Były kredyty, będą rajstopy

Magdalena Płatek będzie prowadziła sklep wraz z zatrudnioną przez siebie sprzedawczynią, która pod nieobecność właścicielki będzie kierowała pracami salonu.
Sobota
08.11.2014
Magdalena Płatek miała dość pracy w banku. Doświadczenie sprzedażowe ze świata finansów przyda jej się teraz w prowadzeniu sklepu odzieżowego Gatta.
 

O tym, że własny biznes wymaga wielu wyrzeczeń, ale zarazem pozwala się realizować, przekonała się, a właściwie ciągle przekonuje Magdalena Płatek. Nie było łatwo się skontaktować z naszą rozmówczynią, bo w pierwszym tygodniu listopada trwały ostatnie przygotowania do otwarcia przez nią sklepu Gatty, który ruszył w weekend. Płatek jeszcze do niedawna pracowała w jednym z banków.

- W finansach franczyza jest bardzo popularna, naturalne byłoby więc otwarcie franczyzy jednego z banków. Chciałam jednak zupełnie zmienić branżę,  a po wykluczeniu usług finansowych i gastronomicznych skierowałam się ku ofertom marek odzieżowych. Przeglądając pomysły na biznes pytałam firmy, czy nie posiadają już lokalu, w którym mogłabym prowadzić swój biznes. W ten sposób trafiłam na Gattę, która zaproponowała mi przejęcie lokalu na Ursynowie w Warszawie, w Centrum Handlowym KEN Center. Sklep ma powierzchnię 36 m2 – mówi właścicielka.

- Niektórzy Gattę kojarzą wyłącznie z produktami pończoszniczymi, jednak sklepy tej marki mają także szeroką ofertę bielizny i skarpet. W okolicy mojego salonu nie ma innych sklepów specjalizujących się w tym asortymencie. No może znalazłabym na siłę dwa, ale w tych sklepach pończochy i bielizna traktowane są jako dodatek. Na Ursynowie mieszka ponad 150 tys. osób, dlatego liczę na klientów już pierwszego dnia, W dniu debiutu każdy kupujący otrzyma 15 procentowy rabat  – zaprasza Magdalena Płatek.

Od rozpoczęcia rozmów z centralą firmy aż do otwarcia sklepu upłynęło pięć miesięcy. Tak długi czas miał związek z lokalem, poprzedni najemca opuścił lokal pod koniec października. Pierwsze dni listopada potrzebne były do dostosowania sklepu do standardów sieci i jego zatowarowania kolekcją jesień-zima. Gatta przekazuje partnerom namiary na producentów, którzy w atrakcyjnych cenach oferują meble zgodne z wymogami firmy.

Godziny otwarcia sklepu dostosowane są do pracy centrum handlowego, w tym przypadku w godzinach 10-21, z wyjątkiem niedzieli kiedy sklep działa od godziny 10 do 20. Magdalena Płatek będzie prowadziła sklep wraz z zatrudnioną przez siebie sprzedawczynią, która pod jej nieobecność będzie kierowała pracami salonu. Gatta wymaga od franczyzobiorców zabezpieczenia towaru w postaci gwarancji bankowych lub kaucji. Firma jest w tym zakresie elastyczna.

- W prowadzeniu sklepu Gatty zamierzam wykorzystać całe swoje zawodowe doświadczenie. Rozpoczynając pracę w banku też miałam niewielkie doświadczenie, chociaż studiowałam kierunek związany z ekonomią i finansami. Zarówno w bankowości jak i branży odzieżowej ważny jest kontakt z klientem, wszędzie są plany sprzedażowe oraz tak samo istotna jest znajomość technik sprzedaży  – dodaje franczyzobiorczyni. (dw)


PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Sieć dobrze przemyślana /19.05.2018

Staramy się do minimum ograniczyć ryzyko nieudanych inwestycji, zwłaszcza we franczyzie – mówi Adam Miłosiński, menadżer ds. rozwoju sieci franczyzowej Gatta.

Jak zarabiać na wynajmie? /30.03.2018

Krok po kroku opisujemy, jak zarabiać na wynajmie mieszkań i lokali. Sprawdzamy, który biznes sezonowy jest najbardziej zyskowny. Radzimy, jak rozwinąć sieć franczyzową za granicą. Jarosław Szanajca, założyciel Dom Development, opowiada nam jak zbudował firmę gigant od zera.

Piotr Polk na Targach Franczyza /04.10.2017

Gościem specjalnym Forum Edukacyjnego na XV Targach Franczyza będzie Piotr Polk, aktor i właściciel marki meblarskiej „by Polk”.

Sprawdzone pomysły na firmę w zasięgu ręki /28.10.2017

15. Targi Franczyza za nami. Po nich czas na katowickie targi Pomysł na firmę. Ich kolejna edycja już wiosną.

POPULARNE NA FORUM

Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Medicine zamiast Reportera

Medicin ściąga towar z Indii, zapewne nie dla wyjątkowych tkanin i wykonania tylko leci po kosztach. Kupiłam spodnie, które nawet po praniach farbują skórę, dziwnie...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018
Sprzedaż ubrań z PRIMARKA w Polsce

It’s really awesome. I love it.very interesting and meaningfull post. I got some very important views in your post which are very good and applicable for me. I just wish that...

9 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018