Szkoły Edu prowadzą zajęcia szybkiego czytania i technik pamięciowych. Pełny pakiet franczyzowy wymaga zainwestowania ponad 5 tys. zł.
Sobota
21.02.2015
Dzieci, studenci, przedsiębiorcy i piłkarze – przekrój uczniów szkół Edu jest szeroki. Tak jak zakres możliwej współpracy.
 

Albert Pietras, franczyzodawca szkół Edu, działa w branży szkoleniowej od ponad dekady. Jego zdaniem klasyczna edukacja szkolna ma problem: gdy coraz więcej uczniów nie radzi sobie z przyswajaniem materiału, wypisuje im papiery na dysleksję, a do tego na wszelki wypadek obniża poziom kształcenia.
- Żyjemy w obrazkowym świecie, w którym dominują media „łatwo przyswajalne”. Wszystko mamy na kliknięcie. Jak w takich warunkach młodzież ma nauczyć się skutecznego zdobywania wiedzy? – pyta przedsiębiorca.

Wysłanie uczniów na korepetycje ze wszystkich możliwych dziedzin to błędne koło – powiększa tylko natłok nieprzyswajalnych informacji. Twórca sieci Edu wpadł więc na pomysł, by zaoferować narzędzia, które naukę ułatwią. Nie tylko ludziom młodym, bo wśród klientów Edu są również dorośli – przedsiębiorcy, a nawet sportowcy.
- Na najlepszych uniwersytetach nauka technik pamięciowych czy szybkiego czytania figuruje w programie studiów. O wiele łatwiej będzie nam rozwijać swoją wiedzę i umiejętności, jeśli wcześniej dowiemy się, jak robić to sprawnie i skutecznie – mówi Albert Pietras.

Trenerzy Edu sprzedają zatem meta-wiedzę, czyli wiedzę o tym, jak się uczyć. Licencja franczyzowa to pomysł na biznes zarówno dla przedsiębiorców z żyłką nauczycielską, jak i dla tych, którzy lepiej czują się w sprzedaży usług i planują zatrudnić trenerów.
- Wolimy współpracę z osobami, które same chciałyby szkolić. Tacy franczyzobiorcy przechodzą odpowiednie kursy przygotowujące ich do pracy. Jesteśmy jednak również otwarci na partnerów, którzy wolą skoncentrować się na pozyskiwaniu klientów. Jesteśmy gotowi udostępnić im usługi naszych trenerów, a także pomóc w ich rekrutacji – tłumaczy Pietras.

Koszt inwestycji we własny biznes spod znaku Edu zależy od pakietu szkoleń, jaki zdecydujemy się prowadzić. Do wyboru są trzy kursy: dla trenerów szkół podstawowych, młodzieży i dorosłych oraz przygotowanie do prowadzenia szkoleń intensywnych. Cena pełnego pakietu to nieco ponad 4 tys. zł. Franczyzodawca twierdzi jednak, że aby biznes wszedł na wysokie obroty, warto zainwestować jeszcze ponad tysiąc zł w szkolenie handlowe.
- Z naszego doświadczenia wynika, że jeden handlowiec wypracowuje obrót miesięczny w wysokości 12-15 tys. zł. Zwrot kwoty zainwestowanej w biznes następuje zwykle po 2-3 miesiącach od rozpoczęcia działalności. W przypadku zakupu pełnego pakietu docelowe zyski mogą sięgnąć 12 tys. zł miesięcznie – zapowiada Albert Pietras.

To jednak dość ogólne prognozy, bo każdy punkt franczyzowy różni się choćby specyfiką lokalnego rynku czy poziomem kosztów stałych. Szacunki są jednak sprawdzone „w terenie”, bo w sieci Edu działa ponad 30 szkół własnych i franczyzowych. Franczyzodawca zapowiada otwarcia kolejnych. W najbliższym czasie placówki edukacyjne pojawią się w Warszawie i we Wrocławiu. Stolica to obiecujący rynek. Nie tylko ze względu na wielkość - w Warszawie orzeczenia o dysleksji rozwojowej ma 30 proc. uczniów.


POPULARNE NA FORUM

Szukam informacji o Szkołach Muzycznych YAMAHA

There are so many sites that I allude to for investigate. They give data in the article frame, an extraordinary way for sure. Their Affordable Essays are long and loaded with...

6 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

10 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Szkolenia prezentacje biznesowe

Really I Appreciate The Effort You Made To Share The Knowledge. This Is Really A Great Stuff For Sharing. Keep It Up. Thanks For Sharing. Αληθινή Ιστορία...

5 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Przedszkole czeka na start

Took me time to read all the comments, but I really enjoyed the article. It proved to be Very helpful to me and I am sure to all the commenters here! It’s always nice when...

12 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Szkolenia prezentacje biznesowe

its great post and help me alot. please keep continue posting articles on your great site. play solitaire

5 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2018
Przedszkole czeka na start

Thanks For sharing this information. It’s Nice..!!! play solitaire

12 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2018
Begin to write the dissertation

Commonly we attain confused when we finally hear the exact terms website development service in addition to internet developer getting used interchangeably. But thoughts is...

2 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Szukam informacji o Szkołach Muzycznych YAMAHA

This is really a great stuff for sharing. Keep it up .Thanks for sharing. color switch

6 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018