Opłaty miesięczne partnerów Auto Bani ustalane są indywidualnie w zależności od wielkości aglomeracji i zaczynają się od 300 zł. W pierwszych trzech miesiącach współpracy franczyzodawca oferuje preferencyjne opłaty.
Poniedziałek
15.12.2014
Największą konkurencją partnerów Auto Bani są korporacje taxi i przewóz osób. Rywalizacja odbywa się w największych miastach.
 

Auto Bania zajmuje się odprowadzaniem pojazdów w godzinach nocnych. Klient zamawia kierowcę w telefonicznym centrum obsługi klienta podając informację skąd należy go odebrać i dokąd zawieźć. Następnie szofer dojeżdża we wskazane miejsce składanym skuterem, który mieści się w bagażniku. Ta sama usługa realizowana jest także przez szoferów samochodowych.
- Nasi szoferzy to grupa wykwalifikowanych kierowców. Zatrudniamy jedynie doświadczone i energiczne osoby z prawo jazdy kategorii B. Kierowcy Auto Bani posiadają nie mniej niż 20 lat oraz mają doświadczenie w prowadzeniu samochodów różnych marek – zapewnia Anna Markowska, przedstawiciel franczyzodawcy.

Pomysłodawcami biznesu są studenci, którzy chcieli dorobić na studiach. Założyli odprowadzanie.pl, które po pięciu latach działalności połączyło się w 2011 roku z Auto Banią. Pod tym szyldem działają partnerzy w Bydgoszczy, Poznaniu, Częstochowie, Wrocławiu oraz w Katowicach i na terenie Śląska. Franczyzodawca zarządza stołeczną jednostką.
- Naszym planem w 2015 roku jest dotarcie z konceptem do Trójmiasta, Lublina, Szczecina i Krakowa. Sezonowość w tym biznesie pojawia się tylko latem, kiedy klienci przebywają na urlopie, ale tylko w wybranych miastach. W tych odwiedzanych przez turystów przez cały rok nie zauważamy mniejszej liczby zleceń. Zdajemy sobie natomiast sprawę z konkurencji korporacji taxi oraz przewozu osób. Dlatego dbamy o rozpoznawalność firmy organizując akcje marketingowe oraz oferując konkurencyjne ceny – dodaje Anna Markowska.

Opłata początkowa za przystąpienie do sieci wynosi 25 tys. zł i obejmuje 200 tys. wizytówek oraz 50 kart stałego klienta. Centrala zapewnia system call center, który przekazuje zlecenie partnerom w ich miastach. Numer firmy znajduje się na jej głównej stronie internetowej, która jest pozycjonowana w wyszukiwarkach. Franczyzobiorcy korzystają z preferencyjnych opłaty za korzystanie z usług telefonii komórkowej a także z oprogramowania „Szofer”. Aplikacją umożliwia kontakt z kierowcą poprzez wysyłanie mu kursów i śledzenie na mapie w systemie komputerowym. (dw)


POPULARNE NA FORUM

wirtualny adres

Hej, planuje zalozyc firme ale nie chcialabym jeszcze wynajmowac siedziby i wydawac na to gory pieniedzy, trafilam na takie rozwiazanie...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Gdzie kupić meble do warsztatu?

jak chodzi o meblach ogrodowych to ten producent na pewno przyda https://zumm.pl/

57 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Biznes dla wygodnych

Najlepsze Tabletki na Trądzik

13 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Szukam betatesterów do nowego programu do wypożyczalni samochodów . Doskonała okazja by poznać bezpłatnie program do prowadzenia wypożyczalni. szczegóły na xevoss eu

46 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Import używanych maszyn rolniczych z Niemiec

Jak sądzicie czy import używanych maszyn z Niemiec to możliwie zyskowny biznes? Ryzyko jest ograniczone, bo możemy sprowadzać praktycznie na zamówienie, a wg ogłoszeń...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Biznes dla wygodnych

moja strona internetowa - recenzjefarmaceuty.pl

13 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Biznes dla wygodnych

Wygodny to jak sprzedaż idzie, ja myślałem raczej zainwestować w punkty usługowe tego typu: Hardy Multiserwis

13 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Masz rację Mariuss ,Wulkanizacja Poznań, te dwa słowa ciężko pogodzić. Trzeba uważać na każdym kroku żeby urząd skarbowy nie przyczepił się do Ciebie. Mimo...

46 wypowiedzi
ostatnia 06.07.2018