Meble rosną wraz z klientami

Flexa nie pobiera innych opłat w trakcie współpracy. Od partnerów firma wymaga doświadczenia w sprzedaży detalicznej lub w branży meblarskiej oraz znajomości lokalnego rynku.
Środa
25.02.2015
Duńska Flexa oferuje meble dostosowane do wzrostu dzieci. Czy w uchodzącej za meblarską potęgę Polsce ma szansę na sukces?
 

Flexa po kilku latach od wejścia na polski rynek, zaczyna rozwijać swój koncept w modelu franczyzowym. To zasługa m.in. tego, że firma w ciągu ostatnich dwóch lat odnotowała wzrost sprzedaży nad Wisłą rzędu 30 proc. Meble dostępne w sklepach Flexa wyróżnia od innych możliwość dostosowania ich od wzrostu użytkowników, czyli dzieci. Dla rodziców oznacza to oszczędność, zaś dla najmłodszych po prostu wygodę.
- W Polsce mamy tylko jedną placówkę zlokalizowaną w Warszawie. Otworzyliśmy ją w 2008 roku, czyli w momencie, kiedy Europa cierpiała z powodu kryzysu. Nas też dotknął w tamtym czasie kryzys, jednak dzisiaj na zaczynamy znacząco rosnąć i wydaje nam się, że rynek jest na tyle dojrzały, że możemy skupić się na rozwoju tutaj – wyjaśnia plany sieci Kevin Chan Le, europejski menedżer ds. sprzedaży detalicznej we Flexa. - Widzimy, że w ostatnim czasie popyt na nasze produkty w Polsce mocno rośnie. Zwraca się do nas coraz więcej dystrybutorów mebli.

Firma posiada 140 sklepów w 40 krajach, m.in. w Czechach i na Słowacji. Przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani współpracą, muszą się liczyć z inwestycją rzędu 120-150 tys. euro. Tyle potrzeba na obrandowanie sklepu, jego wyposażenie, zatowarowanie, a także wszystkie wstępne opłaty. Koszt licencji jest jednorazowy i wynosi 10 tys. euro. Flexa nie pobiera innych opłat w trakcie współpracy. Sklep z meblami Flexa powinien się znajdować w centrum handlowym albo przy ulicy handlowej. Od partnerów firma wymaga doświadczenia w sprzedaży detalicznej lub w branży meblarskiej oraz znajomości lokalnego rynku.

Rozwojowi Flexa w naszym kraju może sprzyjać coraz lepsza kondycja branży meblarskiej. Według danych Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli w okresie styczeń-wrzesień 2014 produkcja mebli wzrosła o ponad 25 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2013 roku. Jesteśmy też w czołówce największych eksporterów mebli. Całkowita wartość sprzedaży mebli wyprodukowanych w Polsce wyniosła w 2013 roku ponad 30 mld zł, z czego 2 mld zł to sprzedaż na naszym rynku, pozostałe 28 mld zł stanowi eksport.

Sprzedaż mebli jest najczęściej pochodną decyzji Polaków na temat planowanych remontów. Z badań Payback Opinion wynika że w 2014 roku co trzeci z nas planował remont, którego koszt miał wynieść średnio 5 tys. zł. Kwota ta obejmowała nie tylko zakup materiałów i narzędzi, ale także mebli.

Dominika Pronarska


Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

na wynajem to w miastach albo miejscowościach turystycznych. można zarabiać dobowo nawet tytuł zachęcający

314 wypowiedzi
ostatnia 18.08.2018
Jaki sklep z meblami kuchennymi

Kupując meble należy zawsze zwracać uwagę czy nasza lodówka do zabudowy będzie idealnie pasować w komplet mebli który został przez nas zamówiony. Jak wiadomo nie...

3 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Porady na temat budowy i wykończenia domu.

A czy ktoś z was rozważał wybór domu przyjaznego środowisku? Drewniany, bezsmogowy - dla mnie to bardzo ważny temat, jestem świadoma tego jaką krzywdę robimy naszej...

10 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Nawadnianie ogrodów

Polecam w tym temacie zlecenia takiej usługi specjalistom! Dla klientów z mazowieckiego całkiem dobrą oferta ma ta firma http://www.zakogrody.pl/ Korzystając z ich...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

myślę, że pod wynajme fajną okolicą jest Krowodrza albo Zabłocie, bo jest fajny dojazd do centrum i dużo nowych osiedlii.. ja w zeszłym roku kupiłam mieszkanie na...

314 wypowiedzi
ostatnia 11.08.2018
Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Urządzając dom nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu, na https://klusdesign.pl/ można znaleźź profile LED oraz inspiracje jak można je zamontować.

10 wypowiedzi
ostatnia 10.08.2018
Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Możliwości jest mnówstwo i osobiście w wykończeniach najbardziej odpowiadają arnacje świetlne a mianowicie profile z taśmami led jak tu np w podłodze...

10 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2018
Donica domowa

Amazing article thanks or sharing. fireboy and watergirl

2 wypowiedzi
ostatnia 07.08.2018