17.11.2014

Telepralnia dowiezie czyste

Dobra Pralnia, oprócz tradycyjnych usług, oferuje także dowóz odzieży oraz jej odbiór od klienta.

Dobra Pralnia ruszyła w 2012 roku. Firma współpracuje z kilkoma partnerami (m.in. w Warszawie, Mińsku Maz. i okolicach Siedlec), jednak pierwszy punkt działający na licencji franczyzowej otworzy się w 2015 roku. Oprócz świadczenia usług pralniczych Pralnia wyposaża zakłady pracy w odzież roboczą, którą później regularnie utrzymuje w czystości.

Dobra Pralnia, placówka

Minimalna kwota inwestycji w Dobrą Pralnię wynosi 250 tys. zł lub 100 tys. zł, jeśli urządzenia bierzemy w leasing.

- Wdrażamy innowacyjne metody prania pozwalające na pranie wodne odzieży, którą dotychczas można było tylko prać chemicznie. Dzięki temu wydłuża sie okres trwałości ubrania. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn. Nasza oferta obejmuje także dowóz i odbiór i prania od klienta – mówi Paweł Dąbrowski, menedżer ds. projektów w spółce Dobra Pralnia.

Do prowadzenia pralni potrzeba minimum 60 m2, aby jednak jej właściciel mógł zaoferować wszystkie usługi wymagane jest od 150 do 300 m2. Firma poszukuje partnerów w miastach liczących minimum 50 tys. mieszkańców, w których znajdują się centra handlowe i duże osiedla mieszkaniowe. Właśnie taki typ lokalizacji, z dużym przepływem ludzi i miejscami parkingowymi, sprawdza się w tym biznesie najlepiej. Minimalna kwota inwestycji wynosi 250 tys. zł lub 100 tys. zł, jeśli urządzenia bierzemy w leasing. Opłata wstępna wynosi natomiast 20 tys. zł i obejmuje projekt technologiczny, konsultacje przy jego realizacji oraz trwające dwa lub trzy dni szkolenia personelu.

- Zapewniamy franczyzobiorcy dostawę środków chemicznych. Na bieżąco monitorujemy ceny konkurencji. W celu przyciągnięcia klientów organizujemy czasowe promocje oraz wydajemy karty rabatowe. Pralnie to przyszłościowy biznes – można go pod pewnymi względami porównać do gastronomii. Rynek gastronomiczny rośnie wraz ze zmianą przyzwyczajeń konsumentów – Polacy mają coraz mniej czasu na gotowanie i stać ich na jedzenie posiłków na mieście. Tak samo jest w przypadku korzystania z usług pralniczych, które stają się coraz powszechniejsze – dodaje Paweł Dąbrowski.

Dobra Pralnia dopiero wchodzi na rynek franczyzy. Wcześniej zrobiły to Perfect Clean Ekologiczne Pralnie oraz Pralnie Chemiczne Panda. Obie sieci posiadają po kilkunastu partnerów. W każdym przypadku liczbą placówek własnych przewyższa franczyzowe. Tak samo jest w przypadku pochodzącej z południowej Francji 5aSec, która posiada w naszym kraju ponad 122 pralni, w tym 9 franczyzowych. (dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0