Według Filipa Morawskiego, prezesa zarządu Bricks4Kidz Polska, oczekiwania rodziców wobec firm organizujących zajęcia dla dzieci z roku na rok rosną. Dla branży oznacza to konieczność profesjonalnego podejścia do biznesu i przemyślanej strategii na przyszłość.
Sobota
17.01.2015
Już wkrótce z Bricks4Kidz rozpoczną współpracę właściciele nowych centrów edukacyjnych dla dzieci.
 

Pomysł i metodologia prowadzenia zajęć Bricks4Kidz, podczas których dzieci w wieku od 2 do 14 lat, m.in. poznają podstawy robotyki i układają klocki Lego, pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Autorskie programy oparte są o budowę prostych i zaawansowanych modeli z klocków stworzonych przez doświadczonych inżynierów i architektów. W Polsce wyłączność na działanie pod amerykańską marką ma Centrum Kreatywności, które od końca 2014 roku jest również odpowiedzialne za rozwój konceptu nad Wisłą. 2015 rok – jak twierdzi właściciel licencji master na Polskę – będzie rokiem otwarć placówek franczyzowych. Docelowo Centrum Kreatywności Bricks4Kidz ma pojawić się w każdym większym mieście.

- Na dzień dzisiejszy jedyne w tej części Europy centrum Bricks4Kidz działa w Poznaniu. W tym roku chcielibyśmy uruchomić kolejną własną placówkę i 3-4 w ramach współpracy franczyzowej – mówi Filip Morawski, prezes zarządu Bricks4Kidz Polska. – Potencjał i potrzeby rynkowe są znacznie większe. Rodzice posiadający dzieci w wieku przedszkolnym czy też szkolnym to w dużej części osoby, które doskonale pamiętają czasy niedostatków materialnych, a co za tym idzie braku możliwości indywidualnego rozwoju w końcu lat 80. Niezależnie od statusu materialnego inwestycja w rozwój i rozrywkę dzieci stanowi dla nich jeden z priorytetów i jest miernikiem statusu społecznego. Chcą po prostu dać swoim dzieciom to, czego oni sami nigdy nie zaznali.

Partnerzy Bricks4Kidz kupują licencję na daną miejscowość. Przewidywana kwota inwestycji w placówkę waha się od 80 do 120 tys. zł. Współpracując z franczyzodawcą można zarabiać na kilka sposobów: prowadzić regularne zajęcia w ramach Centrum, organizować letnie i zimowe półkolonie oraz zajęcia pozalekcyjne płatne za godzinę. Bricks4Kidz organizuje też urodziny oraz wychodzi z zajęciami na zewnątrz - do szkół, przedszkoli i firm, a w ramach zajęć pokazowych uczestniczy w eventach organizowanych przez centra handlowe.

Franczyzodawca zapewnia 40 godzin szkolenia, gotowe scenariusze zajęć i know-how związane z prowadzeniem centrum.

Na początku roku szkolnego 2013/2014 rodzice dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej, gimnazjum,szkoły średniej lub zawodowej, wydali na zaspokojenie ich potrzeb związanych z rozpoczęciem nowego roku szkolnego (podręczniki, przybory szkolne, mundurki, obowiązkowe opłaty – np. za ubezpieczenie, czesne, internat, stancję) średnio 826 zł na jedno dziecko, co stanowi 114 proc. kwoty z roku ubiegłego. Wyniki badania CBOS mówią też, że blisko połowa (46 proc.) rodzin zamierza posyłać dzieci na dodatkowe płatne zajęcia pozalekcyjne. Od kilkunastu lat najpopularniejsze są lekcje języków obcych (wybór 28 proc. rodziców) oraz zajęcia sportowe (27 proc.). Coraz częściej rodzice posyłają swoje pociechy na zajęcia z matematyki, fizyki i informatyki.


POPULARNE NA FORUM

5 -10- 15 wypowiedziała wszystkie umowy

Witam chodzi mi o sklepy 51015 ponieważ chciałam otworzyć ten sklep u siebie w mieście i pan z którym rozmawiałam nic nie wspominał o kłopotach a dowiadywalam się we...

10 wypowiedzi
ostatnia 19.10.2018
Place zabaw we franczyzie

hej, tutaj macie link w http://www.otwarteprzedszkola.pl/fajne-rozwiazania-stosowane-na-placu-zabaw/ dobre sposoby na urządzenie ciekawego i bezpiecznego placu zabaw :D polecam!!

10 wypowiedzi
ostatnia 10.10.2018
rynek odzieży dziecięcej

I’m really impressed with your article, such great & usefull knowledge you mentioned here Plumber Northampton

18 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
rynek odzieży dziecięcej

I recently found many useful information in your website especially this blog page. Among the lots of comments on your articles. Thanks for sharing. Puzzle Games

18 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
rynek odzieży dziecięcej

Thanks for your sharing. Hope you can contribute more quality posts to this page.Thank you! Arcade Games

18 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
Centra handlowe na celowniku

Sklepy online teraz przezywają prawdziwy rozkwit.

7 wypowiedzi
ostatnia 27.08.2018
Centra handlowe na celowniku

Thanks for sharing.I found a lot of interesting information here. A really good post, very thankful and hopeful that you will write many more posts like this one. - happy...

7 wypowiedzi
ostatnia 25.08.2018
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Ja polecam Wam książeczki Wydawnictwa MD Monika Duda https://www.wydawnictwomd.pl/ W swojej ofercie mają piękne bajeczki, kolorowanki, książki edukacyjne w rozsądnych cenach

61 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2018