014
Kilka lat temu biura podróży najwięcej zarabiały na wakacyjnych wyjazdach. 20 biur Urlopy.pl korzysta ze zmieniającego się trendu.
 

Z badań AC Nielsen wykonanych na zlecenie Mondial Assistance wynika, że 10 proc. z 15 milionów Polaków planujących wakacje wybiera się na nie we wrześniu. Podobna liczba na urlop pojechała we wrześniu w ubiegłym roku, ale to o 500 tys. więcej niż w 2011 roku. Oznacza to, że sezon na sprzedaż wycieczek w biurach podróży jeszcze się nie skończył. Wrześniowe wyjazdy są tańsze, a plaże i kurorty turystyczne mniej zatłoczone. Z tego terminu najczęściej korzystają grupy znajomych oraz bezdzietne pary.
- W tym roku zdecydowanym faworytem wśród kierunków turystycznych najczęściej wybieranych przez Polaków jest Grecja, ze szczególnym uwzględnieniem wysp. Liderem rynku pozostaje Nowa Itaka, obserwujemy wzrosty sprzedaży oferty Wezyr Holidays i Grecos Holiday - mówi Ewa Gajewska z sieci biur podróży Urlopy.pl.

Obecnie pod logo Urlopy.pl pracuje 20 biur podróży, z czego 17 na licencji franczyzowej. W tym roku ruszyły biura w Nowym Sączu i Warszawie, planowane są kolejne otwarcia.
- Notujemy duże zainteresowanie naszą ofertą franczyzową ze strony przedsiębiorców, mamy kilkanaście zapytań miesięcznie. Mimo tego pracujemy tylko z wybranymi osobami, w lokalizacjach, które naszym zdaniem pozytywnie rokują na przyszłość. Rynek turystyczny po problemach związanych z upadkami biur podróży odzyskał już zaufanie klientów i notuje systematyczny wzrost - twierdzi Ewa Gajewska.

Franczyzobiorcy zarabiają nie tylko na prowizjach ze sprzedanych wycieczek, ale także na ubezpieczeniach, które stanowią uzupełnienie oferty biur podróży.
- Sprzedajemy polisy turystyczne Axa, TU Europa i Europejskie. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, które dzięki najlepszemu na rynku kontraktowi z AXA jesteśmy w stanie zaproponować klientom już za 1,5 proc. ceny wycieczki, przy standardowej stawce 3 proc. Klienci podróżujący na własną rękę udają się do biura podróży właśnie po to, aby w jednym miejscu zakupić wszystkie składowe części swojej wycieczki czyli przelot, hotel i ubezpieczenie. Dzięki temu w jednym miejscu otrzymują kompleksową obsługę i nie muszą na własną rękę poświęcać kilku godzin, czy nawet dni na przeglądanie internetu. Wykwalifikowanemu konsultantowi zajmuje to najwyżej godzinę. Klientów interesuje głównie ubezpieczenie sprzętu sportowego, rzadziej elektroniki - wyjaśnia menedżerka.

Wzrost liczby turystów organizujących samodzielne wycieczki zdaniem Ewy Gajewskiej nie przekłada się na spadek sprzedaży zorganizowanych wyjazdów. - Klienci podróżujący samodzielnie to inna grupa niż miłośnicy zorganizowanego wypoczynku. Biura agencyjne, takie jak Urlopy.pl, obsługują wszystkich klientów, zarówno zdecydowanych na wyjazd z biurem, jak i globtroterów przemierzających świat na własną rękę. Sprzedajemy, oprócz oferty touroperatorów, również bilety lotnicze. Mamy dostęp do największych baz noclegowo/hotelowych zawierających oferty ponad 70 tys. obiektów.
(dw)


POPULARNE NA FORUM

Hotel - wasza opinia

Czy ktoś z Was korzystał z ofert Moon Hostel? Z tego co przeczytałem na ich stronie internetowej to posiadają naprawdę fajne i tanie noclegi. Może ktoś z Was mi powie...

1 wypowiedzi
ostatnia 19.10.2018
Domki nad Jeziorem

Witam, mam taki pomysł aby zakupić kawałek działki nad jeziorem z linią brzegową i postawić 4 domki drewniane plus do tego altanki , 2 domki z sauną. Do tego jakiś...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Można pomyśleć o agroturystyce, ten rynek się rozwija. Ludzie coraz częściej wybierają gospodarstwa agroturystyczne niż duże hotele. Jakbyście szukali ładnych...

11 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Mądry Polak po szkodzie. Jak czytam wpisy na temat Rent a Car/Flex car sp. z o.o. to żałuję że nie poświęciłem tej witrynie/forum uwagi wcześniej. Lotnisko Gdańsk...

33 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
Bogaci otwierają hotele

This is a great post. I like this topic. free pc games

13 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
Hotelik

Zdecydowanie warto! Dobrze zadbać o odpowiednią lokalizację, jak np. ten hotel w gdańskim centrum, który znajduje się w naprawdę fantastycznym miejscu. Dla mnie...

27 wypowiedzi
ostatnia 28.09.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Ciekawym pomysłem są też apartamenty na wynajem. Od roku mam dwa takie w Krynicy-Zdrój http://www.apartamentykrynicazdroj.eu/ Goście są głównie w sezonie zimowym i w...

11 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Warto poczytać o podstawowych błędach w obsłudze gościa hotelowego - http://www.chart.pl/news/bledy-w-obsludze-goscia-hotelowego/. Z pewnością przyda się to hotelarzom.

11 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2018