Pierwsze zatowarowanie sklepu The Secret Soap Store płatne jest gotówką. Przed kolejną dostawą kosmetyków strony umowy franczyzowej ustalają termin płatności i limit kredytu kupieckiego.
Sobota
22.11.2014
Sklepy z naturalnymi kosmetykami walczą o klientów z dużymi markowymi drogeriami. Czy The Secret Soap Store przekona do siebie klientów i franczyzobiorców?
 

Spośród działających w Polsce tysięcy drogerii dominują Rossmann i Drogerie Natura, które posiadają łącznie ok. 1,2 tys. sklepów. W tradycyjnych drogeriach rzadko kiedy klienci szukają naturalnych kosmetyków. Te, droższe od popularnych marek, najczęściej są dostępne są w specjalistycznych sklepach, takich jak The Secret Soap Store. W ciągu 2 lat firma planuje otwarcie co najmniej kilkudziesięciu sklepów i stoisk w Polsce i zagranicą. Pomysłodawczynią jest Monika Kosieniak,  która od 8 lat pracuje nad własną marką kosmetyków. Wśród oferowanych produktów można znaleźć m.in. mydła, kule zapachowe, olejki do ciała, sole do kąpieli, szampony, kremy oraz zestawy prezentowe. Sieć wprowadza także do sprzedaży produkty dostosowane do pór roku, np. peeling z dyni jesienią. Ekspozycja sklepów zmieniana jest 8 razy w roku. Elementem charakterystycznym lokalu jest tężnia solna, dzięki której klienci mogą podczas zakupów zażywać inhalacji solnych. Więcej o lokalach, w jakich będą działać sklepy The Secret Store można przeczytać w artykule Uzdrowisko w sklepie.

-  Do produkcji kosmetyków używamy surowców naturalnych z eko certyfikatami. Posiadamy linie do produkcji kosmetyków, w tym, jako jedna z nielicznych firm w Polsce, linię do produkcji mydła. Opakowanie naszych produktów wykonane są m.in. z szarego papieru i tektury, co sprawia, że są nadają się one w prawie 100 proc. do recyklingu. Nie są one spójne graficznie, ponieważ uważamy, że bardziej od opakowania liczy się skład kosmetyków – przekonuje Monika Kosieniak.

Obecnie pod szyldem The Secret Soap Store działają trzy drogerie – dwie w Krakowie (sklep wzorcowy przy Dworcu Głównym PKP oraz wyspa handlowa w Galerii Bonarka) i jedna w Warszawie (sklep w przejściu podziemnym). Franczyzodawca prowadzi rozmowy na temat otwarcia kilku kolejnych drogerii w największych miastach, w najbliższym czasie chciałby pozyskać partnerów m.in. we Wrocławiu, Poznaniu i Lublinie. Przedsiębiorcy mogą uruchomić sklep stacjonarny lub wyspę na powierzchni ok. 11 m2.
- Czas trwania umowy zależy od okresu najmu lokalu, który posiada franczyzobiorca. Opłaty licencyjne w trakcie współpracy pobieramy raz w miesiącu i wynoszą 3 proc. od uzyskanego utargu. Opłata marketingowa stanowi z kolei 2 proc. utargu – tłumaczy Monika Kosieniak.  

Franczyzobiorca bierze udział w szkoleniach w fabryce kosmetyków oraz w spotkaniu z chemikami – kosmetologami i konsultantami kosmetycznymi, którzy wyjaśniają właściwości produktów The Secret Soap Store. Przedstawiciele centrali pomagają w początkowej fazie działania sklepu. W późniejszym okresie firma oferuje regularne szkolenia, organizowane głównie przy wprowadzaniu nowych produktów. Pierwsze zatowarowanie placówki płatne jest gotówką. Przed kolejną dostawą kosmetyków strony umowy franczyzowej ustalają termin płatności i limit kredytu kupieckiego.

Inną siecią oferującą naturalne kosmetyki jest Organique, który w przeciągu ostatnich dwóch lat podwoił stan posiadania swoich sklepów. Jeszcze w 2010 roku było ich 25, podczas gdy dzisiaj już ponad 50. Prawie wszystkie prowadzą franczyzobiorcy. (awr)


Profil kobiety
Anna Wrona
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Mydlarnia dla męża i żony

To może być bardzo ryzykowny biznes. Nie chciałbym konkurować z takim Rossmanem. ____________________________ Prace dyplomowe z kosmetologii i nie tylko

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Zastanawiam się nad Organique...

Pierwsze słyszę o tej firmie. Trzeba to wszystko dobrze skalkulować. ________________________ Pisanie magisterskich prac z kosmetologii

2 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Perfumy na mililitry

Popularyzacja internetu i penetracja Rossmana sprawia, że bardzo ciężko jest w takim biznesie dojść do wielkich pieniędzy. _______________________ Kosmetologia - pisanie...

81 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Powiedziała YES

Yes ma bardzo fajne produkty. To jest bardzo fajna opcja. __________________________ pracemagisterskie.info

11 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Moim zdaniem złoto i srebro wyszło już z mody. Nie ma sensu w to inwestować. _________________________ http://pracemagisterskie.info

63 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Great

Well, as I said earlier keep reading and you will find the answer to that “how to?”. free robux generator no surveys

4 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Rękodzieło - scrapbooking

Cześć, mam rękodzieło rekodziełem ale ja mam inne konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Nie przemawia to do mnie, lepiej już zainwestować na giełdzie.

63 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018