16.02.2015

Wiosną zaczną doradzać

Unijne procedury to prawdziwy gąszcz przepisów. Dlatego Dotacje Export Group już teraz szkoli partnerów, którzy wiosną rozpoczną działalność.

Firma Dotacje Export Group, która specjalizuje się w doradztwie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw podpisała sześć umów franczyzowych. Nowe biura rozpoczną działalność w marcu i w kwietniu. Aktualnie franczyzobiorcy odbywają szkolenia na temat programów unijnych oraz procedur prawnych i formalnych związanych z pozyskiwaniem dotacji unijnych dla sektora MŚP. Nowe biura będą funkcjonować w Gdańsku, Płocku, Kielcach, Wrocławiu, Warszawie i w Poznaniu. W tym roku Dotacje Export Group chce uruchomić 50 biur w największych polskich miastach.

Piotr Buchalski, franczyzodawca marki Dotacje Export Group Fot. Marek Relich

Dotacje Export Group ma na swoim koncie 200 pozyskanych dotacji od kilkunastu tysięcy do 4 mln zł. Ze względu na pokaźny budżet UE na rozwój sektora MŚP firma zdecydowała się na otwarcie biur na licencji franczyzowej.

W trakcie działalności centrala nadal będzie nadzorować jakość pracy placówek licencyjnych i pomagać w pisaniu wniosków o dotacje unijne. – Zależy nam na efektywnym działaniu franczyzobiorców i ich pracowników, a naszą rolą, jako centrali, jest pomoc w skutecznym pozyskiwaniu środków unijnych. Doświadczenie i wiedza, którą przekazujemy licencjobiorcom, jest ich głównym narzędziem w prowadzeniu działalności – mówi Piotr Buchalski, prezes firmy Dotacje Export Group.

Właśnie tego oczekuje Tomasz Szczerbowski, franczyzobiorca z Gdańska. – W ramach współpracy franczyzowej otrzymujemy kompleksową wiedzę dotyczącą skutecznego pozyskiwania dotacji. Wykorzystanie sprawdzonych procedur w tym zakresie, które od siedmiu lat stosuje firma Dotacje Export Group jest kluczem do sukcesu – mówi Tomasz Szczerbowski. Do współpracy przekonał go również pokaźny budżet UE na rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w wysokości 32 mld. euro. Swoją firmę poprowadzi w Trójmieście, gdzie jak twierdzi jest dużo potencjalnych wnioskodawców o dotacje unijne. – W Trójmieście mieszka ok. milion osób. W tak dużej metropolii nie brakuje przedsiębiorców i mikro biznesów, których szansą na rozwój są dotacje unijne. Co więcej, coraz wyraźniej widać tu wysoki wzrost kapitału oraz przybywa dużych firm, które widzą potencjał w rozwoju na tutejszym rynku – mówi Tomasz Szczerbowski.

Koszt inwestycji w koncept franczyzowy Dotacje Export Group wynosi od 45 do 70 tys. zł. Wysokość kwoty uzależniona jest od lokalizacji biura, jego powierzchni i liczby pracowników. Franczyzobiorcy zarabiają pisząc wnioski o dotacje unijne oraz na prowizji za ich przyznanie. Zwrot z inwestycji następuje już w pierwszym roku działalności.

W ramach współpracy franczyzowej Dotacje Export Group zapewnia wsparcie marketingowe, szkolenia i procedury gwarantujące wysoką jakość projektu. Dotacje Export Group ma na swoim koncie 200 pozyskanych dotacji od kilkunastu tysięcy do 4 mln zł. (mk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Magdalena Kurda

doradca we franczyzie
Napisz do autora