Nasi franczyzobiorcy są nie tylko ekspertami w zarządzaniu biznesem i personelem, ale również w razie potrzeby potrafią przejąć obowiązki swoich pracowników.
Leszek Nowak, menedżer ds. ekspansji, Telepizza Poland
Wtorek
23.12.2014
O rebrandingu, którego częścią są zmiany w sposobie przygotowania dań, opowiada Leszek Nowak, menedżer ds. ekspansji, Telepizza Poland.
 

Jak pan ocenia mijający rok i jakie plany Telepizza chciałaby zrealizować w przyszłym roku?
Osiągnęliśmy cele, którymi było utrzymanie wzrostu sprzedaży oraz rozwój sieci. Otworzyliśmy 9 pizzerii, czyli tyle, ile zakładaliśmy 12 miesięcy temu. Wdrożyliśmy aplikację mobilną, która jeszcze bardziej usprawniła sprzedaż przez internet. Teraz nasi klienci mogą składać zamówienia przez naszą stronę internetową oraz od razu dokonywać płatności. Obecnie prawie co trzecie zamówienie w Telepizza składane jest online. Rozpoczęliśmy także rebranding sieci.

Co się zmieni w pizzeriach Telepizzy?
Jesteśmy w trakcie zmiany wizerunku placówek. Aranżacja jest nowoczesna, tworzy ciepłą atmosferę. Wnętrze stało się jasne i przestronniejsze. W większych lokalach  będziemy projektować otwarte kuchnie, dzięki czemu pizze będą robione na oczach klientów. Ma to dwie zalety – dostarcza klientom rozrywki oraz buduje zaufanie. Nasze ciasto zawsze wyrabiane jest ręcznie. Już niedługo będzie można zobaczyć jak fachowo powstaje pizza. Myślę, że wzbudzi to zainteresowanie ze strony klientów i uatrakcyjni pobyt w naszych pizzeriach. Nie jest to nowy pomysł w przypadku Telepizzy. Kiedy sieć wchodziła do Polski, wszystkie jej dania przygotowywane były na oczach klientów. Wówczas to była zupełna nowość w naszym kraju. Wcześniej w żadnym lokalu gastronomicznym nie gotowano przy klientach. Wracamy do tego pomysłu.

Jak partnerzy przygotowują się do prowadzenia własnej pizzerii?
Nasi franczyzobiorcy, zanim staną za sterami własnego biznesu, musza odbyć szkolenie, podczas którego poznają tajniki pracy na każdym stanowisku w pizzerii. Dzięki temu są nie tylko ekspertami w zarządzaniu biznesem i personelem, ale również w razie potrzeby potrafią przejąć obowiązki swoich pracowników.

Jakie polski oddział Telepizzy ma plany na przyszły rok?
Chcielibyśmy rozszerzyć sieć o kilkanaście nowych pizzerii. Pierwsze otwarcia nastąpią już w pierwszym kwartale 2015 roku. W ciągu kilku lat zamierzamy być obecni w każdym mieście powyżej 50 tys. mieszkańców.
rozmawiała (mk)

 

 


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Hand Roll Tsuru Sushi co myślicie ?

Witam czy ktoś miał styczności z tym konceptem ?Ktos prowadzi taki punkt ?Lub posiada jakieś spostrzeżenia po spotkaniu z przedstawicielami tego konceptu ?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Catering się opłata?

Słyszałem że catering okolicznościowy poznań jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, w sam raz dla zabieganych - nie trzeba robić zakupów ani gotować, otrzymujemy...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Catering się opłata?

Pewnie że opłaca się prowadzić firmę cateringową, Mam znajomego który prowadzi, firmę Nelson - Catering & Events i mają bardzo dużo zamówień , na co dzień jak i...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie w dobrym miejscu

Lokalizacja jest bardzo ważna moim zdaniem, często widać że restauracje czy trucki z jedzeniem gdy stoją w słabym miejscu to mają mały ruch. Ostatnio w centrum...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Sprawdź sobie Pure&Fresh - catering dietetyczny, diety pudełkowe, dieta na życzenie. No ogólnie są świetni, jedzenie jest wręcz przepyszne. Biorę od nich pełną dietę...

21 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Catering się opłata?

Witam serdecznie. Od pewnego czasu już pracuję jako kucharz w firmie cateringowej Weranda - catering poznań . Rozmyślam nad założeniem własnej działalności właśnie w...

3 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
McDonalds opinie o franczyzie

McDonald robi bardzo dobrą kawę. To im trzeba przyznać. ______________________ Praca licencjacka z marketingu

2 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Wynajem kelnerów

To może być bardzo dobra opcja biznesowa. _______________ Marketing

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018