Butik na trzy fronty

Butik poszukuje franczyzobiorców m.in. w Gdańsku, Szczecinie i Koszalinie. Pierwszych 10 partnerów pozyskanych w tym roku może liczyć na preferencyjne warunki współpracy.
Czwartek
19.03.2015
Marki odzieżowe coraz częściej rezygnują ze specjalizacji. Tak samo zrobił Butik I Like.
 

Na rynku odzieżowym możemy dostrzec dwa odmienne trendy. H&M i Reserved stawiają na różnorodność i wprowadzają do swojej kolekcji odzież sportową. Wchodzą tym samym jedną nogą na rynek specjalistycznej odzieży, gdzie funkcjonują takie marki jak Adidas czy Asics. Podobną strategię obrał Butik I Like.
- Każda kobieta znajdzie w naszej ofercie ubrania na każdą okazję. Taka myśl przyświecała stworzeniu kilku kolekcji pod jedną marką. Klientki mogą kupić zarówno sukienkę na wieczorne wyjście, jak i spodnie do biegania - wyjaśnia Grzegorz Polak, dyrektor ds. rozwoju marki.

Rue Paris to linia ubrań inspirowanych paryską modą. Łączy najnowsze trendy z klasyką i elegancją. Inspirowana stylem ulicy jest linia Forever Pink. Strój odpowiedni na spacer bądź zajęcia fitness znajdziemy w dziale For Fitness.

Zatowarowanie butików odbywa się za pośrednictwem centrali. Dobór asortymentu uzależniony jest od powierzchni sklepu.
- Osoby odpowiedzialne za dobór towaru biorą pod uwagę również sugestie franczyzobiorcy. Jesteśmy otwarci na współpracę i dialog z naszymi partnerami - zapewnia Grzegorz Polak.

Personel franczyzobiorcy bierze udział w szkoleniu sprzedażowym - przed otwarciem sklep oraz w trakcie trwania współpracy. Właściciel sklepu otrzymuje towar w komis, czyli bez żadnych opłat. W przypadku Butiku oznacza to wpłatę kaucji w wysokości minimum 20 tys. zł. Niesprzedana odzież wraca do centrali podczas kolejnego planowanego zatowarowania. Podobnie działa depozyt. W tym przypadku otrzymujemy towar również bez ponoszenia kosztów. Uiszczamy za niego opłatę z utargu pod koniec okresu rozliczeniowego.

Firma pomaga także w pozyskaniu atrakcyjnej lokalizacji. - Czasem to przedstawiciele centrów handlowych zgłaszają się do nas z propozycją wynajęcia powierzchni. Możemy dzięki temu zaoferować nowemu franczyzobiorcy gotową lokalizację i konkurencyjną cenę najmu, którą wynegocjowaliśmy - mówi menedżer. To ważne, zwłaszcza w świetle danych przedstawionych przez firmę PMR w raporcie "Handel detaliczny odzieżą i obuwiem w Polsce. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2014-2019". Co piąta firma z branży odzieżowej za barierę w prowadzeniu biznesu uznała właśnie wysoki koszt najmu.

Franczyzodawca stawia na rozwój w centrach handlowych dużych miastach, takich jak Gdańsk, Białystok, Lublin czy Katowice. Minimalny koszt inwestycji związany z aranżacją sklepu to 900 zł netto/m2.


Milena Trojanowska
Milena Trojanowska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Ubrania bez komentarza

Thank you for another great article. The place else may anybody get that type of info in such an ideal method of writing? I’ve a presentation subsequent week, and I’m at...

9 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Urządzając sklep odzieżowy musisz pamiętać, że bardzo ważne jest oświetlenie, a szczególnie to na wystawie. W tej roli świetnie sprawdzą się halogeny.

23 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Te tematy to twardy orzech do zgryzienia, nie da się jednoznacznie niczego określić. Każdy przypadek będzie inny i w każdym co innego zagra pierwsze skrzypce ;)

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Chyba poruszę ten temat na swojej stronie wielorakietematy.pl bo sporo osób widzę że wciąż się boi podjąć działania. Warto zaczynać z własnymi działalnościami,...

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Portal znak-zapytania.pl też poruszył ostatnio tematy produkcyjne, sądzę że bez problemu znajdziesz ten felieton. Pozwoli ci to spojrzeć na cały pomysł chłodnym okiem...

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Ostatnio widziałam na chec-poznania-swiata.pl artykuł na temat właśnie sklepów odzieżowych, może przeczytanie go da ci odpowiedź na to pytanie. Ale wydaje mi się że...

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Skuteczna pomoc drogowa

At last, no more alpaca jokes. Well done! We are very proud of you bouncing balls game , red ball

2 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2018
Sprzedaż ubrań z PRIMARKA w Polsce

I lived in Ireland a couple of years prior Happy Bakrid Wishes. There is likewise PRIMARK just called PENNY'S. I purchased garments at that point and sold them on the Allegro....

10 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2018