Podobnie jak w przypadku większości sieci franczyzowych rozpoczęcie rozmów z potencjalnymi partnerami Biały Jeleń zaczyna od podpisania umowy o zachowaniu w poufności otrzymanych informacji.
Piątek
20.02.2015
Mało kto nie używał szarego mydła z logo Biały Jeleń. Dziś marka przypomina o sobie otwierając sklepy z kosmetykami.
 

Mydło Biały Jeleń znane jest chyba każdemu Polakowi. Szczyt popularności przeżywało w okresie PRL-u, ale jego historia sięga lat 20. ubiegłego wieku, kiedy rozpoczęła się produkcja. Dziś Biały Jeleń to seria hipoalergicznych kosmetyków i środków czystości, które ciągle jednak opierają się głównie na szarym mydle. Od 2014 roku budową sieci sprzedaży produktów Biały Jeleń (marka należy do Polleny Ostrzeszów) zajmuje się firma Health Care Cosmetics.
– W ubiegłym roku przejęliśmy od Polleny Ostrzeszów działające punkty handlowe w Poznaniu (Galeria Malta) i Łodzi (Manufaktura) i otworzyliśmy też dwie nowe placówki – własną w gdańskiej Galerii Bałtyckiej oraz franczyzową w Galerii Echo w Kielcach, jesteśmy również obecni w stolicy (Blue City) – mówi Anna Sztolcman, prezes zarządu i współwłaścicielka. – Liczymy na to, że w ciągu najbliższych 3-5 lat nasza sieć rozrośnie się do kilkudziesięciu sklepów, głównie partnerskich. Na początek chcielibyśmy pojawiać się w najbardziej znanych galeriach handlowych w Polsce.

Firmowe punkty sprzedaży Biały Jeleń powstają wyłącznie w galeriach handlowych. Są to zarówno wyspy handlowe, docelowo mają być to pełnowymiarowe sklepy z kosmetykami.
– Wielkość wyspy handlowej zależy od indywidualnych ustaleń z przedstawicielami galerii handlowej. Z reguły są to tzw. wyspy zamknięte o wymiarach 2,5 m na 3,5m i wysokości nie przekraczającej 1,5 m. Powierzchnia półek wynosi ok. 10 m2 i w zupełności wystarczy do prowadzenia efektywnej sprzedaży. Powierzchnia sklepu nie powinna przekraczać 30 m2 – tłumaczy Przemysław Karwacki, wiceprezes zarządu i współwłaściciel. – Zachęcamy franczyzobiorców do wynajmu magazynów powstających dla potrzeb punktów handlowych. Takie działania obniżają koszty logistyki i zapewniają regularną dostępność produktów dla klientów.

Wysokość inwestycji we franczyzę Białego Jelenia zależy m.in. od formy współpracy (wyspa handlowa czy sklep) i warunków najmu w galerii handlowej. Własne stoisko można otworzyć za ok 40 tys. zł netto. Opłaty za przystąpienie do sieci są ustalane indywidualnie i zależą od zakresu wsparcia, jakiego potrzebuje franczyzobiorca. Partner zobowiązuje się też w umowie wnosić opłatę miesięczną, która kształtuje się na poziomie 5-7 proc. miesięcznych obrotów. Franczyzobiorca musi samodzielnie dostosować sklep lub wyspę do wymogów centrali. Franczyzobiorcy mogą liczyć na atrakcyjne warunki zakupu produktów dostępne tylko dla partnerów sieci, przechodzą również szkolenia sprzedażowe, techniczne i produktowe.
Magdalena Krocz


POPULARNE NA FORUM

Inwestycja w srebro - czy warto?

Ja inwestuję w granulat złota https://mennica-krakowska.pl/index.php?id_category=31&controller=category Srebro jest NIEOPŁACALNE

54 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2018
Biżuteria zawsze modna

Ja najczęściej jednak biżuterię kupuję u tradycyjnych jubilerów, ale z tego co widzę to to wygląda bardzo fajnie. Może się kiedyś skuszę.

47 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2018
Polacy lubią prezenty

A ja np. nie przepadam, a już szczególnie nie lubię ani otrzymywania, ani składania życzeń. Chyba nie jestem standardową Polką, ale cóż. Każdy ma inne upodobania.

14 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Warto.Jest to o wiele bezpieczniejsze niż inwestowanie w fundusze inwestycyjne czy w giełde.Jednoczesnie może dać o wiele lepsze dochody niż inwestowanie w lokaty, które...

54 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2018
Pan od kosmetyków

To może być ciekawy biznes. Tu chyba potęgą jest Inglot.________________________________pisaniepracdyplomowych.edu.pl

9 wypowiedzi
ostatnia 26.03.2018
Paznokcie w natarciu

To biznes, który nie wymaga wielkiego nakładu finansowego. Kiedyś może w to wejdę._______________________http://pisaniepracdyplomowych.edu.pl

19 wypowiedzi
ostatnia 26.03.2018
Paznokcie w natarciu

Jaki rodzaj manicure jest najsolidniejszy i najlepszy na codzień?

19 wypowiedzi
ostatnia 26.03.2018
Biżuteria zawsze modna

Tutaj nie chodzi nawet o modę. Biżuteria jest sposobem na zachowanie kapitału. Po iluś tam latach nadal będzie coś warta. Pieniądze mogą stracić na wartości przez...

47 wypowiedzi
ostatnia 26.03.2018
zobacz więcej na forum