Przedstawicielem Inkubatora Eksportu może zostać każdy, kto ma kontakt z firmami i chce pośredniczyć w sprzedaży usług eksportowych.
Jolanta Lesisz specjalista ds. eksportu Inkubatora Eksportu
Sobota
14.03.2015
Inkubator Eksportu chce zbudować sieć agentów sprzedających usługi, które pomogą polskim firmom wejść na rynki zagraniczne.
 

Wartość polskiego eksportu w 2014 roku przekroczyła 150 mld euro. Najwięcej sprzedajemy do Niemiec, Czech, Francji i Rosji, ale cały czas zdobywamy nowe rynki. Niestety, wciąż siłą napędową polskiego eksportu są przede wszystkim duże przedsiębiorstwa.
– Ze względu na brak odpowiedniej kadry i ograniczone możliwości finansowe małe firmy mają często utrudniony dostęp do zagranicznych rynków – mówi Jolanta Lesisz specjalista ds. eksportu Inkubatora Eksportu.

Ofertę szybkich i tanich usług w zakresie wprowadzania małych firm na rynki zagraniczne zaproponował Inkubator Eksportu. Inkubator założyli ludzie od lat zajmujący się pozyskiwaniem klientów na rynkach zagranicznych i obsługujący handel międzynarodowy, którzy dostrzegli potrzebę małych firm do korzystania z profesjonalnych pośredników.

Sposobem na dotarcie do przedsiębiorców z ofertą jest stworzenie sieci pośredników sprzedających usługi Inkubatora.
– Chcemy dotrzeć z naszą ofertą do jak największej liczby małych firm, stąd decyzja o uruchomieniu systemu partnerskiego – mówi Jolanta Lesisz.

Przedstawicielem Inkubatora Eksportu może zostać każdy, kto ma kontakt z firmami i chce pośredniczyć w sprzedaży usług eksportowych.
– Może to być nowa firma bądź już działająca, np. biuro rachunkowe czy agencja finansowa, która rozszerzy dotychczasową działalność o sprzedaż usług eksportowych – kontynuuje Lesisz.

Opłata za przystąpienie do sieci Inkubatora Eksportu wynosi 1,5 tys. zł. W zamian za nią przedstawiciel otrzyma szyldy, katalogi i inne materiały promocyjne. W trakcie współpracy agent będzie zobowiązany uiszczać opłatę marketingową w wysokości 200 zł. Przedstawiciele firmy czerpią dochody z prowizji od sprzedaży usług Inkubatora (wynosi 20 proc.), zyski wahają się na poziomie od 2 do 12 tys. zł miesięcznie. Inkubator Eksportu zawiera z przedstawicielami firmy bardzo liberalną umowę, która nie przewiduje żadnych kar i opłat za ewentualne jej zerwanie. Założyciele Inkubatora Eksportu liczą, że do końca bieżącego roku nawiążą współpracę z 50-70 agentami.


doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Gdzie najtaniej zamówić banery reklamowe?

Zależy czego oczekujesz. Dla mnie oczywiście cena była ważna, ale też wykonanie, trwały materiał no i przede wszystkim projekt. Nie powiem, trochę się naszukałam :P...

102 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Imprezy integracyjne

Cześć, znalazłem firmę Raut która organizuje imprezy integracyjne dla firmy różnego porkoju od pikników po konferencje na prawdę warto właśnie sobie z socjalnych...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.09.2018
Jaki internet do firmy?

Kasia31 No niestety często jest tak, że te mobilne mają limit i nawet jak nie wzrastaja opłaty to zwalnia net do minimum. Kiedyś próbowałam i nawet maila nie mogłam...

8 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

Długopisy, kubki, to już przeżytek. Teraz lepiej postawić na coś co oryginalnego. Może np. power bank z logo firmy?

240 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Reklama w social media

Ja bardzo polecam pozycjnowanie bo dzięki niemu dotarłam do dużej liczby klientów ;) a pomogła mi w tym agencja z Wrocławia Proformat ;)

10 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Jak pozycjonować stronę internetową?

Myślę, że warto postawić na dobre, oryginalne teksty, odpowiednio zoptymalizowane pod SEO. Może warto też pomyśleć o prowadzeniu bloga.

188 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Jak pozycjonować stronę internetową?

Ja raz,że nie mam kompletnie czasu na to by to robić samemu. Dwa- wolałam zlecić pozycjonowanie swojej firmy , zaufanej agencji, która wczesniej dla mnie stworzyła...

188 wypowiedzi
ostatnia 26.08.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

Jeśli chcesz zamówić gadżety lub upominki reklamowe, a nie wiesz jakie będą najlepsze dla twojej branży, to skontaktuj się z firmą Lemach lemach.pl. Ich doświadczenie...

240 wypowiedzi
ostatnia 24.08.2018