27.10.2014

Zaczyna się od szkolenia

Podczas 100 godzin zajęć przyszli partnerzy poznają m.in. podstawy home stagingu oraz fotografii nieruchomości - mówi Agnieszka Dąbrowska z freedom nieruchomości.

Na początku października szkolenia rozpoczęło sześciu przyszłych franczyzobiorców freedom nieruchomości. Na czym dokładnie polega szkolenie?
Duży nacisk kładziemy na komunikację, zarówno tę zewnętrzną - skierowaną do klientów, jak i wewnętrzną - do zespołu. Pierwsze szkolenie dla franczyzobiorców jest szkoleniem wstępnym, które trwa 12 dni, czyli łącznie ponad 100 godzin zajęć. Zajęcia odbywające się w Ostródzie i Olsztynie mają na celu przedstawić partnerom filozofię firmy oraz przygotować do pełnej działalności operacyjnej w biznesie. Szkolenie wyjaśnia jak zorganizować działalność biura nieruchomości, jak znaleźć dobrych pracowników, jaką przyjąć strategię promocji sprzedaży. Przyszli franczyzobiorcy poznają podstawy home stagingu oraz fotografii nieruchomości. Uczą się także jak prowadzić negocjacje, dokumentację biura oraz poznają prawne aspekty związane z obrotem i finalizacją transakcji na rynku nieruchomości. Dodatkowo organizujemy szkolenia okresowe dla franczyzobiorców oraz szkolenia dodatkowe, których zakres tematyczny uzależniony jest od potrzeb franczyzobiorców.

Agnieszka Dąbrowska, dyrektor ds. franczyzy freedom nieruchomości Fot. freedom nieruchomości

Zupełnie inna niż jeszcze kilkanaście lat temu komunikacja z klientami, odmienne oczekiwania kupujących i przyspieszenie w wielu dziedzinach życia powoduje, że rynek nieruchomości musi dostosować się do tych zmian.
Agnieszka Dąbrowska, dyrektor ds. franczyzy freedom nieruchomości

Kiedy przeszkoleni partnerzy będą mogli uruchomić biura nieruchomości? Czy są to osoby nowe w branży czy już z pewnym doświadczeniem?
Obecni franczyzobiorcy rozpoczynają operacyjną działalność po ukończeniu szkoleń, czyli w tym konkretnym przypadku na początku listopada. W tej chwili mają czas na przygotowanie lokali do prowadzenia działalności, rekrutację, zabezpieczenia sprzętu, materiałów reklamowych. W tej grupie są osoby przede wszystkim z dużym doświadczeniem menedżerskim, często zarządzający działami sprzedaży w korporacjach. Branża nieruchomości była zawsze w kręgu ich zainteresowania, mają dużą świadomość z profitów jakie niesie za sobą prowadzenie działalności w ramach franczyzy. Duże zainteresowanie naszym know-how wykazują również osoby z doświadczeniem w branży nieruchomości, widzą świeże podejście do współpracy z klientami. rozmawiał (dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0