Licencyjne Punkty Reklam powstały m.in. w Piotrkowie Trybunalskim, Końskich i Lęborku. Biznes należy prowadzić w lokalu o powierzchni minimum 30 m2.
Poniedziałek
09.03.2015
W roli franczyzobiorców Punktu Reklamy najlepiej sprawdzą się osoby z doświadczeniem w marketingu internetowym.
 

Punkt Reklam to firma oferująca produkty i usługi reklamowe dla przedsiębiorców - nie tylko ulotki, wizytówki, czy bilboardy, ale także zajmująca się promocją w internecie.
- Jesteśmy w stanie kompleksowo obsłużyć przedsiębiorstwa pod względem marketingowym i wizerunkowym, ale także doradzić, jaka forma promocji będzie najbardziej optymalna – zapewnia Mikołaj Masiak, właściciel Punktu Reklam.

Firma istnieje od  kilkunastu lat, ale dopiero rok temu rozpoczęła rozwój we franczyzie.
- Od tego czasu pozyskaliśmy ośmiu franczyzobiorców, lada chwila podpiszemy dwie kolejne umowy. W tym roku planujemy pozyskać jeszcze przynajmniej dziesięciu partnerów – deklaruje Mikołaj Masiak. - Koncentrujemy się na miastach liczących ok. 30 tys. mieszkańców. Istnieje tu wyraźny deficyt usług reklamowych. W dużych miastach jest zbyt tłoczno. Nie jest to jednak regułą - najnowszy punkt, który się otworzył działa na przykład w Szczecinie.

Inwestor powinien dysponować lokalem o powierzchni minimum 30 m2 z dużą witryną. Wstępna opłata licencyjna wynosi 5 tys. zł, a w trakcie współpracy franczyzobiorców obowiązuje miesięczna opłata za utrzymanie systemu informatycznego w wysokości 500 zł. Franczyzodawca gwarantuje wyłączność terytorialną.
- Zależy ona od tego, w jak dużym mieście działa przedsiębiorca, na przykład lęborski punkt ma wyłączność na Lębork i okolice. W przypadku Warszawy partner otrzyma wyłączność na dzielnicę – tłumaczy Mikołaj Masiak.

Właściciel od swoich partnerów wymaga także odpowiedniej wiedzy, którą nabędą w czasie szkoleń organizowanych przez centralę. Jest ona niezbędna, ponieważ franczyzobiorcy nie tylko powinni się orientować w oferowanych przez firmę możliwościach reklamowych, ale także umieć doradzić klientowi, które z rozwiązań mogą być dla niego najbardziej korzystne.
- Szkolenie obejmuje też obsługę nowoczesnego systemu informatycznego. Dzięki niemu zamawianie oraz wycena produktów i usług odbywają się bardzo sprawnie i szybko. W zasadzie wszystko można zrobić od ręki, a do tego w pełni kontrolować  zamówienie i etapy jego realizacji – mówi przedsiębiorca.

Franczyzobiorcami Punktu Reklam są przedsiębiorcy w różnym wieku, przeważnie z doświadczeniem, choć nie zawsze w branży reklamowej. Najszybciej odnajdują się jednak młodzi ludzie, którym rozwiązania marketingowe związane z rozwojem nowych technologii są nieco bliższe. A trzeba pamiętać, że rola nowoczesnych rozwiazań marketingowych z roku na rok rośnie. Z badania IAB AdEx realizowanego przez PwC wynika, że w I półroczu 2014 roku na marketing online firmy wydały 1,25 mld zł. To o 5,7 proc. niż w analogicznym okresie 2013 roku.


Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Pierwszy biznes dla 20-latka

Trzeba pamiętać też o tym, że w przypadku tak młodego wieku nie zawsze będziemy mogli pozwolić sobie na własne biuro. Rozwiązaniem może być korzystanie z biura na...

65 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Pierwszy biznes dla 20-latka

Trzeba pamiętać też o tym, że w przypadku tak młodego wieku nie zawsze będziemy mogli pozwolić sobie na własne biuro. Rozwiązaniem może być korzystanie z biura na...

65 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Agencja marketingowa - czy warto?

Ja na początku nie byłam przekonana czy to nie będzie wydawanie pieniędzy w błoto taka agencja marketingowa. Mąż mnie w sumie przekonał, żeby spróbować i zamówiłam...

8 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Sale na konferencje i spotkania

Bardzo istotne jest, żeby wybrać na taką okoliczność odpowiednie miejsce. Nie może tam panować jakiś chaos, czy ogólnie źle się prezentować takie miejsce. Moim...

3 wypowiedzi
ostatnia 12.08.2018
Agencja marketingowa - czy warto?

Jasne że warto, kiedyś zastanawiała mnie reklama Lubliniec niby małe miasteczko ale reklamę trzeba robić. Postawiłem na marketing i pozycjonowanie stron internetowych....

8 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2018
Jak pozycjonować stronę internetową?

nie wystarczy sama optymalizacja, trzeba też dodawać linki, pozycjonowanie stron Opole żeby widoczność rosła. Dodawać zaplecza i wiele innych.

185 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2018
Jaka drukarnia online?

Ostatnio drukowałem w https://www.drukowalnia.pl/, też spoko opcja, już następnego dnia wszystko było gotowe.

141 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2018
Sklep internetowy w modelu dropshipping?

Wszystkie te problemy można załatwić przy pomocy porządnej platformy e-commerce, gdzie zapewniona jest płynna łączność z dostawcami dlatego nie musimy się martwić o...

87 wypowiedzi
ostatnia 01.08.2018