Były kredyty, będą rajstopy

Magdalena Płatek będzie prowadziła sklep wraz z zatrudnioną przez siebie sprzedawczynią, która pod nieobecność właścicielki będzie kierowała pracami salonu.
Sobota
08.11.2014
Magdalena Płatek miała dość pracy w banku. Doświadczenie sprzedażowe ze świata finansów przyda jej się teraz w prowadzeniu sklepu odzieżowego Gatta.
 

O tym, że własny biznes wymaga wielu wyrzeczeń, ale zarazem pozwala się realizować, przekonała się, a właściwie ciągle przekonuje Magdalena Płatek. Nie było łatwo się skontaktować z naszą rozmówczynią, bo w pierwszym tygodniu listopada trwały ostatnie przygotowania do otwarcia przez nią sklepu Gatty, który ruszył w weekend. Płatek jeszcze do niedawna pracowała w jednym z banków.

- W finansach franczyza jest bardzo popularna, naturalne byłoby więc otwarcie franczyzy jednego z banków. Chciałam jednak zupełnie zmienić branżę,  a po wykluczeniu usług finansowych i gastronomicznych skierowałam się ku ofertom marek odzieżowych. Przeglądając pomysły na biznes pytałam firmy, czy nie posiadają już lokalu, w którym mogłabym prowadzić swój biznes. W ten sposób trafiłam na Gattę, która zaproponowała mi przejęcie lokalu na Ursynowie w Warszawie, w Centrum Handlowym KEN Center. Sklep ma powierzchnię 36 m2 – mówi właścicielka.

- Niektórzy Gattę kojarzą wyłącznie z produktami pończoszniczymi, jednak sklepy tej marki mają także szeroką ofertę bielizny i skarpet. W okolicy mojego salonu nie ma innych sklepów specjalizujących się w tym asortymencie. No może znalazłabym na siłę dwa, ale w tych sklepach pończochy i bielizna traktowane są jako dodatek. Na Ursynowie mieszka ponad 150 tys. osób, dlatego liczę na klientów już pierwszego dnia, W dniu debiutu każdy kupujący otrzyma 15 procentowy rabat  – zaprasza Magdalena Płatek.

Od rozpoczęcia rozmów z centralą firmy aż do otwarcia sklepu upłynęło pięć miesięcy. Tak długi czas miał związek z lokalem, poprzedni najemca opuścił lokal pod koniec października. Pierwsze dni listopada potrzebne były do dostosowania sklepu do standardów sieci i jego zatowarowania kolekcją jesień-zima. Gatta przekazuje partnerom namiary na producentów, którzy w atrakcyjnych cenach oferują meble zgodne z wymogami firmy.

Godziny otwarcia sklepu dostosowane są do pracy centrum handlowego, w tym przypadku w godzinach 10-21, z wyjątkiem niedzieli kiedy sklep działa od godziny 10 do 20. Magdalena Płatek będzie prowadziła sklep wraz z zatrudnioną przez siebie sprzedawczynią, która pod jej nieobecność będzie kierowała pracami salonu. Gatta wymaga od franczyzobiorców zabezpieczenia towaru w postaci gwarancji bankowych lub kaucji. Firma jest w tym zakresie elastyczna.

- W prowadzeniu sklepu Gatty zamierzam wykorzystać całe swoje zawodowe doświadczenie. Rozpoczynając pracę w banku też miałam niewielkie doświadczenie, chociaż studiowałam kierunek związany z ekonomią i finansami. Zarówno w bankowości jak i branży odzieżowej ważny jest kontakt z klientem, wszędzie są plany sprzedażowe oraz tak samo istotna jest znajomość technik sprzedaży  – dodaje franczyzobiorczyni. (dw)


PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Liga Mistrzów na Targach Franczyza /09.10.2018

Największe polskie i zagraniczne marki będą miały swoje stoiska na Targach Franczyza, które 18-20 października odbędą się w Warszawie.

Wybierz pomysł. Zacznij działać /19.10.2018

Jeszcze tylko dzisiaj na dwóch piętrach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, kilka tysięcy gości będzie wybierać pomysły na własny biznes.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Sieć dobrze przemyślana /19.05.2018

Staramy się do minimum ograniczyć ryzyko nieudanych inwestycji, zwłaszcza we franczyzie – mówi Adam Miłosiński, menadżer ds. rozwoju sieci franczyzowej Gatta.

Jak zarabiać na wynajmie? /30.03.2018

Krok po kroku opisujemy, jak zarabiać na wynajmie mieszkań i lokali. Sprawdzamy, który biznes sezonowy jest najbardziej zyskowny. Radzimy, jak rozwinąć sieć franczyzową za granicą. Jarosław Szanajca, założyciel Dom Development, opowiada nam jak zbudował firmę gigant od zera.

POPULARNE NA FORUM

Ubrania XXL

To też dobry pomysł na biznes. Ładnej odzieży xxl jest nadal mało. Królują ciotkowate stroje. Jakbyście chcieli otworzyć własny sklep i szyć to sprawdźcie firmę...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.10.2018
Holowanie

I felt exceptionally glad while perusing this site. This was truly exceptionally enlightening site for me. I truly preferred it. This was truly a sincere post. Much...

5 wypowiedzi
ostatnia 18.10.2018
Jaki program komputerowy polecacie do obsługi sklepu

Warto sprawdzić wikipedia

15 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Jaki program komputerowy polecacie do obsługi sklepu

Polecam sprawdzić wikipedie, która zna odpowiedź na wszystkie pytania https://pl.wikipedia.org/wiki/System_CRM

15 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Jaki program komputerowy polecacie do obsługi sklepu

Giving your daughter a unique name can be a bit of a challenge. You want a name that helps her stand out but not one that she'll hate. Read this for more details unique girl...

15 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
nadruk na odzieży roboczej

You have done a great job. I will definitely dig it and personally recommend to my friends. I am confident they will be benefited from this site my gmail login

9 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Powrót po wielu latach

Great info! I recently came across your blog and have been reading along. I thought Iwould leave my first comment. Thanks Puzzle Games

3 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018
Powrót po wielu latach

Thank you for sharing your easy steps for the creation of a successful blog. Arcade Games

3 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018