25.09.2014

Alior przejmie mniejszy bank?

Takie informacje ujawniono w raporcie spółki. Negocjacje mogą zaowocować powstaniem sieci z ponad tysiącem placówek.

W raporcie bieżącym spółki z dnia 25 września 2014 roku Alior Bank poinformował o rozpoczęciu negocjacji zakupu 100 proc. pakietu akcji Meritum Bank. Alior Bank poinformował w swoim raporcie:
"Zarząd Banku niniejszym informuje, iż w związku ze złożeniem przez Bank oferty nabycia wszystkich akcji spółki Meritum Bank ICB S.A. z siedzibą w Gdańsku („Meritum”) od Innova Capital, WCP COOPERATIEF U.A. i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju („Transakcja”), Bank otrzymał zaproszenie do rozpoczęcia negocjacji warunków Transakcji i w dniu 22 września 2014 r. Zarząd Banku postanowił o przystąpieniu do ustalania warunków umowy sprzedaży akcji Meritum (...)."

Klient w placówce Meritum Banku Fot. Meritum Bank

Minimalna kwota inwestycji w placówkę Alior Banku wynosi 20 tys. zł, zaś Meritum Banku - 30 tys. zł.

Zarząd Aliora przewiduje, że ustalenie wszystkich istotnych warunków zakupu akcji oraz podpisanie umowy nastąpi przed dniem zwołania Walnego Zgromadzenia, czyli przed 22 października 2014 roku. Do tego czasu strony transakcji nie będą ujawniać konsekwencji planowanej umowy.
Alior Bank posiada czwartą co do wielkości sieć placówek na terenie Polski. Pod koniec 2013 roku należało do niej 210 oddziałów własnych, 428 placówek partnerskich i 221mini oddziałów pod marką Alior Bank Express. Z kolei Meritum Bank zarządza siecią prawie 200 punktów, zdecydowaną większością z nich zarządzają partnerzy. Oba banki zaprezentują swój model współpracy partnerskiej na tegorocznych Targach Franczyzy w Warszawie.
(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0