Opłata wstępna pobierana przez franczyzodawcę wynosi od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych – jej wysokość zależy od obszaru, na który partner otrzyma wyłączność terytorialną. Im jest on większy, tym wyższa opłata. Opłata miesięczna wynosi 20 proc. przychodów netto.
Piątek
27.02.2015
Firma planuje otworzyć jeszcze 20-30 franczyzowych szkół z zajęciami ogólnorozwojowymi dla dzieci.
 

Obecnie 32 franczyzobiorców prowadzi  szkółki Socatots w 75 miastach zamieszkałych przez co najmniej 50 tys. mieszkańców. Franczyzodawca ocenia, że miejscowości, w których biznes ma szansę dobrze prosperować jest w Polsce nieco ponad 100.
– Szkółki Socatots korzystnie jest otwierać w pobliżu nowych osiedl, gdzie mieszka więcej młodych rodzin z małymi dziećmi. Klienci cenią sobie wygodę i chętniej zapisują swoje pociechy na zajęcia, które odbywają się niedaleko domu. Naszych szkółek nie ma jeszcze w około 30 dużych miastach. Planujemy to zmienić – mówi Aleksander Adamski, menedżer ds. franczyzy Socatots Polska.

Socatots to sieć szkół, w których prowadzone są zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku od pół roku do pięciu lat. Trenerzy wykorzystują w trakcie zajęć elementy treningu typowego dla piłki nożnej. Najmłodsi klienci, oprócz rozwoju fizycznego, uczą się także cyfr, odróżniania kolorów oraz rozpoznawania części ciała. Wartością dodaną zajęć jest fakt, że aktywnie uczestniczą w nich rodzice, dzięki czemu mogą pogłębiać więź z dzieckiem oraz na bieżąco obserwować postępy swoich pociech.

– Widzimy, że wiele firm w branży chce, ale nie do końca potrafi przygotować program zajęć dla najmłodszych. Rodzice są gotowi do uczęszczania z małym dzieckiem na różnego rodzaju kursy. Niestety, z powodu niedostosowana przez niektóre firmy oferty zajęć do wieku najmłodszych, szybko rezygnują i ograniczają się wyłącznie do chodzenia z dzieckiem na basen. W Socatots partnerzy przechodzą szereg szkoleń z metodologii prowadzenia zajęć. Otrzymują zatem gotową wiedzę i sprawdzony program ogólnorozwojowy – wyjaśnia menedżer ds. franczyzy Socatots Polska.

 W ubiegłym roku franczyzodawca zrobił porządki w sieci i rozwiązał umowy z kilkoma franczyzobiorcami.
– Część naszych franczyzobiorców traktowała prowadzenie szkółki Socatots jako dodatkowy, drugi biznes. To przekładało się negatywnie na wyniki, na co nie mogliśmy pozwolić. Dlatego zakończyliśmy współpracę z tymi, którzy nie angażowali się w nią w 100 proc. Co prawda nadal podpisujemy umowy również z osobami, które już prowadzą własną firmę. Ale od razu zaznaczamy, że biznes pod naszym logo musi być dla nich priorytetowy – stwierdza Aleksander Adamski.

Do prowadzenia szkółki pod marką Socatots potrzebna jest własna lub wynajęta sala o minimalnej powierzchni 60 m2 z zapleczem sanitarnym (szatnie, przebieralnie, łazienki z prysznicami). Najlepiej, jeśli znajduje się na nowym osiedlu lub w okolicy przedszkoli. Często w tego typu sale wyposażone są osiedlowe kluby i szkoły. Trzeba też zwrócić uwagę, czy do lokalu jest dogodny dojazd i łatwo przed nim zaparkować.

Z badań CBOS wynika, że 46 proc. rodziców posyła dzieci na dodatkowe płatne zajęcia edukacyjne lub ogólnorozwojowe. Co prawda od kilkunastu lat najbardziej popularne są lekcje języków obcych (chodzi na nie 28 proc. dzieci), ale zajęcia sportowe plasują się tuż za nimi (27 proc.).

Anna Smolińska


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Uczą i zarabiają

To jest bardzo dobry interes! Na pewno jest to bardzo przydatne. ______________________ Prawo - praca magisterska

23 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
tłumacz niemiecki

Cześć, mam pytanie ponieważ potrzebuje kogoś kto potrafi dobrze język niemiecki i by zajął się paroma tekstami do przetłumaczenia nie musi być to tłumaczenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Język na licencji

Jednej ze szkół języka angielskiego poświęciliśmy odcinek programu Biznes z Franczyzą. Zapraszam do oglądnięcia na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=Yt0jTYX1Ido

8 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

23 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

4 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018