W skład pakietu startowego Beauty Style Club wchodzą kosmetyki i urządzenia do zabiegów.
Piątek
10.10.2014
Koncept Beauty Style Club skierowany jest do właścicieli klubów fitness i salonów urody oraz do partnerów, którzy z nimi współpracują.
 

Firma WellStar powstała w 2004 roku. Na początku zajmowała się prowadzeniem sprzedaży bezpośredniej suplementów diety. - Po kilku latach doświadczenie i intuicja utwierdzały nas w przekonaniu, że tradycyjna dystrybucja osiągnęła granice swoich możliwości. Wprawdzie coraz więcej ludzi potrzebowało i potrzebuje dodatkowych źródeł dochodów, ale niewielu jest gotowych zapukać do obcych drzwi i zaproponować kupno swoich produktów. Tak zrodził się pomysł na nową koncepcję sprzedaży, tzw. Social Club Selling. Nowi partnerzy mogli od teraz zaprosić do klubu swoich znajomych, wręczając im voucher na bezpłatny zabieg redukowania zmarszczek lub zbicia wagi. Przeszkoleni liderzy prezentowali produkty. Odbywało się to w miłej i profesjonalnej atmosferze, dzięki czemu w ponad 50 proc. przypadków prowadziło to do udanej sprzedaży – mówi Chritian Wiesner, właściciel firmy WellStar.

Biznes prowadzony pod szyldem Beauty Style Club skierowany jest do osób zainteresowanych prowadzeniem działalności w branży wellnes&beauty. Z oferty mogą skorzystać także przedsiębiorcy prowadzących kluby fitness, salony urody lub solaria oraz do partnerów, którzy z nimi współpracują. Mogą oni zapraszać gości na bezpłatne testy urządzeń do pielęgnacji twarzy i ciała. Na sprzedaży zarabiają bezpośrednio partnerzy jak i właściciele klubów. Partnerzy rozdają vouchery a właściciele klubów sprzedają urządzenia BYAS FaceLifter i BYAS BodyLifter. Urządzenie BYAS Face Lifter służy do pielęgnacji twarzy, usuwania zmarszczek, bruzd nosowo-wargowych, nadmiaru tkanki tłuszczowej, modelowania twarzy i nawilżania skóry, natomiast dzięki BYAS Body Lifter klienci mogą usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej, poprawić wygląd swojego brzucha, ramion i ud pozbywając się z tych części ciała obwisłej skóry, rozstępów i cellulitu.

Właściciele Beauty Style Club organizują prezentację produktu, która odbywa się według sprawdzonego scenariusza. Uczestnicy spotkań testują za darmo działanie urządzeń i zostają albo klientami albo partnerami. Firma zapewnia odpowiednie szkolenie dla właścicieli klubów i ich partnerów. Inwestycja w biznes polega na wyposażeniu klubu w podstawowe sprzęty związane z organizacją spotkań klubowych. Jednorazowa opłata licencyjna wynosi 8390 zł, a w skład pakietu startowego wchodzą kosmetyki i urządzenia do zabiegów.

- W klubach BSC nie świadczymy z założenia płatnych usług kosmetycznych natomiast prezentujemy i sprzedajemy je klientom końcowym. Dla porównania koszt jednego zabiegu jonoforezy jonoforezy z użyciem kwasu hialuronowego klinicznej jakości w zwykłym salonie kosmetycznym może wynieść od 200 do 400 zł, porównywalny zabieg Face Lifter kosztuje ok. 7 zł – porównuje ceny Karol Dziwota, executive director.

Pierwszy Beauty Style Club ruszył w styczniu 2013 roku w Berlinie na zapleczu w jednym z butików dla pań. - Przychodziło coraz więcej nowych dystrybutorów, którzy przyprowadzali nowych klientów, wręczając im gratisowe vouchery. Już po kilku dniach klub pękał w szwach. Liczba zamówień rosła lawinowo. W marcu 2013 roku liczba klubów wzrosła do 20 – dodaje Chritian Wiesner.

W ciągu najbliższych 2 lat firma otworzy 20 tys. klubów w całej Europie. W Europie Wschodniej koncentruje się na Polsce, Litwie, Łotwie, Estonii. Równolegle wchodzi do Norwegiii, Szwecji i Holandii. (dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Otwieramy klub crossfit

Crossfit zdecydowanie w ostatnich latach zyskał na dużej popularności, myśle, że jest to dobry pomysł na biznes. __________________ http://ktosiek.pl

2 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Według mnie to bardzo dobry pomysł. W tym momencie bycie "fit" jest modne. Fajne lokalizacje lokalów użytkowych mają oni http://pcg.pl/lokale-uzytkowe-biura/ należy...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Klub fitness: Wysportowany zysk

Kurs na instruktora fitness jest bardzo ważny w tej branży. Fajną ofertę ma szkoła Green Way https://szkolenia-gw.pl/oferta/kurs_instruktora_fitness

31 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

Moja żona prowadzi salon i jest bardzo zadowolona, w życiu by nie zamieniła tego na biuro. Jakbyście szukali gdzie szkolić załogę salonu to zdecydowanie dobre miejsce...

18 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Gabinet kosmetyczny

Dokładnie ilość tego typu punktów jest spora, dlatego nie tylko rywalizuje się o klienta jakością usług, ale też dostępnością - wiadomo, ze jak ktoś ma czekać na...

94 wypowiedzi
ostatnia 30.05.2018
Gabinet kosmetyczny

Witajcie, planuję otworzyć salon kosmetyczny wraz z fryzjerem i szukam takiego wózka http://ayala.com.pl/product/akcesoria/wozek-fryzjerski-viki/ Stacjonarnie we Wrocławiu....

94 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Zabiegi laserem depilacja w Poznaniu

Takie znieczulenie jest konieczne. Po co się męczyć?

21 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Zabiegi laserem depilacja w Poznaniu

Ja słyszałam o znieczuleniu maścią. Straszyli mnie, że depilacja bikini boli. Nie mogę się jednak z tym zgodzić jestem po 3 zabiegach depilacji laserowej bikini i...

21 wypowiedzi
ostatnia 21.05.2018