Franczyzodawca Kreatywnych Maluchów oferuje pomoc przy urządzaniu i planowaniu wystroju wyspy handlowej. Partner otrzymuje wyłączność do prowadzenia wyspy handlowej w centrum handlowym, w którym zlokalizowany jest jego punkt sprzedaży.
Wtorek
03.03.2015
Tak w skrócie można opisać sklep Kreatywne Maluchy. Biznes sprawdza się na wyspie w centrum handlowym.
 

Działalność związana ze sprzedażą produktów dziecięcych jest o tyle trudna, że trzeba trafić nie tylko w gusta klientów – dzieci, ale także ich opiekunów. Pomysłodawca konceptu Kreatywne Maluchy twierdzi, że jemu się to udało. Potwierdzeniem są trzy punkty własne oraz trzy franczyzowe. Sklep łączy w sobie miejsce sprzedaży i jednocześnie zabawy.
- Pomysł narodził się na targach dziecięcych. Zobaczyliśmy jak rodzice reagują na stoisko, które oferuje zabawę wystawionymi produktami. Prace stworzone z PlayMais, czyli kreatywnego materiału wygladającego jak chrupek, dzieci mogły zabrać do domu. To był dobry pomysł na promocję naszego stoiska, które wyróżniało się od innych statystycznych stoisk – wspomina Marcin Skwarek, właściciel Kreatywnych Maluchów.

Pierwsza wyspa Kreatywnych Maluchów powstała w 2014 roku w Centrum Handlowym Fashion House w Sosnowcu. Kilkanaście dni później ruszył punkt w Gemini Park w Bielsku-Białej. Kolejne centra handlowe, w których działają już franczyzobiorcy to Silesia w Katowicach, Zakopianka w Krakowie i Karolinka w Opolu. Pierwsze otwarcie tego roku miało miejsce w Gliwicach. Do końca roku ma powstać jeszcze pięć wysp.
- Najatrakcyjniejsze są miejsca przy restauracjach. Dobrze, jeśli jest to pojedyncza wyspa, a nie jedna z wielu ustawiona ciągiem - wyjaśnia Marcin Skwarek.

W prowadzeniu punktu sprawdzi się zarówno osoba z doświadczeniem handlowym, jak i pedagogicznym. Inwestcja w biznes wynosi 24 tys. zł. Blisko połowę tej kwoty trzeba przeznaczyć na zakup mebli, a drugą część na zatowarowanie.
- Dobrze byłoby połączyć doświadczenie pedagogiczne z żyłką handlową, ale ważniejsze jest to drugie. Dzieci naturalnie wiedzą jak bawić się naszymi zabawkami, a rodzice doceniają dobrą prezentację stoiska - mówi franczyzodawca.

Zabawy organizowane na stoisku dla kilku osób nie wiążą się z koniecznością kontaktu z zarządcą dentrum handlowego. Jednak większe wydarzenia owszem.
- Wyspa przygotowana jest na mały event w połowie. Jeśli chcemy zrobić, aby wzięło w nim udział więcej dzieci, zgłaszamy kierownictwu centrum chęć zwiększenie liczby stolików. Dla dzieci przygotowane są materiały do zabawy PlayMais, czyli nożyk, ściereczka, tekturka oraz pianki kukurydziane, a w kuwetach piasek kinetyczny, pucholina i piaskolina. Prezentujemy także inne nietypowe produkty do zabawy, jak sprytna plastelina, kulkolinda czy aksamitny piasek - wylicza Marcin Skwarek.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Uczą i zarabiają

To jest bardzo dobry interes! Na pewno jest to bardzo przydatne. ______________________ Prawo - praca magisterska

23 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
tłumacz niemiecki

Cześć, mam pytanie ponieważ potrzebuje kogoś kto potrafi dobrze język niemiecki i by zajął się paroma tekstami do przetłumaczenia nie musi być to tłumaczenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Język na licencji

Jednej ze szkół języka angielskiego poświęciliśmy odcinek programu Biznes z Franczyzą. Zapraszam do oglądnięcia na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=Yt0jTYX1Ido

8 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

23 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

4 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018