Dla przedsiębiorców z branży odzieżowej najkorzystniejsza jest duża zmienność pogody. Wymusza ona na klientach częste zmiany w garderobie.
Poniedziałek
02.03.2015
Jeszcze w marcu sklepy odzieżowe Solar pojawią się w Kołobrzegu i Elblągu. Sieć rośnie na przekór... pogodzie.
 

Franczyzodawca Solar, polskiej marki modowej dla kobiet, otworzył w 2014 roku cztery sklepy – w Giżycku, Sieradzu, Suwałkach i Ostrołęce. Według zapowiedzi menedżerów spółki nadchodzące miesiące będą owocniejsze.
- Od początku tego roku mamy na koncie już dwa nowe otwarcia: Jasło i Krosno. Dwa kolejne sklepy powstaną do końca marca w Kołobrzegu i Elblągu, a do końca czerwca – w Świnoujściu i Zgorzelcu. We wrześniu planowane są natomiast otwarcia w Sandomierzu i Tarnobrzegu – wylicza Małgorzata Zagdańska, menedżer Działu Sieci Zewnętrznej i Franczyzowej Solar Company.

W planach jest też wzmocnienie obecności marki za granicą. Wiosną zostaną uruchomione punkty w Bristolu i Hannowerze. Trwają też poszukiwania lokali w Berlinie i Hamburgu. Po stronie strat spółka Solar musiała zapisać w 2014 roku sklep własny w Tarnowie.
- Powody zamknięcia to nieprzedłużenie przez nas umowy najmu ze względu na potencjał lokalnego rynku, a także bliskość Krakowa, w którym mamy sklepy w najlepszych galeriach. Zamknięć sklepów franczyzowych nie było – mówi Małgorzata Zagdańska.

W tej chwili sieć Solar obejmuje 76 outletów własnych, 16 punktów franczyzowych za granicą i 8 w Polsce, a także 88 sklepów partnerskich w Polsce i 38 za granicą. Centrala chce skupić się wyłącznie na otwarciach z udziałem partnerów i franczyzobiorców. Zgodnie z przyjętą pod koniec 2013 roku strategią, liczne salony franczyzowe Solar mają pojawiać się w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców, co wcześniej nie miało w ogóle miejsca).
- Już nie tylko kobiety w dużych miastach chcą dobrze wyglądać. Moda dociera również do mniejszych miejscowości i my staramy się wyjść naprzeciw właśnie tym naszym obecnym i przyszłym klientkom – tłumaczy Zagdańska.

Podkreśla przy tym, jak wiele w biznesie modowym zależy od pogody.
- Ubrania, szczególnie damskie, są produktem o bardzo krótkim cyklu życia. Jeśli więc w kolekcji jesiennej, która planowana jest pół roku wcześniej, pojawiają się modele wykonane z grubych wełen czy dzianin, a zimy nie ma, to nie oznacza, że nie ma koniunktury, tylko że klientka szuka czegoś odpowiedniego do aury – mówi Zagdańska. - Solar nie jest marką, która należy do grupy firm tzw. fast fashion, które bardzo szybko reagują na rynek i w ciągu sześciu tygodni są w stanie wprowadzić do wszystkich swoich sklepów nowe modele. My planujemy swoje kolekcje z półrocznym wyprzedzeniem. Obserwujemy rynek i staramy się maksymalnie dostosowywać do jego wymogów a przede wszystkim do wymogów naszych klientek.

Przewidywana kwota inwestycji we franczyzowy sklep Solar sięga 150 tys. zł. To nieco mniej, niż średni wkład finansowy, jaki ponieśli franczyzobiorcy sieci odzieżowych w 2013 roku (166 tys. zł). Branża odzieżowa w Polsce jest reprezentowana przez 141 franczyzodawców. To pod tym względem najliczniej obsadzony rynek w sektorze handlu w Polsce.


POPULARNE NA FORUM

Jaki program komputerowy polecacie do obsługi sklepu

Warto sprawdzić wikipedia

15 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Jaki program komputerowy polecacie do obsługi sklepu

Polecam sprawdzić wikipedie, która zna odpowiedź na wszystkie pytania https://pl.wikipedia.org/wiki/System_CRM

15 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Jaki program komputerowy polecacie do obsługi sklepu

Giving your daughter a unique name can be a bit of a challenge. You want a name that helps her stand out but not one that she'll hate. Read this for more details unique girl...

15 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
nadruk na odzieży roboczej

You have done a great job. I will definitely dig it and personally recommend to my friends. I am confident they will be benefited from this site my gmail login

9 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Powrót po wielu latach

Great info! I recently came across your blog and have been reading along. I thought Iwould leave my first comment. Thanks Puzzle Games

3 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018
Powrót po wielu latach

Thank you for sharing your easy steps for the creation of a successful blog. Arcade Games

3 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018
Jaki program komputerowy polecacie do obsługi sklepu

Bez względu na to jak duży jest to sklep, warto zainwestować w dobre oprogramowanie. Zarządzanie, zwłaszcza sprzedażą w firmie, może być dość kłopotliwe,...

15 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Trzeba próbować swoich sił, jak masz dobry pomysł, ciekawy asortyment to warto spróbować. Ja próbuję swoich sił ze swoim sklepem https://sensistore.pl/ , nie jest...

80 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018