Rok 2014 był w Re/Max Polska lepszy od 2013 i zakończył się zwiększeniem obrotów o 47 proc. w stosunku do poprzedniego.
Ewa Zbrzeżna, dyrektor regionalny Re/Max Polska
Piątek
09.01.2015
Klientowi trzeba pomóc w wyborze nieruchomości, kredytu oraz firmy przeprowadzkowej – mówi Ewa Zbrzeżna, dyrektor regionalny Re/Max Polska.
 

Rok 2014 rozpoczął się deregulacją dostępu do zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami. Czy dla franczyzobiorców w branży był rzeczywiście tak trudny, jak niektórzy zapowiadali?
W Re/Max nie odczuliśmy tego w żaden negatywny sposób, mimo że niektórzy w branży pod koniec roku 2013 spodziewali się problemów przed wejściem w życie nowych przepisów. Wprost przeciwnie, 2014 był w Re/Max Polska lepszy od 2013 i zakończył się zwiększeniem obrotów o 47 proc. w stosunku do poprzedniego. Sieć powiększyła się o 9 nowych biur, co jest równoznaczne ze wzrostem prawie o połowę. Pod naszym szyldem działa już 25 biur. Cztery kolejne powstaną w pierwszym kwartale 2015 roku.

Czy 2015 rok również przyniesie zmiany na rynku nieruchomości? Czego mogą się spodziewać przedsiębiorcy?
Poza spodziewaną dalszą poprawą koniunktury nie spodziewamy się istotnych zmian na rynku. Nadal obserwujemy, że klient w Polsce staje się coraz bardziej wyedukowany i słusznie oczekuje wyższej jakości i profesjonalizmu od swojego agenta. W związku z tym będziemy dążyć do zapewnienia kompleksowej usługi i zaawansowanego wsparcia marketingowego. Przewiduję, że na rynku wyróżnią się ci, którzy dostarczą usługę najwyższej jakości, czyli agenci, którzy do prezentacji oferty wykorzystają profesjonalne materiały: banery, ulotki, zdjęcia, wirtualne wizyty czy zdjęcia nieruchomości wykonane dronem „z lotu ptaka”. Kluczowe jest również to, by oferować współpracę ze specjalistami z pokrewnych branż. Chodzi tu o doradztwo kredytowe i podatkowe, home staging (przygotowanie nieruchomości do sprzedaży bądź najmu – przyp. red.) czy przeprowadzki. Żeby działać w ten sposób, potrzebny jest nacisk na pracę w oparciu o umowy z klauzulą wyłączności. A nasza sieć, jako jedyna w Polsce, podpisuje wyłącznie takie umowy.

Jakie są cele Re/Max Polska na nadchodzące 12 miesięcy?
Przyszły rok przyniesie kontynuację rozwoju sieci i umacnianie naszej marki w Polsce. Planujemy dynamiczną ekspansję - otwarcie kilkunastu nowych biur franczyzowych oraz zintensyfikowane działania rekrutacyjne w celu dalszego pozyskiwania najbardziej produktywnych agentów.
Rozmawiał (gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Nice blog post published here. The writer has definitely improved over the past few months and this post is a proof of that. I would love to see some more blog posts as good as...

22 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Amazing post! We love the content and have shared this with our social media network! Appreciated from the hotel digital marketing agency.

22 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Wiosna należy do pośredników

A lot of people have been disappointed with your work here lately, and it's clear to see why. You don't seem to put as much effort into your articles as you used to and that's...

22 wypowiedzi
ostatnia 10.06.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Trzeba poszukać kogoś w internecie. To jest raczej niszowa branża. ___________________ Pisanie prac magisterskich - ogłoszenia

4 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną PRB ADAM budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo dobrze firma...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną http://www.prb-adam.pl budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Explore our coiffeur in Bodensee and also our burnout klinik in rheinfall.

22 wypowiedzi
ostatnia 30.05.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Mogą się przydać mocne taśmy, znajdziecie je w http://www.tasma.krakow.pl/ To producent, mają różnego rodzaju taśmy, u nas się sprawdziły, sa mocne, zdały egzamin...

4 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018