Według Filipa Morawskiego, prezesa zarządu Bricks4Kidz Polska, oczekiwania rodziców wobec firm organizujących zajęcia dla dzieci z roku na rok rosną. Dla branży oznacza to konieczność profesjonalnego podejścia do biznesu i przemyślanej strategii na przyszłość.
Sobota
17.01.2015
Już wkrótce z Bricks4Kidz rozpoczną współpracę właściciele nowych centrów edukacyjnych dla dzieci.
 

Pomysł i metodologia prowadzenia zajęć Bricks4Kidz, podczas których dzieci w wieku od 2 do 14 lat, m.in. poznają podstawy robotyki i układają klocki Lego, pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Autorskie programy oparte są o budowę prostych i zaawansowanych modeli z klocków stworzonych przez doświadczonych inżynierów i architektów. W Polsce wyłączność na działanie pod amerykańską marką ma Centrum Kreatywności, które od końca 2014 roku jest również odpowiedzialne za rozwój konceptu nad Wisłą. 2015 rok – jak twierdzi właściciel licencji master na Polskę – będzie rokiem otwarć placówek franczyzowych. Docelowo Centrum Kreatywności Bricks4Kidz ma pojawić się w każdym większym mieście.

- Na dzień dzisiejszy jedyne w tej części Europy centrum Bricks4Kidz działa w Poznaniu. W tym roku chcielibyśmy uruchomić kolejną własną placówkę i 3-4 w ramach współpracy franczyzowej – mówi Filip Morawski, prezes zarządu Bricks4Kidz Polska. – Potencjał i potrzeby rynkowe są znacznie większe. Rodzice posiadający dzieci w wieku przedszkolnym czy też szkolnym to w dużej części osoby, które doskonale pamiętają czasy niedostatków materialnych, a co za tym idzie braku możliwości indywidualnego rozwoju w końcu lat 80. Niezależnie od statusu materialnego inwestycja w rozwój i rozrywkę dzieci stanowi dla nich jeden z priorytetów i jest miernikiem statusu społecznego. Chcą po prostu dać swoim dzieciom to, czego oni sami nigdy nie zaznali.

Partnerzy Bricks4Kidz kupują licencję na daną miejscowość. Przewidywana kwota inwestycji w placówkę waha się od 80 do 120 tys. zł. Współpracując z franczyzodawcą można zarabiać na kilka sposobów: prowadzić regularne zajęcia w ramach Centrum, organizować letnie i zimowe półkolonie oraz zajęcia pozalekcyjne płatne za godzinę. Bricks4Kidz organizuje też urodziny oraz wychodzi z zajęciami na zewnątrz - do szkół, przedszkoli i firm, a w ramach zajęć pokazowych uczestniczy w eventach organizowanych przez centra handlowe.

Franczyzodawca zapewnia 40 godzin szkolenia, gotowe scenariusze zajęć i know-how związane z prowadzeniem centrum.

Na początku roku szkolnego 2013/2014 rodzice dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej, gimnazjum,szkoły średniej lub zawodowej, wydali na zaspokojenie ich potrzeb związanych z rozpoczęciem nowego roku szkolnego (podręczniki, przybory szkolne, mundurki, obowiązkowe opłaty – np. za ubezpieczenie, czesne, internat, stancję) średnio 826 zł na jedno dziecko, co stanowi 114 proc. kwoty z roku ubiegłego. Wyniki badania CBOS mówią też, że blisko połowa (46 proc.) rodzin zamierza posyłać dzieci na dodatkowe płatne zajęcia pozalekcyjne. Od kilkunastu lat najpopularniejsze są lekcje języków obcych (wybór 28 proc. rodziców) oraz zajęcia sportowe (27 proc.). Coraz częściej rodzice posyłają swoje pociechy na zajęcia z matematyki, fizyki i informatyki.


POPULARNE NA FORUM

Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Place zabaw we franczyzie

Te place zabaw są świetne. ____________________ Pisanie prac z Logistyki

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Dzięki za podpowiedzi. _____________________ Pisanie prac licencjackich z Logistyki

4 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Witam wszystkich! Macie już pomysł na prezent dla dzieciaków? Ja się zastanawiam nad takimi balonikami...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018