Franczyzobiorcy wzywani do skarbówki

InPost Finanse świadczy usługi za pośrednictwem 191 punktów obsługi klienta.
Środa
29.10.2014
InPost uruchamia punkty kasowe w urzędach skarbowych. Również na zasadzie franczyzy.
 

Po międzynarodowej ofensywie związanej z paczkomatami spółka Integer.pl chce znów namieszać na krajowym rynku. Tym razem za pośrednictwem InPost Finanse, która niedawno otrzymała zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na działalność w charakterze krajowej instytucji płatniczej. Dzięki niej punkty InPostu będą pojawiać się najpierw w urzędach skarbowych,  ale docelowo również w urzędach miast oraz gmin, a także zakładach gospodarowania nieruchomościami, czyli np. w spółdzielniach mieszkaniowych. W placówkach klienci mogą wpłacać lub wypłacać gotówkę z rachunków płatniczych, a także realizować transakcje.

Pierwsze punkty kasowe zostały uruchomione w Zielonej Górze, gdzie InPost Finanse rozpoczął świadczenie usług w dwóch urzędach skarbowych. Spółka niedawno zwyciężyła także w konkursach ofert organizowanych przez Urzędy Skarbowe w Myszkowie oraz Lublińcu. Firma planuje wprowadzanie podobnych punktów w kolejnych polskich miastach – przetargi trwają.

Dotychczas uruchomione punkty należą do spółki, ale InPost jest otwarty na współpracę z franczyzobiorcami.
- Jesteśmy w stanie zapewnić franczyzobiorcom odpowiednią pomoc, która pozwoli im na startowanie w przetargach i efektywne prowadzenie punktu kasowego. Naszym potencjalnym partnerom możemy zaproponować m.in.: niezbędną gwarancję nadzoru KNF nad przyjmowaniem wpłat, innowacyjne aplikacje do prowadzenia punktu kasowego, materiały promocyjne oraz branding placówek – wylicza Agata Szaniawska, kierownik ds. produktów gotówkowych InPost Finanse.

Na polskim rynku pełną obsługę kasową - także w obszarze opłat skarbowych – pełniły do tej pory w zdecydowanej większości banki. Niedawno działalność w zakresie obsługi urzędów rozpoczęła też sieć agencji finansowych Monetia. Uprawnienia do świadczenia usług w tym zakresie wydawane są przez Komisję Nadzoru Finansowego na podstawie restrykcyjnych wytycznych. (gum)