Proces rekrutacyjny będzie trwał kilka miesięcy, a otwarcia będą mieć miejsce tylko we wrześniu. Jeśli ktoś chciałby więc rozpocząć współpracę z Socatots w przyszłym roku, to musi zgłosić się najpóźniej w styczniu 2015.
Przemysław Olewnik z Socatots Polska
Piątek
24.10.2014
O planowanych rewizjach niektórych umów franczyzowych opowiada Przemysław Olewnik, prezes Socatots Polska.
 

W Socatots szykują się zmiany. Podobno niektórzy franczyzobiorcy pożegnają się z siecią?
Tak, rozwiązaliśmy kilka umów. Planujemy restrukturyzację, dzięki której punkty Socatots pozostaną w rękach ludzi, którzy zaangażują się w biznes na 100 proc.

Do tej pory tak nie było?
Dla niektórych franczyzobiorców Socatots nie były jedynym biznesem. Część partnerów prowadziła też inne firmy, niejednokrotnie w pokrewnych dziedzinach, ale jednak nie była w stanie poświęcić szkole wystarczająco wiele energii i czasu.

Jako franczyzodawcy wiedzieliście o tym od początku, czy to działo się bez waszej wiedzy?
Wiedzieliśmy. Uznaliśmy jednak, że działalność w podobnej branży nie przeszkodzi w prowadzeniu Socatots na licencji. Okazało się, że jest inaczej. Doszliśmy do porozumienia z partnerami, którzy nie byli w stanie realizować założonych celów i rozwiązaliśmy umowy, oczywiście zachowując stosowne okresy wypowiedzenia.

Czy można to uznać za błąd popełniony na etapie rekrutacji?
Kiedy pozyskiwaliśmy franczyzobiorców, zależało nam, by osiągnąć jak największy zasięg regionalny. Dziś dojrzeliśmy i chcemy skupić się przede wszystkim na pozyskiwaniu odpowiednich partnerów. Dlatego też proces rekrutacyjny będzie trwał kilka miesięcy, a otwarcia będą mieć miejsce tylko we wrześniu. Jeśli ktoś chciałby więc rozpocząć współpracę z Socatots w przyszłym roku, to musi zgłosić się najpóźniej w styczniu 2015.

Czy to znaczy, że w sieci nie będzie już miejsca na biorców prowadzących równolegle inne firmy?
Będzie, ale musimy mieć pewność, że taka osoba mocno zaangażuje się w Socatots. Mieliśmy takie doświadczenia, że np. franczyzobiorca, który posiadał własny sklep z artykułami sportowymi, twierdził, że nie będzie się „zniżać” do takich czynności, jak np. przeniesienie skrzynek z materiałami do zajęć czy rozdawanie ulotek. Mieliśmy wrażenie, że dla niego to były zadania wręcz uwłaczające godności biznesmena. Z takim podejściem nie ma szans na odniesienie sukcesu na swoim.

Teraz proces rekrutacyjny ma „uszczelnić” system i zabezpieczyć go przed takimi przypadkami?
Tak. Poza tym wprowadzamy pewne progi bezpieczeństwa, tzn. poziomy sprzedażowe, których nieosiąganie będzie sygnałem dla nas, że coś dzieje się nie tak, jak powinno. Będziemy wtedy rozmawiać z franczyzobiorcami, starać się pomóc.

Czy możemy zatem spodziewać się kolejnych zamknięć? A jeśli tak, to co czeka klientów tych placówek?
Najprawdopodobniej tak, pożegnamy się przynajmniej z jednym, dwoma partnerami. Natomiast w każdym przypadku do sprawy obecnych klientów podchodzimy indywidualnie. Docelowo chcemy oczywiście doprowadzić do przejęcia regionu przez innego franczyzobiorcę.

Taka okazja była na Targach Franczyza 2014, które odbyły się niedawno w Pałacu Kultury i Nauki. Socatots na nich zabrakło…
Jesteśmy w trakcie zmian i dopiero od przyszłego roku intensywnie rozpoczniemy poszukiwania partnerów. W tej chwili nasze punkty są rozmieszczone w całym kraju tak, że nasz potencjał pozwala dotrzeć do 75 proc. mieszkańców Polski. Docelowo chcemy otworzyć oddziały jeszcze w 20-30 miastach. W przyszłym roku na Targi na pewno zawitamy.

Rozmawiał (gum)


POPULARNE NA FORUM

Przedszkole czeka na start

cbcv b https://apkeditorpro.xyz/ 20 hf hfj

13 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2018
Na tropie młodego Einsteina

Computer is a platform for the every user and here windows setting that user can take more things by the help of this site.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Angielski na licencji

Important part of the computer window is here how to enable bluetooth on windows 10 available for the window user and that user can share this site with all for the information.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Budują i zyskują

This is my best game and i am not want to lose this spider solitaire online free game in my life. I gain so more things by the help of this game.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Business po polsku

In this article you can learn more things about the clip and here clipboard history for the knowledge you can gain the more things about the clipboard.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Buduj i zarabiaj

My child adores Bricks4Kidz! He does the after-school program at his school in Frisco. He is constantly energized when he leaves class, to disclose to me what they...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Szukam informacji o Szkołach Muzycznych YAMAHA

There are so many sites that I allude to for investigate. They give data in the article frame, an extraordinary way for sure. Their Affordable Essays are long and loaded with...

6 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

10 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018