Zarabiaj na sprzedaży odżywek i suplementów

Przewidywana suma inwestycji wynosi min. 20 tys. zł w przypadku wyspy w centrum handlowym oraz min. 40 tys. zł w sklep o powierzchni od 20 m2.
Boom na odżywki i fitness jeszcze większy niż rok temu! Potwierdzają to badania rynku. Skorzystają na tym franczyzobiorcy Triceps.pl.
 

Według badań PMR rynek odżywek i suplementów diety w 2013 roku rósł na poziomie ok 20 proc.. Jeszcze ciekawiej wyglądają zestawienia rynku typowo sportowego, czyli suplementów i odżywek przeznaczonych dla osób rekreacyjnie bądź wyczynowo uprawiających sport. Tutaj Europejczycy dali się poznać jako osoby wyjątkowo dbające o własne ciało i rozwój. W 2013 i 2014 rynek ten rósł w naszym kraju o około 30 proc. Tak dobre wyniki zawdzięczamy m.in. dzieki fitness klubom, które zapraszają Polaków do wspólnego dbania o sylwetkę, kusząc coraz niższymi cenami karnetów. Klienci mają także lepszy dostęp do klubów, które znajdują się blisko zakładów pracy, osiedli i domów. Pracodawcy wymagają dobrego wizerunku, a media promują idealne ciała jeszcze bardziej ten trend nasilając.

Korzystają z tego profesjonalne sieci sklepów z odżywkami i suplementami diety, takie jak założona w 2006 roku Triceps.pl. Sieć liczy 15 sklepów, a w ostatnich dwóch miesiącach otworzyły się trzy sklepy: w Jeleniej Górze, Kielcach oraz Brzozowie. Analizując zestawienia finansowe Triceps.pl z ostatnich lat, obroty sieci detalicznej rosną podobnie jak cały rynek, czyli w przedziale 25-35 proc.. Triceps.pl jest bardzo mocno widoczny w branży kulturystyki i fitnessu, z którego pochodzi 80 proc. klientów (reszta to sportowcy innych dyscyplin takich jak biegi, kolarstwo, sporty walki). Widać zaangażowanie sieci w promocje zawodów w sportach sylwetkowych oraz sponsoring najlepszych polskich zawodników, m.in. Roberta Piotrkowicza, jedynego polskiego zawodowego kulturystę, który od lat startuje w najważniejszych światowych turniejach.

Wartość rynku suplementów i odżywek dla sportowców jest coraz wyższa, w tym roku powinna osiągnąć poziom 2 miliardów. Zdecydowanie nie jest to już nisza, tylko bardzo zyskowny i perspektywiczny rynek ludzi dbających o sylwetki. Odżywki stają się bardzo zyskownym i perspektywicznym rynkiem ludzi dbających o sylwetki. Warto pomyśleć nad inwestycją w tego typu sklepy.

franchising@triceps.pl

www.triceps.pl

Osoba do kontaktu dla kandydatów

Michał Wasilewski, tel. 501 699 151