Tesco dopiero eksperymentuje otwierając sklepy na stacjach Orlenu. Wcześniej Carrefour wpadł na podobny pomysł wspólnie z BP a później Lukoilem.
Środa
29.10.2014
Tesco wprowadza nowy format sklepów, które powstaną na stacjach paliw. Wcześniej zrobił to Carrefour.
 

Ćwierć wieku temu Polacy odczuwali deficyt stacji paliw, do których długie kolejki były normą. Gdyby klient z końca lat 80. przeniósł się do dzisiejszej stacji paliw bardzo by się zdziwił, bo te są czasem lepiej zatowarowane w spożywczy asortyment niż niejeden tradycyjny sklep. Pionierem w naszym kraju był Carrefour, który w 2011 roku nawiązał współpracę z BP. Ta jednak trwała niewiela ponad rok. Ale powodem na pewno nie było niepowodzenie mariażu stacji z supermarketem, ponieważ francuska sieć rozpoczęła współpracę w 2013 roku z rosyjskim Lukoilem. W międzyczasie franczyzodawca Intermarche umożliwił swoim partnerom otwieranie stacji paliw tuż obok supermarketu. Obecnie jest ich już prawie 50. Tym razem biznes połączył brytyjskie Tesco i polski Orlen. Supermarkety Tesco Express działające w formacie convenience znajdą się na stacjach Orlenu.

Tesco Express zaoferuje świeże produkty, w tym owoce i warzywa na wagę, produkty znanych marek oraz marki własnej. Klienci będą mogli korzystać w nowych sklepach zarówno z programu lojalnościowego Orlenu (Vitay) oraz Tesco (Clubcard). Pierwszy testowy sklep Tesco Express powstał w Warszawie przy lotnisku na Okęciu.
- Podejmując współpracę pilotażową z Tesco liczymy na wypracowanie rozwiązań, które zapewnią naszym klientom wygodę i szybkość dokonywania codziennych zakupów podczas wizyty na stacji paliw. Liczymy, że efekty współpracy spotkają się z uznaniem naszych obecnych klientów i zachęcą nowych do odwiedzania stacji naszej sieci – powiedział Marek Balawejder, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej PKN Orlen.

W ramach programu testowego planowane jest stworzenie 10 sklepów Tesco Express na wybranych stacjach paliw Orlen w Warszawie, Łodzi i Krakowie. Program testowy potrwa rok.
- Tesco zawsze aktywnie reaguje na zmieniający się rynek oraz oczekiwania klientów. Czerpiąc z doświadczeń Grupy Tesco na rynkach międzynarodowych oraz wykorzystując siłę marki w Polsce postanowiliśmy zaproponować klientom nową jakość w segmencie convenience, bazującą na testowej współpracy silnych i doświadczonych partnerów, jakimi są Tesco i PKN Orlen  – powiedziała Beata Gadamska, dyrektor zmian biznesowych, odpowiedzialna za program convenience w Tesco Polska.
(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.