Pieniądze w rajstopach

Franczyzodawca szuka lokalizacji w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Nie wyklucza jednak otwarć również w mniejszych miejscowościach.
Czwartek
11.09.2014
Franczyzowych sklepów Gatta jest dużo mniej niż własnych. Wkrótce ma się to zmienić.
 

Gatta, specjalizująca się w sprzedaży rajstop, pończoch, bielizny i odzieży damskiej, liczy obecnie 116 salonów w całej Polsce. W tej chwili tylko 9 z nich prowadzą franczyzobiorcy, ale już niebawem ma się to zmienić. Jeszcze w tym roku sieć powiększy się o 2-3 sklepy na licencji. Na poszukiwanie partnerów firma Ferax, operator sieci, wybiera się na Targi Franczyza 2014 organizowane w Pałacu Kultury i Nauki w dniach 16-18 października.

 - Ostatnie otwarcia sklepów Gatta miały miejsce m.in. w Złotych Tarasach i Sadybie Best Mall w Warszawie, a także w Ełku i Olsztynie.  Wszystkie te punkty są naszymi własnymi salonami, a w tym roku planujemy otwarcia jeszcze 7 swoich sklepów – mówi Łukasz Tyrakowski, menedżer ds. franczyzy w sieci. - Naszym celem jest zwiększenie udziału lokali franczyzowych w całej sieci. Chcemy też pracować nad ofertą, by stawała się coraz bardziej dostępna i atrakcyjna dla naszych partnerów.

Operator Gatty na bieżąco monitoruje wyniki swoich salonów. Zdarza się, że punkty przynoszące niezadowalające wyniki są zamykane. Taki los spotkał w tym roku dwa lokale. - W takich przypadkach wolimy zaangażować pieniądze w nowe, bardziej perspektywiczne projekty – mówi Tyrakowski.

Gatta rozwija się też za granicą. Spółka zależna Gatta Slovakia odpowiada za rozwój u naszych południowych sąsiadów.
- Ostatnio otworzyliśmy nasz salon w największym centrum outletowym na Słowacji - Vodierady oraz uruchomiliśmy salon w najbardziej prestiżowym centrum handlowym w Bratysławie - Aupark Bratislava. Pracujemy również nad projektami franczyzowymi w Czechach, krajach zachodnich oraz na Bliskim Wschodzie – wylicza Tyrakowski.  

Kwota inwestycji w sklep Gatta obejmuje kilka elementów. Chodzi przede wszystkim o koszty zaprojektowania i wykonania salonu, które sięgają ok. 2,2 tys. zł na m2 w przypadku lokalu budowanego od podstaw. Do otwarcia sklepu w miejscu przystosowanym do tego wystarczy kwota o 1 tys. zł niższa. Sczegóły dotyczące lokalizacji i przystosowania lokalu można znaleźć w artykule Gatta woli galerie na portalu Lokalnabiznes.pl.
- Wszystko zależy od zakresu prac – tłumaczy Tyrakowski. – W biznesplanie trzeba też uwzględnić koszty zaprojektowania i wykonania specjalistycznych mebli u naszych kooperantów. Na ten cel trzeba przeznaczyć ok. 1,2 tys. zł na m2, choć istnieje możliwość wybrania tańszych wariantów. Należy też uwzględnić zabezpieczenie majątkiem towaru oraz systemu informatycznego na kwotę 50-70 tys. zł. Można to zrobić na przykład przy pomocy gwarancji bankowej.

Współpraca w sieci Gatta opiera się na modelu depozytowym. Franczyzobiorca nie jest właścicielem towaru, który sprzedaje w swoim sklepie. Jego wynagrodzenie stanowi prowizja od osiągniętego obrotu. Jej wysokość jest ustalana indywidualnie.

(gum)


PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Liga Mistrzów na Targach Franczyza /09.10.2018

Największe polskie i zagraniczne marki będą miały swoje stoiska na Targach Franczyza, które już wkrótce odbędą się w Warszawie.

Wybierz pomysł. Zacznij działać /02.10.2018

Zbliżają się Targi Franczyza. W dniach 18-20 października na dwóch piętrach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, kilka tysięcy gości będzie wybierać pomysły na własny biznes.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Sieć dobrze przemyślana /19.05.2018

Staramy się do minimum ograniczyć ryzyko nieudanych inwestycji, zwłaszcza we franczyzie – mówi Adam Miłosiński, menadżer ds. rozwoju sieci franczyzowej Gatta.

Jak zarabiać na wynajmie? /30.03.2018

Krok po kroku opisujemy, jak zarabiać na wynajmie mieszkań i lokali. Sprawdzamy, który biznes sezonowy jest najbardziej zyskowny. Radzimy, jak rozwinąć sieć franczyzową za granicą. Jarosław Szanajca, założyciel Dom Development, opowiada nam jak zbudował firmę gigant od zera.

POPULARNE NA FORUM

nadruk na odzieży roboczej

You have done a great job. I will definitely dig it and personally recommend to my friends. I am confident they will be benefited from this site my gmail login

9 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Powrót po wielu latach

Great info! I recently came across your blog and have been reading along. I thought Iwould leave my first comment. Thanks Puzzle Games

3 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018
Powrót po wielu latach

Thank you for sharing your easy steps for the creation of a successful blog. Arcade Games

3 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018
Jaki program komputerowy polecacie do obsługi sklepu

Bez względu na to jak duży jest to sklep, warto zainwestować w dobre oprogramowanie. Zarządzanie, zwłaszcza sprzedażą w firmie, może być dość kłopotliwe,...

12 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Trzeba próbować swoich sił, jak masz dobry pomysł, ciekawy asortyment to warto spróbować. Ja próbuję swoich sił ze swoim sklepem https://sensistore.pl/ , nie jest...

80 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Trzeba próbować swoich sił, jak masz dobry pomysł, ciekawy asortyment to warto spróbować. Ja próbuję swoich sił ze swoim sklepem https://sensistore.pl/ , nie jest...

80 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Hurtownik - opinie

HP Support HP Printer Support HP Wireless Printer Support HP Officejet Printer Support HP Computer Support HP Laptop Support HP Technical Support HP Customer support

24 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
nadruk na odzieży roboczej

Te nadruki zawsze się mogą przydać! _______________________________ Pedagogika - praca licencjacka

9 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018