Marian Słomiak wraz z żoną prowadzi supermarkety Bricomarché w Grudziądzu i Golubiu-Dobrzyniu. W centrali pełni funkcję pełnomocnika zarządu ITM Polska ds. sieci Bricomarché.
Środa
11.03.2015
Supermarkety Bricomarché mają pojawiać na terenie całego kraju. Ale inwestycje mają być przemyślane - mówi Marian Słomiak, pełnomocnik zarządu ITM Polska ds. sieci Bricomarché.
 

Bricomarché tradycyjnie jest kojarzone z typowym supermarketem z artykułami dla domu i ogrodu. Ale wprowadzenie do oferty np. karmy dla zwierząt czy oprawy obrazów trochę zmienia ten wizerunek...
Asortyment Bricomarché opiera się na czterech działach: majsterkowanie, dekoracje, dział budowlany i ogród. To jest fundament naszych struktur. Natomiast ostatnio eksponujemy pewne fragmenty naszej oferty, szczególnie w zakresie akcesoriów ogrodowych. Co do karmy dla zwierząt, to jest to bardzo pożądany produkt, na którym osiągamy znaczny obrót i marże. Oferujemy go również pod marką własną. Staramy się dostrzegać zapotrzebowanie na artykuły z różnych kategorii i udostępniać je naszym klientom. W zależności od sezonu i wielkości sklepu supermarkety oferują od 15 do 24 tys. produktów.

W ramach przyjętej strategii  liczba supermarketów Bricomarché ma wzrosnąć do 300 w 2020 roku. Czy w końcu zobaczymy więcej sklepów pod tym szyldem we wschodnich województwach?
Plany zakładają rozwój na terenie całego kraju. Warto jednak mieć świadomość, że zależy nam wyłącznie na przemyślanych otwarciach, w sprawdzonych lokalizacjach. Nie sztuką jest zainwestować miliony w otwarcie sklepu w szczerym polu, a potem dziwić się, dlaczego nie ma klientów. Pamiętajmy, że sklepy Bricomarche obejmują w zarządzanie franczyzobiorcy, który z własnej kieszeni wykłada 400 tys. zł, a oprócz tego zaciąga kredyty na znaczne kwoty. Nie chcemy przekazywać nikomu placówki bez potencjału. Dlatego każdą inwestycję poprzedzamy badaniem potencjału rynku w danej lokalizacji. Poza tym rozwój  w kierunku wschodnim  to również plany  budowy kolejnego centrum logistycznego. Dziś nasze centrum logistyczne jest zlokalizowane pod Poznaniem. Kolejne zapewniłoby zmniejszenie kosztów transportu. A  przecież trzeba walczyć o minimalizację kosztów.  Stale nad tym pracujemy.

Ile właściwie zarabiają franczyzobiorcy Bricomarché? Na forach internetowych można znaleźć wpisy, w których jest mowa nawet o kwotach sięgających 50 tys. zł miesięcznie.
Jeżeli ktoś tak pisze, to nie mówię, że to niemożliwe. Natomiast standardowo szacujemy, że własny wkład w inwestycję powinien zwrócić się do 4 lat od rozpoczęcia działalności. Oczywiście wyniki zależą od miejsca, potencjału lokalnego rynku i wielu innych czynników. Nie ma dwóch sklepów, które zarabiałyby tyle samo. Mogę jednak zapewnić, że supermarkety mające trudności z wyjściem „nad kreskę” zdarzają się sporadycznie.

Rozmawiał Grzegorz Morawski


POPULARNE NA FORUM

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Najlepsze mieszkania znajdziecie na https://www.dobryadres.pl/sprzedaz/mieszkania/szczecin/ . Super oferta mieszkań w Szczecinie.

316 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam, Będę się spotykał z właścicielem i chce nawiązać współpracę. Czy ktoś już z facetem współpracuje? Proszę o informacje. Tel. 883 375 616

7 wypowiedzi
ostatnia 17.09.2018
Branża metalowa- co i jak ?

Od 3 lat prowadzę firmę spawalniczą w Rzeszowie i brak pracy nie narzekam, głównie spawam tigiem zatrudniam 2 osoby. Przede wszystkim jak chcesz świadczyć usługi to...

42 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2018
Donica domowa

Very good information! thank you! play solitaire

4 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Donica domowa

its great post and help me alot. please keep continue posting articles on your great site. https://games.lol/mini-game/best-classic-spider-solitaire/

4 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Też wydaję mi się, że jak myślisz o mieszkaniu pod wynajem, to najlepszym wyborem będą miasta studenckie. Tutaj...

316 wypowiedzi
ostatnia 13.09.2018
Jaki sklep z meblami kuchennymi

Też mi się wydaje, że takie meble na wymiar wykonane u sprawdzonego stolarza będą dobrym wyjściem ;)

6 wypowiedzi
ostatnia 04.09.2018
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam Czy któś podpisał już umowę? Co o tym sądzicie?

7 wypowiedzi
ostatnia 01.09.2018