Stopiątka obniża koszt inwestycji

Klientami Stopiątki są przede wszystkim młodzi ludzie i małżeństwa z małymi dziećmi. W każdej placówce jest kącik zabaw, gdzie dzieci można zostawić pod opieką animatora. Dzięki temu rodzice mogą spokojnie zjeść posiłek, podczas gdy ich pociecha aktywnie spędza czas.
Czwartek
02.10.2014
Stopiątka w ciągu dziewięciu miesięcy uruchomiła pięć pizzerii. W tym roku powstaną jeszcze dwie.
 

To oznacza, że Stopiątka już teraz zrealizowała roczny plan rozwoju. W przyszłym roku sieć zamierza poszerzyć zasięg o kolejne 10 pizzeri. W realizacji planu ma pomóc wsparcie dla początkujących przedsiębiorców. Osoby, które w październiku podpiszą umowę franczyzową będą mogły skorzystać z dofinansowania udzielonego przez sieć na zakup sprzętu kuchennego w kwocie 20 tys. zł.

Dobrą passę Stopiątki potwierdzają również wyniki sprzedaży. Według prognoz, w tym roku będą one wyższe o 35 proc. w porównaniu do 2013 roku. To m.in. efekt inwestycji w system IT dofinansowany ze środków UE na kwotę powyżej pół miliona zł, która umożliwia dystrybucję przez internet, poprzez system kodów QR, a także usprawnia prowadzenie punktu franczyzowego. Stopiątka stworzyła także aplikację odczytującą kody QR. Dzięki nim klient łączy się mobilnie ze strefą zamówień online na stronie Stopiątki.
–  Stworzony przez nas projekt wielofunkcyjnego systemu rozwiązań IT wygrał konkurs organizowany przez Program Innowacyjnej Gospodarki. Dzięki dofinansowaniu w kwocie 631 tys. zł tworzymy ze sztabem specjalistycznych firm jedno z najbardziej nowoczesnych rozwiązań we franczyzie w branży gastronomicznej. Pozwoli ono zarówno nam i partnerom łatwiej a przede wszystkim efektywniej zarządzać biznesem - mówi Marta Kołakowska, kierownik ds. rozwoju sieci Stopiątka. 

Stopiątka korzysta z mody na PRL. – Sentyment do minionej epoki przyciąga ludzi. Trend ten widoczny jest w branży gastronomicznej, rozrywkowej czy wyposażenia wnętrz. Nasz koncept zrodził się z zamiłowania do królowej polskich dróg poprzedniej epoki – Syreny 105. Do niej nawiązuje również nazwa naszej sieci – mówi Marta Kołakowska.
Stopiątka w duchu poprzedniej epoki urządziła pizzerie oraz skomponowała menu. W ofercie jest np. oranżada, pizza farelka, czy fajrant, z głośników płynie muzyka z lat 80., a wystrój placówek nawiązuje do wnętrza Syreny, szczególnie kanapy.

Koszt inwestycji w pizzerię Stopiątki wynosi ok. 100 tys. zł. Sieć oferuje bezpłatne szkolenia przez cały okres współpracy licencyjnej i codzienne wsparcie centrali. Nowy system IT zapewnia sprawną współpracę logistyczną, zarządzanie stanem magazynowym i pomaga zoptymalizować koszty zaopatrzenia placówek franczyzowych. Średni czas uruchomienia lokalu wynosi 2-3 miesiące. Zwrot z inwestycji zależy od zaangażowania franczyzobiorcy i  następuje najczęściej po około roku. (mk)


/1/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

Zdrowo i Zielono

kontynuując wątek zapraszam również na ciekawy blog o zdrowej żywności gdzie znajdziecie wiele fit przepisów

9 wypowiedzi
ostatnia 12.10.2018
Zdrowo i Zielono

W ostatnim czasie bardzo popularne zrobiły się zdrowe przekąski oraz lunch który można bez problemów zabrać np. do pracy. Wymieniono już tu kilka stron a ja dorzucam...

9 wypowiedzi
ostatnia 12.10.2018
Franczyza 7Street - jakie opinie?

watches for men -- mens watches -- womens watches

4 wypowiedzi
ostatnia 11.10.2018
Piec do pizzy - jaki wybrać ?

jeżeli poszukujesz naprawdę dobrego pieca do pizzy zapraszam do kontaktu z zespołem gastrro.pl doradzą i przygotują ciekawą ofertę. Pieców jest tak dużo, że trzeba...

56 wypowiedzi
ostatnia 10.10.2018
Dobre miejsce na pizzerię

A jak uważacie są w okolicy jakieś dobre firmy które wykonują cięcie stali (https://gomar.org.pl/) ?

2 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Franczyza 7Street - jakie opinie?

Nie wiem czy to na tyle znana marka, że warto. Osobiście nie słyszałem. Widzę, w mapach Google https://maps.google.com, że głównie są w Warszawie. Ja szukałem tutaj...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.10.2018
Catering dietetyczny Na Zdrowie - opłacalna inwestycja?

Temat opłacalny jak najbardziej, coraz więcej ludzi jednocześnie chce dobrze wyglądać i jednocześnie dużo pracuje, przez co niema czasu na robienie posiłków w domu....

53 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2018
Lodziarnie Lody Przygoda - ktoś współpracuje?

Nie polecam współpracy z Lody Przygoda. Jeśli nie chcesz stracić kasy, to uważaj na tych byznesmenuf.

9 wypowiedzi
ostatnia 02.10.2018