Studio Lejdis będzie jednym z wystawców na Targach Franczyzy 16-18 października, które odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Czwartek
09.10.2014
Cztery nowe szkoły w Polsce i pierwsze kroki poza granicami kraju – to plany na przyszłość sieci Lejdis Studio.
 

Rynek fitness w Polsce przeżywa prawdziwy rozkwit. Z raportu Deloitte Europe wynika, że w naszym kraju działa około 2,4 tys. prywatnych siłowni i fitness klubów. Według ekspertów branży to wciąż za mało, by zaspokoić apetyt klientów, którzy coraz chętniej i częściej spędzają wolny czas na salach ćwiczeń.
- Rynek nie znosi próżni, a popyt determinuje podaż. Odkąd pole dance i inne alternatywne formy fitnessu podbiły serca Polek, szkoły takie jak nasza przeżywają oblężenie. To jest idealny moment na otwarcie własnej placówki, bo te istniejące nie są w stanie zaspokoić rosnących potrzeb – mówi Jarosław Tomczewski, współwłaściciel sieci Lejdis Studio. - Od miesięcy obserwujemy skokowy wzrost zainteresowania oferowanymi przez nas zajęciami, z uwagi na ogólny trend związany z aktywnym trybem życia Polek. Tendencja jest wzrostowa również za sprawą licznych ambasadorek branży ze świata celebrytów, jak chociażby Anna Mucha, która wyznała niedawno, że pole dance to jej ulubiona forma ćwiczeń i powinien być uznany za taniec narodowy.

Pod marką Lejdis Studio działają obecnie trzy placówki własne (dwie w Łodzi i jedna w Zgierzu) oraz pięć franczyzowych: w Warszawie, Zduńskiej Woli, Pabianicach, Stalowej Woli i Olsztynie. Studia oferują urozmaicone zajęcia (m.in. taniec na kołach, pole dance, stretching, body building, burleska, taniec na szpilkach, czy ćwiczenia na płaski brzuch) i kładą nacisk na niewielką liczebność grup. Do końca 2015 roku franczyzodawcy chcieliby otworzyć jeszcze cztery szkoły w miastach liczących powyżej 500 tys. mieszkańców.
- Postawiliśmy sobie za cel otwarcie placówek w każdym dużym mieście w Polsce, w związku z czym aktywnie poszukujemy franczyzobiorców. Aktualny duży popyt sprawia, iż otwarcie nowej placówki każdorazowo kończy się ogromnym sukcesem i przynosi znaczne profity – mówi Jarosław Tomczewski. -  W planach mamy otwarcie największej szkoły pole dance i fitnessu w Europie i rozwój poza granicami kraju.

Lokal, w którym powstanie Lejdis Studio musi mieć co najmniej 120 m2. Wybór lokalu w dużej mierze determinowany jest przez budżet franczyzobiorcy.
- Doradzając przy wyborze, bierzmy pod uwagę możliwości finansowe i potrzeby sieci – staramy się dobrać rozwiązanie, które pogodzi oba te interesy – mówi franczyzodawca. - Identyfikacja wizualna jest dla nas niezwykle ważna, dlatego wystrój każdego studia musi być stworzony według wzoru.

Kwota inwestycji w biznes na licencji Lejdis Studio wynosi minimum 35 tys. zł, z czego 10 tys. zł wynosi koszt wstępnej opłaty licencyjnej, a min. 25 tys. zł – remont i adaptacja pomieszczeń oraz wyposażenie szkoły. Miesięczna opłata franczyzowa wynosi 1 tys. zł, a na fundusz marketingowy co roku należy wnieść 3 tys. zł. Każdy partner otrzymuje wsparcie na wszystkich etapach prowadzenia działalności. Dawca licencji oferuje również autorski program szkoleniowy dla franczyzobiorców oraz ich pracowników obejmujący podstawy oraz specjalistyczną wiedzę w zakresie zarządzania i bieżącej działalności szkoły. Instruktorzy i instruktorki otrzymają wszystkie informacje dotyczące stworzonego przez Lejdis Studio programu zajęć.


Profil kobiety
Anna Siedlecka
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Gabinet kosmetyczny

marlenKa, to w takim razie na pewno przyda Ci się kurs przedłużania rzęs. Ja sobie wykupiłam szkolenie w firmie Beauty Lashes i dzięki temu mam więcej klientek w...

95 wypowiedzi
ostatnia 19.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Crossfit zdecydowanie w ostatnich latach zyskał na dużej popularności, myśle, że jest to dobry pomysł na biznes. __________________ http://ktosiek.pl

2 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Według mnie to bardzo dobry pomysł. W tym momencie bycie "fit" jest modne. Fajne lokalizacje lokalów użytkowych mają oni http://pcg.pl/lokale-uzytkowe-biura/ należy...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Klub fitness: Wysportowany zysk

Kurs na instruktora fitness jest bardzo ważny w tej branży. Fajną ofertę ma szkoła Green Way https://szkolenia-gw.pl/oferta/kurs_instruktora_fitness

31 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

Moja żona prowadzi salon i jest bardzo zadowolona, w życiu by nie zamieniła tego na biuro. Jakbyście szukali gdzie szkolić załogę salonu to zdecydowanie dobre miejsce...

18 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Gabinet kosmetyczny

Dokładnie ilość tego typu punktów jest spora, dlatego nie tylko rywalizuje się o klienta jakością usług, ale też dostępnością - wiadomo, ze jak ktoś ma czekać na...

95 wypowiedzi
ostatnia 30.05.2018
Gabinet kosmetyczny

Witajcie, planuję otworzyć salon kosmetyczny wraz z fryzjerem i szukam takiego wózka http://ayala.com.pl/product/akcesoria/wozek-fryzjerski-viki/ Stacjonarnie we Wrocławiu....

95 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Zabiegi laserem depilacja w Poznaniu

Takie znieczulenie jest konieczne. Po co się męczyć?

21 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018