12.03.2015

Outsourcing wciąż w modzie

Wysyłki to przeważająca część biznesu Ship Center. Ale po wprowadzeniu drukarni online może się to zmienić.

Sieć punktów usługowo-kurierskich Ship Center działa na rynku od 2013 roku. Do tej pory większą część przychodów, bo ok. 60 proc., generowały wysyłki. Pozostałą część zapewniały usługi poligraficzne. Niewykluczone, że teraz proporcje się wyrównają, a to za sprawą wprowadzonej niedawno drukarni online.
- Dzięki niej franczyzobiorcy nie muszą szukać podwykonawców na swoich lokalnych rynkach. Jesteśmy największą w Polsce agencją reklamową, która posiada stacjonarne jednostki zamówień i odbioru na terenie całego kraju – twierdzi Łukasz Osyra, menedżer ds. rozwoju sieci franczyzowej Ship Center.

biuro Ship Center Fot. Ship Center

Marże uzyskiwane przez franczyzobiorców Ship Center sięgają od 40 do 80 proc.

Franczyzodawca chce iść za ciosem i zamierza wprowadzać kolejne centralne rozwiązania. W planach jest też rozwój sieci za granicą. Sieć Ship Center obejmuje 30 punktów, z czego jedna należy do franczyzodawcy, a pozostałymi zarządzają niezależni przedsiębiorcy w oparciu o umowę licencyjną. Na początku 2015 roku do konceptu dołączyły dwie placówki w Łodzi, a także po jednej w Krakowie i Wrocławiu. Franczyzodawca chce utrzymać dotychczasowe tempo rozwoju. - Liczymy, że do końca roku dobijemy do 50 punktów – zapowiada Łukasz Osyra.

Jego zdaniem są na to szanse, bo rynek usług dla biznesu dynamicznie się rozwija. Dla wielu firm korzystanie z oferty punktów usługowo-kurierskich wynika z poszukiwania oszczędności. Outsourcing tego typu usług pozwala na cięcie kosztów, ale też oszczędność czasu. Dlatego Ship Center ma liczną konkurencję, również wśród firm rozwijających się przez franczyzę.

Inwestycja w punkt  Ship Center wymaga kwoty na poziomie 15,5 tys. zł. Do sieci można przystąpić również jako partner, wzbogacając ofertę istniejącego biznesu o usługi poligraficzne i kurierskie. Franczyzodawca szacuje, że takie posunięcie może przełożyć się na dodatkowe zyski na poziomie 5-12 tys. zł.