W każdym z formatów współpracy franczyzobiorca jest zobowiązany do zaopatrywania się w kosmetyki Abacosun.
Środa
18.03.2015
Z Abacosun można współpracować na pięć sposobów - stacjonarnie i mobilnie.
 

W ostatnich latach gabinety kosmetyczne przeżywały trudne chwile. Wiele lokali zniknęło z rynku. Przyczyniły się do tego m.in. portale zakupów grupowych, które przyzwyczaiły klientów do wysokich zniżek i spowodowały dewaluację wielu usług. Widać jednak, że branża kosmetyczna powoli podnosi się z kolan. Pod koniec minionego roku franczyzowe firmy kosmetyczne częściej informowały o nowych otwarciach. Poprawę na rynku zauważa także Abacosun, firma wyposażająca gabinety kosmetyczne.
- W ostatnim czasie notujemy większe zainteresowanie naszą ofertą franczyzową – przekonuje Magdalena Senderska, dyrektor handlowy firmy.

Abacosun współpracę franczyzową proponuje od ok. 2 lat. Do tej pory uruchomił we franczyzie  kilkanaście gabinetów, a z kilkoma kolejnymi współpracuje.
- Dla potencjalnych partnerów mamy pięć różnych propozycji współpracy i opracowujemy kolejne – zapewnia Magdalena Senderska.

Partnerzy Abacosun mogą na minimalnej powierzchni 35 m2 otworzyć salon urody - gabinetem kosmetyczny z recepcją. W zależności od tego, czy właściciel lokalu zdecyduje się na pielęgnację twarzy (prasujemy zmarszczki), czy ciała (prasujemy cellulit), czy jedno i drugie, cena pakietu franczyzowego będzie kosztować od 37 do 64 tys. zł. To wystarczająca kwota na wyposażenie gabinetu w niezbędny sprzęt. Firma zapewnia unikatowe, chronione patentami urządzenia. Ich sprzedaż jest głównym źródłem dochodu Abacosun. Ci, którzy owierają salony urody, oprócz zakupu sprzętu w ramach pakietu franczyzowego, powinni także co miesiąc nabywać kosmetyki Abacosun do pielęgnacji twarzy i ciała o wartości minimum 350 zł. Poza tym nie obowiązują ich żadne inne opłaty.

Inny format biznesu to instytuty urody. - W przypadku salonów oferujemy gotowe pakiety, natomiast instytuty urody opierają się na indywidualnej koncepcji, którą opracujemy z każdym zainteresowanym. Przy tym inwestycja będzie już wyższa i zaczyna się od 200 tys. zł. Lokal powinien liczyć co najmniej 80 m2. Do tego właściciele instytutów urody zobowiązani są do miesięcznej opłaty franczyzowej w wysokości 350 zł od jednej kabiny zabiegowej. Opłata nie może jednak przekroczyć 1100 zł – tłumaczy Magdalena Senderska.

Ostatnia propozycja to mobilna kosmetyczka. Pakiet urządzeń z walizką kosztuje ok. 14 tys. zł i wiąże się tylko z obowiązkiem zaopatrywania się w kosmetyki Abacosun.
- To jednak nieco trudniejsze zadanie, ponieważ taka kosmetyczka musi sama dojeżdżać do klientów i odpowiednio zadbać o swoją promocję – mówi Magdalena Senderska.

Abasocun nie precyzuje wymagań dotyczących lokalizacji gabinetów kosmetycznych, bez względu na to, o którą formę współpracy chodzi.
- Najlepiej jednak, żeby nie były to centra dużych miast, ponieważ kobiety nie lubią pokazywać się w tłumie zaraz po zabiegach – mówi Magdalena Senderska. Dodaje, że nie jest jednak to jednak warunek konieczny.


Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Gabinet kosmetyczny

Witajcie, planuję otworzyć salon kosmetyczny wraz z fryzjerem i szukam takiego wózka http://ayala.com.pl/product/akcesoria/wozek-fryzjerski-viki/ Stacjonarnie we Wrocławiu....

93 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Zabiegi laserem depilacja w Poznaniu

Takie znieczulenie jest konieczne. Po co się męczyć?

21 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Zabiegi laserem depilacja w Poznaniu

Ja słyszałam o znieczuleniu maścią. Straszyli mnie, że depilacja bikini boli. Nie mogę się jednak z tym zgodzić jestem po 3 zabiegach depilacji laserowej bikini i...

21 wypowiedzi
ostatnia 21.05.2018
Stracili wiarygodność

No i wyszło jak zawsze....

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

No nie wiem ,czy tak jest rzeczywiście. Moja znajoma zdecydowanie ceni sobie pracę na etacie, a po pracy prowadzi taki mini salon urody z dojazdem do klienta.

17 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

Ja też założyłam niedawno warsztat kosmetyczny i czytałam trochę o oparach z kosmetyków na których się pracuje, okazuje się że nie są one bezpieczne gdy spędza...

17 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2018
Skandaliczna współpraca z firmą JEAN LOUIS DAVID

Jakby ktoś szukał kredytu, aby wyjść z długów po takiej współpracy, polecamy taki oto ranking pożyczek: http://www.twojapierwszapozyczka.pl . Ceny w Jean Louis David...

7 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2018
Branży kosmetycznej grozi zapaść

Też przewiduję prędzej rozkwit niż upadek tej branży. Wystarczy sprawdzić, ile trzeba czekać do kosmetyczki na wizytę... Oczywiście taką obfitość klientów mają...

19 wypowiedzi
ostatnia 10.05.2018