03.03.2015

Czym Chata bogata

Chata Polska zapewnia swoim partnerom od lokalnych dostawców asortyment, który sprawdza się w dużych miastach i na wsi.

Pod logo poznańskiej firmy, która powstała 20 lat temu, funkcjonuje ponad 200 sklepów w sześciu województwach zachodniej Polski. Ostatnim nabytkiem Chaty Polskiej są trzy punkty. Pierwszy z nich znajduje się w Głogowie (woj. dolnośląskie), drugi w liczącej ponad tysiąc mieszkańców wsi Gowarzewo. Natomiast ostatni, działający w miejscowości Kikół, zmienił szyld z popularnych w PRLu Gminnych Spółdzielni (GS) i po dostosowaniu do standardów sieci stał się franczyzowym sklepem Chaty Polskiej. Każdy z punktów działa na powierzchni ponad 100 m2.

Sklep Chaty Polskiej na osiedlu Fot. Chata Polska

Sklepy Chaty Polskiej zajmują powierzchnię minimum 50 m2. Franczyzodawca organizuje centralnie działania marketingowe, w tym wydaje gazetki promocyjne, plakaty, ulotki oraz przygotowuje regularnie akcje konsumenckie - konkursy i loterie.

- Do Chaty Polskiej przyłączają się zarówno sklepy działające wcześniej w innych sieciach, jak i niezrzeszone oraz nowo otwierane. Gwarantujemy pomoc w planowaniu sali sprzedaży oraz w zakresie merchandisingu. Oferujemy szerokie wsparcie marketingowe, umożliwiamy także zatowarowanie sklepów w hurtowniach oraz zapewniamy obsługę własnego centrum dystrybucyjnego. Franczyzobiorca otrzymuje atrakcyjne ceny asortymentu wynikające z umów z blisko 200 producentami - zapewnia Helena Rumińska, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju.

Franczyzodawca oferuje cztery formaty współpracy: VIP, Premium, Standard i Partner. Różnią się one zakres wsparcia wobec sklepów: częstotliwością wizyt opiekuna, specjalisty ds. zatowarowania, liczbą bezpłatnych szkoleń, wysokością wypłacanego retro oraz wysokością opłat franczyzowych. To właściciel sklepu decyduje w jakim zakresie centrala będzie mu pomagała w prowadzeniu biznesu.
– Jesteśmy siecią mocno osadzoną lokalnie w zachodniej Polsce, dlatego w naszych sklepach stawiamy na produkty polskie oraz regionalne, oznaczone godłem gospodyni. Są one autentyczne i naturalne, zgodne z naszą misją „Blisko. Lokalnie. Naturalnie”. Posiadamy także markę własną – Spiżarnię Chaty Polskiej, obejmującą produkty od lokalnych wytwórców - mówi Helena Rumińska.

Chata Polska współpracuje z firmą dystrybucyjną Mar-Ol, w której ofercie znajduje się asortyment takich producentów jak Delecta, Kompania Piwowarska, Nestle Polska, Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol. Wymienione marki dostępne są we wszystkich franczyzowych sklepach Chaty Polskiej.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0