21.01.2015

Firma w domu

Miniwydawnictwo Niebieski Słoń można prowadzić w domu. Koszt inwestycji - 1,8 tys. zł. Franczyzodawca twierdzi, że zwraca się po sprzedaży 100 książek.

Wydawnictwo Niebieski Słoń oferuje książki drukowane na specjalne zamówienie. Spośród dostępnych tytułów rodzice mogą wybrać fabułę, której głównym bohaterem zostanie ich pociecha. Złożeniem książki i jej wydrukowaniem zajmują się już franczyzobiorcy, którzy w Polsce prowadzą 25 miniwydawnictw. W 2015 roku firma planuje wzbogacić portfolio produktów i zwiększyć liczbę współpracujących partnerów.

Dzieci czytają książkę o Kreciku Fot. Modry Słoń

Wydawnictwo Niebieski Słoń działa na terenie Czech, Słowacji, Polski i USA.

- Wydawnictwo posiada już spore doświadczenie co do doboru oferty dla dzieci. Cały czas tworzone są nowe produkty, by zwiększyć asortyment – wyjaśnia Rafał Kwiatkowski, dyrektor wydawnictwa Niebieski Słoń.

Firma, by zachęcić do współpracy nie tylko klientów, ale i partnerów biznesowych, zainwestowała w uruchomienie nowej strony internetowej umożliwiającej zdalne składanie zamówień bajek i dołączanie zdjęć dzieci dla których książka ma być wydrukowana.

- Wprowadziliśmy na rynek nowy produkt – „Plątaninę”, który rozwija logiczne myślenie, umiejętności motoryczne, pomaga odkrywać otaczający świat z humorem a to wszystko z pomocą bohatera znanego z bajek - Krecika – mówi Robert Kwiatkowski. - Obecnie przygotowujemy program umożliwiający drukowanie książek spersonalizowanych w innych językach np. niemieckim, angielskim, czeskim, co bardziej zmotywuje dzieci do uczenia się języków przy pomocy bajek o sobie.

Miniwydawnictwo można uruchomić w domu, ale równie dobrze działalność sprawdza się w centrach handlowych i księgarniach. Wystarczy do tego komputer z oprogramowaniem do edycji bajek, laserowa drukarka i zszywacz. Przystąpienie do sieci Niebieski Słoń kosztuje 1,8 tys. zł. Franczyzobiorca musi kupić tylko pakiet półproduktów niezbędnych do wydrukowania 120 książek.

- Inwestycja zwraca się po sprzedaży 100 książek – mówi Rafał Kwiatkowski. – Jeśli przedsiębiorca zna wielu rodziców, zwrot następuje relatywnie szybko.

Każdy franczyzobiorca Niebieskiego Słonia otrzymuje program komputerowy do tworzenia książek. Ma również zapewnioną wyłączność terytorialną na obszarze zamieszkanym przez 200 tys. osób.