Grene w mieście i na wsi

Najbardziej sprawdzają się lokalizacje blisko innych sklepów zaopatrzenia rolniczego, stacji kontroli pojazdów, warsztatów samochodowych, marketów budowlanych, stacji benzynowych lub targowiska miejskiego.
Środa
24.09.2014
Oferta sklepów rolniczo-technicznych pozwala zarabiać w różnych porach roku i różnych typach lokalizacji.
 

Pod logo Grene funkcjonuje w Polsce 120 sklepów rolniczo-technicznych,  z czego 30 to punkty prowadzone przez franczyzobiorców. Ostatnie otwarcie sklepu franczyzowego miało miejsce w sierpniu w Sejnach. Natomiast w wakacje ruszyły placówki w Wieluniu, Lipnie i Kozubszczyźnie k. Lublina.  
- Sezon w branży rolniczej zwykle rozpoczyna się w marcu i trwa do sierpnia, w niektórych rejonach kraju nawet do września. Start sklepu w sezonie jest dla franczyzobiorców atrakcyjny ze względu na wyższe wyniki sprzedażowe osiągane w pierwszych miesiącach działalności. Uruchomienie punktu poza sezonem ma także swoje zalety. Odpowiednio wcześniejsze uruchomienie sklepu pozwala na dokładnie przygotowanie się do wysokiego sezonu sprzedażowego, co później przekłada się na jeszcze lepsze wyniki sprzedażowe. Grene otwiera sklepy przez cały rok. W ofercie sklepów znajduje się asortyment, który pozwala z powodzeniem prowadzić sprzedaż w każdym okresie w roku – wyjaśnia Joanna Poniedziałek, specjalista ds. rozwoju sieci.

Proces przygotowania sklepu Grene do otwarcia trwa od 3 do 4 tygodni. W tym czasie zespół odpowiedzialny za wizualizację lokalu pomaga w ułożeniu regałów, zamontowaniu elementów wizualizacji zewnętrznej i wewnętrznej, a także rozłożeniu asortymentu z pierwszego zatowarowania. Równocześnie odbywa się proces konfiguracji systemu informatycznego. Kolejny etap stanowią przeprowadzane przez trenera Grene szkolenia produktowe oraz z zakresu obsługi klienta i organizacji pracy sklepu. Każdorazowo procesowi otwarcia sklepu towarzyszy kampania promocyjna dopasowana do specyfiki lokalizacji.

Rok temu Grene połączyło się z inną firmą z branży – Kramp. - Zeszłoroczna fuzja była dopiero wstępem do kolejnych zmian w kierunku poprawy świadczonych usług i poszerzenia oferty. Aktualnie franczyzobiorcy moją dostęp do oferty Kramp, w której znajde ponad 700 tys. pozycji asortymentowych, a co ważne, korzystają z atrakcyjnych na rynku warunków handlowych – mówi Joanna Poniedziałek.

Oferta sklepów rolniczo-technicznych Grene sprawia, że z powodzeniem funkcjonują one w lokalizacjach poza miastem, ale i tych o charakterze typowo miejskim.  Najistotniejszym wskaźnikiem potencjału lokalizacji jest obecność produkcji rolniczej. Najbardziej sprawdzają się lokalizacje blisko innych sklepów zaopatrzenia rolniczego, stacji kontroli pojazdów, warsztatów samochodowych, marketów budowlanych, stacji benzynowych lub targowiska miejskiego. Sklep powinien jednocześnie, szczególnie w przypadku lokalizacji miejskiej, znajdować się w pobliżu osiedli mieszkaniowych lub na drogach dojazdowych oraz obok popularnych miejsc handlowych.

- Godziny otwarcia sklepów Grene są dopasowane do typu lokalizacji z jaką mamy do czynienia. Zwykle rozpoczynamy pracę już o godzinie 7. Każdego roku, w trakcie żniw w sklepach Grene uruchamiane są tzw. „dyżury żniwne”, które wiążą się z wydłużeniem godzin pracy sklepu i dostępności pracowników w przypadku awarii. Ponadto sklepy pełnią dyżury telefoniczne poza godzinami pracy – dodaje Joanna Poniedziałek.
(dw)


POPULARNE NA FORUM

Magazyn w biurze

Oczywiście, że tak! Podejrzewam, że do takiej przestrzeni będziesz potrzebwać też odpowiedniego oświetlenia. Polecam oprawy rastrowe LED - bardzo dobrze sprawdzają się...

2 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Lampy do salonu

Skoro już mówimy o lampach, to polecę sklep, w którym można kupić w dobrej cenie żarówki LED e14. Zajrzyjcie tutaj.

5 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Magazyn w biurze

Hej, prowadzę małą firmę i zaczynamy powoli się rozrastać. Zakupiliśmy ostatnio dodatkowe pomieszczenie i chcielibyśmy zrobić tam taki mniejszy magazyn. Jak myślicie,...

2 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Biznes na wsi

Zapomniałem dodać również is w promieniu 15 km 4 tartaki, producent zrebki i dealer maszyny rolniczych.

2 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Biznes na wsi

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy macie jakieś pomysły na biznes na wsi.Dodam że do najbliższego miasta mam 13km(miasteczko 10000mieszkancow)i drugie 33 km ode mnie...

2 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam. Również jestem zainteresowany jak wygląda Współpraca z tą firmą. Pozdrawiam

8 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Jaki sklep meblowy?

Ja też mam za sobą kilka epizodów z własnoręczną przeróbką mebli, ale jednak niektóre trzeba kupić albo gotowe albo na zamówienie. Nie wyobrażam sobie, bym mój...

185 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Handel dla rolnika

Pamiętaj, że najważniejsze jest wyposażenie - dobry sprzęt i ciągniki Renault mam już od wielu lat i nie mogę narzekać.

53 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018