Z małymi miastami nie ma żartów

Minimalna kwota inwestycji w biuro Metrohouse wynosi 50 tys. zł. Franczyzobiorca potrzebuje biura o powierzchni 50-60 m2.
Poniedziałek
30.03.2015
Biura nieruchomości Metrohouse działają nawet w mniejszych miejscowościach. Firma nie uniknęła też rozstań z partnerami.
 

Z ponad setką biur nieruchomości Metrohouse jest jedną z największych sieci w tej branży. Ostatnio firma zyskała dwa kolejne punkty - w Siedlcach i Warszawie.
- W planach mamy kolejne otwarcia w różnych miejscowościach w Polsce. Aby zintensyfikować rozmowy z potencjalnymi partnerami franczyzowymi od półtora roku funkcjonuje w Metrohouse dedykowany dział sprzedaży. Dzięki temu możemy prowadzić rozmowy z kilkunastoma potencjalnymi partnerami jednocześnie i sprawnie prowadzić proces wdrożenia ich w nasze standardy - zapewnia Mariusz Kania, prezes Metrohouse.

Ale nie tylko w dużych miastach pojawiają się biura Metrohouse. Najmniejsze miasta, w których działają pośrednicy franczyzodawcy to m. in. Brodnica (kujawsko-pomorskie) licząca 28 tys. mieszkańców i Bolesławiec (dolnośląskie) z 40 tys. mieszkańców.
- To właśnie z Bolesławca wywodzi się doradca, który już drugi raz z rzędu znajduje się w ścisłej czołówce agentów pod względem sprzedaży. Natomiast biuro w Brodnicy należy do naszego franczyzobiorcy, który posiada jeszcze dwie inne placówki, także w niedużych miastach. Wszystkie odnotowują sukcesy i są stawiane za wzór pokazujący, że także w niewielkich ośrodkach można z skutecznie prowadzić tego typu działalność - mówi Mariusz Kania

W ostatnich miesiącach dołączył do firmy także partner z Bornego Sulinowa. - Ktoś może powiedzieć, że prowadzenie takiej działalności w mieście mającym 5 tys. mieszkańców zakrawa na żart. A jednak biuro działa już kilka lat i jego współwłaściciele podjęli właśnie decyzję, aby utworzyć kolejne biuro, tym razem w Szczecinku - dodaje prezes.

Jednak nie wszyscy franczyzobiorcy Metrohouse poradzili sobie na trudnym rynku nieruchomości. Miały miejsce także rozstania, które wynikały z braku realizacji wyznaczonych celów sprzedażowych. Wyniki finansowe nie były satysfakcjonujące dla samych franczyobiorców, jak i dla centrali. W efekcie franczyzodawca rozwiązał umowy za porozumieniem stron.
- Inny przypadek to biuro, które osiągało duże sukcesy sprzedażowe i po upływie 5-letniego kontraktu postanowiło działać pod własną marką. Z jednej strony odejście każdego franczyzobiorcy to strata, ale tak po ludzku miło jest obserwować jak dzięki Metrohouse przedsiębiorca uzyskuje know-how i warsztat, który umożliwia mu uzyskiwanie doskonałej pozycji na lokalnym rynku - twierdzi franczyzodawca.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Nice blog post published here. The writer has definitely improved over the past few months and this post is a proof of that. I would love to see some more blog posts as good as...

22 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Amazing post! We love the content and have shared this with our social media network! Appreciated from the hotel digital marketing agency.

22 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Wiosna należy do pośredników

A lot of people have been disappointed with your work here lately, and it's clear to see why. You don't seem to put as much effort into your articles as you used to and that's...

22 wypowiedzi
ostatnia 10.06.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Trzeba poszukać kogoś w internecie. To jest raczej niszowa branża. ___________________ Pisanie prac magisterskich - ogłoszenia

4 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną PRB ADAM budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo dobrze firma...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną http://www.prb-adam.pl budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Explore our coiffeur in Bodensee and also our burnout klinik in rheinfall.

22 wypowiedzi
ostatnia 30.05.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Mogą się przydać mocne taśmy, znajdziecie je w http://www.tasma.krakow.pl/ To producent, mają różnego rodzaju taśmy, u nas się sprawdziły, sa mocne, zdały egzamin...

4 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018