Ekspresowe nożyce tną w stolicy

Pierwszy polski salon Haircut Express powstał na ul. Chmielnej. Sąsiaduje z dwoma lokalami gastronomicznymi, vis-à-vis działa kawiarnia Costa Coffee.
Sobota
24.01.2015
Fryzjerzy Haircut Express są już w Polsce. Na klientów czekają w samym sercu Warszawy.
 

Koncept Haircut Express podszedł do tradycyjnej usługi w nowatorski sposób. Każdy, kto przestąpi próg lokalu może liczyć na to, że zostanie ostrzyżony w czasie nie dłuższym, niż kwadrans. A za nową fryzurę zapłaci jedną, z góry ustaloną cenę (w Warszawie  25 zł). Okazuje się, że opinia o tym, że ludzkość jest zalatana, nie jest na wyrost. Koncept już przyjął się na Ukrainie – działa tam już blisko 50 ekspresowych salonów fryzjerskich. Teraz przyszła pora na błyskawiczne strzyżenie nad Wisłą. Pod koniec grudnia 2014 roku swoje podwoje otworzył salon Haircut Express przy ul. Chmielnej w centrum Warszawy. Działa w lokalu wielkości 24 m2 i dysponuje czterema stanowiskami pracy.

– Przez kilka pierwszych dni obsługiwaliśmy klientów, jednocześnie przyglądając się ich reakcjom i oceniając każdy aspekt działalności salonu – mówi Liliya Sidelnyk, menedżer ds. franczyzy Haircut Express. 

Franczyzdawca badał „grunt” już podczas październikowych targów franczyzy w warszawskim Pałacu Kultury. Jak twierdzi, już wtedy dostrzegł zainteresowanie potencjalnych franczyzobiorców. Wolał jednak rozpocząć rozwój od kilku własnych salonów, by sprawdzić, jak marka się przyjmie. Jak na razie wszystko idzie po jego myśli.
W internecie już pojawiają się pierwsze pozytywne oceny od klientów, którzy nas odwiedzili. Notujemy coraz większy przepływ klientów, co pozwala nam optymistycznie patrzeć w przyszłość – mówi Sidelnyk.

Większość ukraińskich salonów Haircut Express jest w rękach franczyzobiorców. Nad Wisłą franczyzodawca zamierza otwierać zarówno placówki własne, jak i franczyzowe.
– Prowadzimy już rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami. Jest to koncept dla miast powyżej 150 tys. mieszkanców, ale liczymy przede wszystkim na otwarcia w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu oraz Poznaniu. Warszawa naturalnie również jest w stanie pomieścić znacznie więcej niż jeden salon – zapowiada  Sidelnyk.

Uruchomienie własnego lokalu Haircut Express wymaga kwoty w wysokości przynajmniej 55 tys. zł netto. Zwrot z inwestycji powinien nastąpić pod koniec pierwszego roku działalności.
– W lokalu montujemy kasę fiskalną, podłączoną do samoobsługowego terminalu, w którym klienci z góry opłacają usługę. Salon jest też wyposażony w wideo-kamery, za pomocą których możemy na bieżąco monitorować, co dzieje się w lokalu. Dysponujemy też specjalnie zaprojektowanym systemem informatycznym do ewidencji wpłat w terminalu – wylicza menedżer ds.franczyzy  Haircut Express.

Każdego roku Polacy wydają na usługi fryzjerskie średnio nieco ponad 1000 zł. To biznes, który cieszy się dość stabilnym popytem – strzyżenie to nie chwilowa zachcianka, ani zabieg luksusowy. Haircut Express łączy więc atuty bezpiecznej branży z innowacją i szybkością wykonania usługi. Wiele wskazuje na to, że koncept się przyjmie – zwłaszcza w takich lokalizacjach, jak zatłoczona Chmielna, na której każdego dnia mieszkańcy mieszają się z pracownikami okolicznych biur i gośćmi lokalnych kawiarni i restauracji. Z drugiej strony stała (i niezbyt wygórowana) cena usługi powoduje, że sukces salonów zależeć będzie od niezakłóconego dopływu klientów. Błędy w doborze lokalizacji mogą zatem okazać się kosztowne.

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Gabinet kosmetyczny

marlenKa, to w takim razie na pewno przyda Ci się kurs przedłużania rzęs. Ja sobie wykupiłam szkolenie w firmie Beauty Lashes i dzięki temu mam więcej klientek w...

95 wypowiedzi
ostatnia 19.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Crossfit zdecydowanie w ostatnich latach zyskał na dużej popularności, myśle, że jest to dobry pomysł na biznes. __________________ http://ktosiek.pl

2 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Według mnie to bardzo dobry pomysł. W tym momencie bycie "fit" jest modne. Fajne lokalizacje lokalów użytkowych mają oni http://pcg.pl/lokale-uzytkowe-biura/ należy...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Klub fitness: Wysportowany zysk

Kurs na instruktora fitness jest bardzo ważny w tej branży. Fajną ofertę ma szkoła Green Way https://szkolenia-gw.pl/oferta/kurs_instruktora_fitness

31 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

Moja żona prowadzi salon i jest bardzo zadowolona, w życiu by nie zamieniła tego na biuro. Jakbyście szukali gdzie szkolić załogę salonu to zdecydowanie dobre miejsce...

18 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Gabinet kosmetyczny

Dokładnie ilość tego typu punktów jest spora, dlatego nie tylko rywalizuje się o klienta jakością usług, ale też dostępnością - wiadomo, ze jak ktoś ma czekać na...

95 wypowiedzi
ostatnia 30.05.2018
Gabinet kosmetyczny

Witajcie, planuję otworzyć salon kosmetyczny wraz z fryzjerem i szukam takiego wózka http://ayala.com.pl/product/akcesoria/wozek-fryzjerski-viki/ Stacjonarnie we Wrocławiu....

95 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Zabiegi laserem depilacja w Poznaniu

Takie znieczulenie jest konieczne. Po co się męczyć?

21 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018