Butik na trzy fronty

Butik poszukuje franczyzobiorców m.in. w Gdańsku, Szczecinie i Koszalinie. Pierwszych 10 partnerów pozyskanych w tym roku może liczyć na preferencyjne warunki współpracy.
Czwartek
19.03.2015
Marki odzieżowe coraz częściej rezygnują ze specjalizacji. Tak samo zrobił Butik I Like.
 

Na rynku odzieżowym możemy dostrzec dwa odmienne trendy. H&M i Reserved stawiają na różnorodność i wprowadzają do swojej kolekcji odzież sportową. Wchodzą tym samym jedną nogą na rynek specjalistycznej odzieży, gdzie funkcjonują takie marki jak Adidas czy Asics. Podobną strategię obrał Butik I Like.
- Każda kobieta znajdzie w naszej ofercie ubrania na każdą okazję. Taka myśl przyświecała stworzeniu kilku kolekcji pod jedną marką. Klientki mogą kupić zarówno sukienkę na wieczorne wyjście, jak i spodnie do biegania - wyjaśnia Grzegorz Polak, dyrektor ds. rozwoju marki.

Rue Paris to linia ubrań inspirowanych paryską modą. Łączy najnowsze trendy z klasyką i elegancją. Inspirowana stylem ulicy jest linia Forever Pink. Strój odpowiedni na spacer bądź zajęcia fitness znajdziemy w dziale For Fitness.

Zatowarowanie butików odbywa się za pośrednictwem centrali. Dobór asortymentu uzależniony jest od powierzchni sklepu.
- Osoby odpowiedzialne za dobór towaru biorą pod uwagę również sugestie franczyzobiorcy. Jesteśmy otwarci na współpracę i dialog z naszymi partnerami - zapewnia Grzegorz Polak.

Personel franczyzobiorcy bierze udział w szkoleniu sprzedażowym - przed otwarciem sklep oraz w trakcie trwania współpracy. Właściciel sklepu otrzymuje towar w komis, czyli bez żadnych opłat. W przypadku Butiku oznacza to wpłatę kaucji w wysokości minimum 20 tys. zł. Niesprzedana odzież wraca do centrali podczas kolejnego planowanego zatowarowania. Podobnie działa depozyt. W tym przypadku otrzymujemy towar również bez ponoszenia kosztów. Uiszczamy za niego opłatę z utargu pod koniec okresu rozliczeniowego.

Firma pomaga także w pozyskaniu atrakcyjnej lokalizacji. - Czasem to przedstawiciele centrów handlowych zgłaszają się do nas z propozycją wynajęcia powierzchni. Możemy dzięki temu zaoferować nowemu franczyzobiorcy gotową lokalizację i konkurencyjną cenę najmu, którą wynegocjowaliśmy - mówi menedżer. To ważne, zwłaszcza w świetle danych przedstawionych przez firmę PMR w raporcie "Handel detaliczny odzieżą i obuwiem w Polsce. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2014-2019". Co piąta firma z branży odzieżowej za barierę w prowadzeniu biznesu uznała właśnie wysoki koszt najmu.

Franczyzodawca stawia na rozwój w centrach handlowych dużych miastach, takich jak Gdańsk, Białystok, Lublin czy Katowice. Minimalny koszt inwestycji związany z aranżacją sklepu to 900 zł netto/m2.


Milena Trojanowska
Milena Trojanowska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Zarobić na stylu

CCC ma problemy, Reserved i Gino Rossi też. Ciuchy w retailu źle się sprzedają. _____________________ Pisanie prac magisterskich z socjologii

34 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018
Zarobić na stylu

Strona http://diamentysprzedazy.pl/ to blog zdradzający tajniki jubilerstwa, opisujący magię i moc biżuterii, jako dodatku do stroju. Mamy szeroki wybór subtelnych...

34 wypowiedzi
ostatnia 18.05.2018
Produkcja odzieży reklamowej. Warto inwestować?

Zgadzam się, że taka odzież to bardzo dobry wybór. Z tego co widzę, to w internecie jest wiele różnych firm i można spokojnie znaleźć coś dla siebie. Jeśli ktoś...

27 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Produkcja odzieży reklamowej. Warto inwestować?

Moim zdaniem warto inwestować w odzież reklamową. To praktyczne i uniwersalne gadżety które sprawdzą się w każdej branży. Osobiście polecam firmę Tech-Media, mają...

27 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Sklep z tanią odzieżą sportową

Tania odzież zawsze dobrze się sprzedaje. _____________________ Tematy prac licencjackich z logistyki

44 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Moim zdaniem też nie. ___________________ http://pracelicencjackielogistyka.pl/

10 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Sklep z tanią odzieżą sportową

Tania odzież jeszcze ujdzie. Drogie ciuchy w Polsce nie idą. ____________________ http://pracemagisterskiepedagogika.edu.pl/

44 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018
Hurtownik - opinie

This page gives you a lot of information. Thank you! subway surfers

11 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2018