Franczyzodawca Play Jamatel najbardziej docenia partnerów, którzy działają już lokalnie, nawet w innej branży, dzięki czemu posiadają już bazę klientów lub firm współpracujących z nimi do tej pory.
Czwartek
16.10.2014
Lokalizacje na terenie osiedli oraz w biurowcach przyciągają tych samych klientów - mówi Mariusz Skrzypczyk, właściciel Play Jamatel.
 

Jaka przyszłość czeka branżę telekomunikacyjną?
Branża usług telefonii komórkowej będzie nadal się rozwijać, natomiast nie musi to być rozwój rozumiany wyłącznie jako wysokość sprzedaży. Najnowsze trendy rynkowe wskazują raczej na szerokość usług, również tych pozatelefonicznych, takich jak energia elektryczna czy bankowość. Mogą pojawić się również zupełnie nowe rozwiązania biorąc pod uwagę w jak innowacyjnej branży działamy.

Jak rozwijała się sieć punktów sprzedaży Play prowadzonych przez firmę Jamatel?
Rozpoczynaliśmy przygodę z siecią Play od jednego salonu w Krakowie. Obecnie możemy pochwalić się 20. punktami. W tym roku uruchomiliśmy sześć nowych placówek w województwach: wielkopolskim, zachodniopomorskim, łódzkim oraz małopolskim. Nie mamy konkretnych planów dotyczących otwarć w przyszłym roku, co jest związane z  końcem ekspansji operatora. Obserwujemy jednak projekty inwestycyjne nowych centów handlowych, dlatego nie wykluczamy dalszych otwarć. 

Które lokalizacje są najlepsze w tym biznesie?
Placówki Jamatel znajdują się w centrach oraz przy głównych ulicach handlowych. Wynika to z faktu, że lokalizacje na terenie osiedli oraz w biurowcach przyciągają tych samych klientów, co powoduje, że po dosyć krótkim czasie taki punkt musi walczyć o klientów wykorzystując rozmaite działania marketingowe. Powierzchni lokalu, określona przez Play, nie może być mniejsza niż 25 m2. Punkt sprzedaży, który działa w sąsiedztwie konkurencji jest wyjątkowo pożądany, ponieważ stanowi praktycznie gotową bazę przyszłych klientów, czyli osób zainteresowanych usługami telekomunikacyjnymi, które chętnie porównają  naszą ofertę z innymi sieciami.
rozmawiał (dw)

 


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Zarabiać przez telefon

Rzeczywiście. Praca na słuchawkach jest bardzo ciężka! __________________________ Prace licencjackie z Kosmetologii

13 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
AVANS

Ten Avans to jeszcze istnieje? ________________________ Pisanie prac licencjackich z kosmetologii

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Play rośnie w oczach

Faktycznie wygląda to nie najgorzej - [url]https://www.spidersweb.pl/2018/02/play-wyniki-2017.html[/url]. Ja jestem zadowolony z ich oferty

5 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
AVANS

Avans to fajne sklepy. Warto je sprawdzić. _________________ Tematy prac z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Sferis powiększa sieć

To jest bardzo ryzykowny biznes. Obecnie wszystko ludzie kupują w internecie. _____________________ Tematy prac licencjackich z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

There are some nuances of this business, which you have to examine yourself and experience so that the employee does not do you a trumpet or overeat work. happy wheels

12 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018