Opłata wstępna pobierana przez franczyzodawcę wynosi od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych – jej wysokość zależy od obszaru, na który partner otrzyma wyłączność terytorialną. Im jest on większy, tym wyższa opłata. Opłata miesięczna wynosi 20 proc. przychodów netto.
Piątek
27.02.2015
Firma planuje otworzyć jeszcze 20-30 franczyzowych szkół z zajęciami ogólnorozwojowymi dla dzieci.
 

Obecnie 32 franczyzobiorców prowadzi  szkółki Socatots w 75 miastach zamieszkałych przez co najmniej 50 tys. mieszkańców. Franczyzodawca ocenia, że miejscowości, w których biznes ma szansę dobrze prosperować jest w Polsce nieco ponad 100.
– Szkółki Socatots korzystnie jest otwierać w pobliżu nowych osiedl, gdzie mieszka więcej młodych rodzin z małymi dziećmi. Klienci cenią sobie wygodę i chętniej zapisują swoje pociechy na zajęcia, które odbywają się niedaleko domu. Naszych szkółek nie ma jeszcze w około 30 dużych miastach. Planujemy to zmienić – mówi Aleksander Adamski, menedżer ds. franczyzy Socatots Polska.

Socatots to sieć szkół, w których prowadzone są zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku od pół roku do pięciu lat. Trenerzy wykorzystują w trakcie zajęć elementy treningu typowego dla piłki nożnej. Najmłodsi klienci, oprócz rozwoju fizycznego, uczą się także cyfr, odróżniania kolorów oraz rozpoznawania części ciała. Wartością dodaną zajęć jest fakt, że aktywnie uczestniczą w nich rodzice, dzięki czemu mogą pogłębiać więź z dzieckiem oraz na bieżąco obserwować postępy swoich pociech.

– Widzimy, że wiele firm w branży chce, ale nie do końca potrafi przygotować program zajęć dla najmłodszych. Rodzice są gotowi do uczęszczania z małym dzieckiem na różnego rodzaju kursy. Niestety, z powodu niedostosowana przez niektóre firmy oferty zajęć do wieku najmłodszych, szybko rezygnują i ograniczają się wyłącznie do chodzenia z dzieckiem na basen. W Socatots partnerzy przechodzą szereg szkoleń z metodologii prowadzenia zajęć. Otrzymują zatem gotową wiedzę i sprawdzony program ogólnorozwojowy – wyjaśnia menedżer ds. franczyzy Socatots Polska.

 W ubiegłym roku franczyzodawca zrobił porządki w sieci i rozwiązał umowy z kilkoma franczyzobiorcami.
– Część naszych franczyzobiorców traktowała prowadzenie szkółki Socatots jako dodatkowy, drugi biznes. To przekładało się negatywnie na wyniki, na co nie mogliśmy pozwolić. Dlatego zakończyliśmy współpracę z tymi, którzy nie angażowali się w nią w 100 proc. Co prawda nadal podpisujemy umowy również z osobami, które już prowadzą własną firmę. Ale od razu zaznaczamy, że biznes pod naszym logo musi być dla nich priorytetowy – stwierdza Aleksander Adamski.

Do prowadzenia szkółki pod marką Socatots potrzebna jest własna lub wynajęta sala o minimalnej powierzchni 60 m2 z zapleczem sanitarnym (szatnie, przebieralnie, łazienki z prysznicami). Najlepiej, jeśli znajduje się na nowym osiedlu lub w okolicy przedszkoli. Często w tego typu sale wyposażone są osiedlowe kluby i szkoły. Trzeba też zwrócić uwagę, czy do lokalu jest dogodny dojazd i łatwo przed nim zaparkować.

Z badań CBOS wynika, że 46 proc. rodziców posyła dzieci na dodatkowe płatne zajęcia edukacyjne lub ogólnorozwojowe. Co prawda od kilkunastu lat najbardziej popularne są lekcje języków obcych (chodzi na nie 28 proc. dzieci), ale zajęcia sportowe plasują się tuż za nimi (27 proc.).

Anna Smolińska


POPULARNE NA FORUM

Szukam informacji o Szkołach Muzycznych YAMAHA

There are so many sites that I allude to for investigate. They give data in the article frame, an extraordinary way for sure. Their Affordable Essays are long and loaded with...

6 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

10 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Szkolenia prezentacje biznesowe

Really I Appreciate The Effort You Made To Share The Knowledge. This Is Really A Great Stuff For Sharing. Keep It Up. Thanks For Sharing. Αληθινή Ιστορία...

5 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Przedszkole czeka na start

Took me time to read all the comments, but I really enjoyed the article. It proved to be Very helpful to me and I am sure to all the commenters here! It’s always nice when...

12 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Szkolenia prezentacje biznesowe

its great post and help me alot. please keep continue posting articles on your great site. play solitaire

5 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2018
Przedszkole czeka na start

Thanks For sharing this information. It’s Nice..!!! play solitaire

12 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2018
Begin to write the dissertation

Commonly we attain confused when we finally hear the exact terms website development service in addition to internet developer getting used interchangeably. But thoughts is...

2 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Szukam informacji o Szkołach Muzycznych YAMAHA

This is really a great stuff for sharing. Keep it up .Thanks for sharing. color switch

6 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018