Sieć Alsen przeznaczona jest dla małych miejscowości, Digimax - na rynek czaski, a Kakto zrzesza właścicieli sklepów o dużych powierzchniach.
Czwartek
09.10.2014
Dystrybutor sprzętu komputerowego prowadzi trzy sieci sprzedaży z podobnym asortymentem. Ale w tym szaleństwie jest metoda.
 

Firma AB, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych dystrybutor sprzętu IT, postanowiła wykorzystać potencjał, jaki daje prowadzenie sieci sprzedaży pod własnymi markami. W czerwcu dystrybutor wystartował z dwoma sieciami franczyzowymi - Digimax i Kakto, a coraz większym zasięgiem cieszy się uruchomiona już przed dekadą marka Alsen. Digimax pomaga AB w podboju rynków zagranicznych. Na razie marka pojawiła się w Czechach, a jej sklepy sprzedają głównie telefony i tablety. Zdaniem zarządu AB ten segment to nisza, w której nie ma jeszcze zbyt wielu dużych graczy. Sieć Kakto jest dedykowana polskiemu rynkowi. Sklepów ze sprzętem RTV i AGD jest już ponad 80, a do końca czerwca przyszłego roku sieć ma liczyć łącznie 150 punktów partnerskich.

- Oferta Kakto kierowana jest do osób, które już prowadzą sklepy z artykułami RTV i AGD lub dopiero zamierzają rozpocząć taką działalność – tłumaczą franczyzodawcy. - Motywację do aktywnego działania stanowią dla naszych partnerów miesięczne minimalne progi sprzedażowe. Partner otrzymuje wsparcie reklamowe (gazetki, plakaty, kampanie internetowe), wizualizację wraz z materiałami reklamowymi oraz dedykowane wsparcie marketingowe. Przy obecnej formule współpracy w ramach Kakto priorytetem są relacje z partnerami, dlatego opłaty franczyzowe nie są przewidziane.

Sztandarowa franczyza należąca do AB, czyli sieć Alsen, przez dziesięć lat działalności rozrosła się do ponad 400 punktów. To koncept dla istniejących już firm, które poszukują wsparcia ze strony dystrybutora sprzętu. Kwota inwestycji jest zróżnicowana - zależy od powierzchni salonu oraz potrzebnych elementów wizualizacji zewnętrznej i wewnętrznej.  Finalnie może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Po przystąpieniu do sieci partner trafia pod opiekę przedstawiciela handlowego Alsen. Może także liczyć na stałe wsparcie działu zarządzania produktem oraz działu marketingu. Franczyzodawca zapewnia partnerom m.in. wizualizację salonu, wsparcie w akcjach billboardowych, wyklejenie samochodów firmowych czy pomoc w lokalnych akcjach reklamowych. Regularnie organizowane są też akcje promocyjne, w których partnerzy są nagradzani. Najlepsze wyniki sprzedażowe są premiowane wycieczkami do najbardziej atrakcyjnych zakątków świata.

Zarówno sklepy Alsen, jak i Kakto są wspierane przez rozbudowany system sprzedaży internetowej. Po co firmie AB dwie różne sieci z podobnym asortymentem? Odpowiedzi należy szukać w kwestii lokalizacji. Sklepy Alsen to niewielkie punkty, przeznaczone głównie dla małych miejscowości, do 20 tys. mieszkańców. Sieć Kakto natomiast składa się z lokali o powierzchni od kilkudziesięciu do nawet tysiąca metrów kwadratowych (więcej o wymogach lokalowych można przeczytać w artykule Komputery w dwóch odsłonach na portal Lokalnabiznes.pl). AB chce w ten sposób dopasować się do różnych grup docelowych i zaistnieć na różnych rynkach regionalnych.

Jest jeszcze jedna różnica pomiędzy konceptami Alsen i Kakto. Ten pierwszy oferuje klientom usługę serwisu sprzętu IT. Wszyscy partnerzy w naprawach wymagających specjalistycznej wiedzy oraz narzędzi mogą skorzystać z pomocy serwisu centralnego, który oferuje klientom pogwarancyjną naprawę komputerów, laptopów i tabletów wszystkich marek. Zgłoszenia produktu do diagnozy i serwisu dokonuje się poprzez bezpośredni kontakt z partnerem. Naprawy realizowane są także bezpośrednio u partnerów prowadzących własne serwisy.

W roku obrotowym 2013/2014 spółka zarobiła na czysto 57 mln zł przy przychodach wynoszących 5,7 mld dolarów.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Sferis powiększa sieć

Great share, your blog is awesome! Dream League Soccer 2018 Kits

8 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2018
Dobry konwerter do talerza satelitarnego.

Witam wszystkich , posiadam duży talerz satelitarny jeszcze od poprzedniego dostawcy telewizyjnego, od roku mam umowę z innym i jest zdecydowanie lepszy odbiór. Czy...

1 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Zarabiać przez telefon

Really your post is really very good and I appreciate it. It’s hard to sort the good from the bad sometimes.You definitely put a new spin on a topic thats been written about...

3 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

A może warto postawić na usługi z zakresu SEO i pozycjonowania?

7 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Sferis powiększa sieć

Nice post,i like your article,great way of explanation.Looking for more articles like this, Also check my website color switch Thank you!

8 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2018
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

Thanks for your post. There is a lot of information needed for me Happy Room

7 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Telekomunikacja Polska szuka partnera

Thanks for sharing the informative information through the article. and all the details are awesome and good in this post. Refer: zombs royale free to play!!

4 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Play ma plan

The article you have shared here very awesome. I really like and appreciated your work. I read deeply your article, the points you have mentioned in this article are useful vex 3

13 wypowiedzi
ostatnia 23.07.2018