Przedstawicielem Inkubatora Eksportu może zostać każdy, kto ma kontakt z firmami i chce pośredniczyć w sprzedaży usług eksportowych.
Jolanta Lesisz specjalista ds. eksportu Inkubatora Eksportu
Sobota
14.03.2015
Inkubator Eksportu chce zbudować sieć agentów sprzedających usługi, które pomogą polskim firmom wejść na rynki zagraniczne.
 

Wartość polskiego eksportu w 2014 roku przekroczyła 150 mld euro. Najwięcej sprzedajemy do Niemiec, Czech, Francji i Rosji, ale cały czas zdobywamy nowe rynki. Niestety, wciąż siłą napędową polskiego eksportu są przede wszystkim duże przedsiębiorstwa.
– Ze względu na brak odpowiedniej kadry i ograniczone możliwości finansowe małe firmy mają często utrudniony dostęp do zagranicznych rynków – mówi Jolanta Lesisz specjalista ds. eksportu Inkubatora Eksportu.

Ofertę szybkich i tanich usług w zakresie wprowadzania małych firm na rynki zagraniczne zaproponował Inkubator Eksportu. Inkubator założyli ludzie od lat zajmujący się pozyskiwaniem klientów na rynkach zagranicznych i obsługujący handel międzynarodowy, którzy dostrzegli potrzebę małych firm do korzystania z profesjonalnych pośredników.

Sposobem na dotarcie do przedsiębiorców z ofertą jest stworzenie sieci pośredników sprzedających usługi Inkubatora.
– Chcemy dotrzeć z naszą ofertą do jak największej liczby małych firm, stąd decyzja o uruchomieniu systemu partnerskiego – mówi Jolanta Lesisz.

Przedstawicielem Inkubatora Eksportu może zostać każdy, kto ma kontakt z firmami i chce pośredniczyć w sprzedaży usług eksportowych.
– Może to być nowa firma bądź już działająca, np. biuro rachunkowe czy agencja finansowa, która rozszerzy dotychczasową działalność o sprzedaż usług eksportowych – kontynuuje Lesisz.

Opłata za przystąpienie do sieci Inkubatora Eksportu wynosi 1,5 tys. zł. W zamian za nią przedstawiciel otrzyma szyldy, katalogi i inne materiały promocyjne. W trakcie współpracy agent będzie zobowiązany uiszczać opłatę marketingową w wysokości 200 zł. Przedstawiciele firmy czerpią dochody z prowizji od sprzedaży usług Inkubatora (wynosi 20 proc.), zyski wahają się na poziomie od 2 do 12 tys. zł miesięcznie. Inkubator Eksportu zawiera z przedstawicielami firmy bardzo liberalną umowę, która nie przewiduje żadnych kar i opłat za ewentualne jej zerwanie. Założyciele Inkubatora Eksportu liczą, że do końca bieżącego roku nawiążą współpracę z 50-70 agentami.


doradca we franczyzie

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Reklama w social media

Jeśli podobają ci się projekty agencji i macie ze sobą dobry kontakt, to nie widzę przeciwwskazań by rozpocząć współpracę. My znaleźliśmy swoją agencję do...

5 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Tłumacz dla biznesu na Śląsku

A programy w stylu memoQ integration? Korzystał ktoś w pracy? https://knowledgebase.xtrf.eu/display/XTRFHelp/memoQ+Integration

2 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

My ostatnio w firmie postawiliśmy na plakaty reklamowe i była to bardzo dobra decyzja. Efekt robił wrażenie i same plakaty zostały wydrukowane z największą...

234 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

My ostatnio w firmie postawiliśmy na plakaty reklamowe i była to bardzo dobra decyzja. Efekt robił wrażenie i same plakaty zostały wydrukowane z największą...

234 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Windykacja we franczyzie

Great topic and franchising are based on a marketing concept which can be adopted by an organization as a strategy for business expansion. Topcelebs Jackets

7 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Sale na konferencje i spotkania

Cześć, jeśli organizujecie konferencje albo jakieś spotkania to dobrą opcją jest wynajęcie sali na konferencje szczecin albo spotkania biznesowe żeby to było...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Agencja marketingowa - czy warto?

Jeżeli chodzi o kompleksowy marketing internetowy to mogę polecić firmę www.semline.pl . Zajmują się optymalizacją oraz pozycjonowaniem sklepu, kampanią Adwords oraz...

6 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Tłumacz dla biznesu na Śląsku

Tłumaczenia bywają niezbędną częścią prowadzenia biznesu, warto z nich korzystać, by móc prowadzić interesy z kontrahentami z wielu krajów. Dlatego polecam...

2 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018