Redan ucieka z Rosji

Grupa Redan zamierza kontynuować rozwój sieci sklepów franczyzowych w Polsce. Do końca roku ma przybyć 20 punktów w najlepszych galeriach handlowych.
Poniedziałek
23.03.2015
Właściciel marek Top Secret, Troll i sieci TXM będzie otwierał sklepy tylko w Polsce.
 

Grupa Kapitałowa Redan zapowiedziała, że będzie wycofywać się z rynków wschodnich, które do tej pory odgrywały w firmie znaczącą rolę. W 2013 roku sprzedaż na Ukrainie i w Rosji stanowiła 29 proc. całości przychodów. Rok 2014 firma zakończyła z 19 proc. udziałem sprzedaży na rynkach wschodnich, zaś ten rok ma być pod tym względem jeszcze skromniejszy. Zgodnie z zapowiedziami wiceprezesa spółki, Bogusza Kruszyńskiego, ich udział nie powinien przekroczyć 10 proc.

- Wzrosty sprzedaży, jakie zanotowaliśmy na rynku modowym w Polsce, zostały przesłonięte przez pogorszenie wyników z zagranicznej części modowej, co jest konsekwencją sytuacji na rynkach wschodnich i dewaluacji lokalnych walut. Wobec takiej sytuacji podjęliśmy decyzję o minimalizacji tej części biznesu i skoncentrowaniu się na rozwoju bezpieczniejszej działalności w Polsce – mówił podczas konferencji prasowej Bogusz Kruszyński. - Nie chcemy całkowicie opuścić rynków wschodnich, ponieważ liczymy na to, że sytuacja polityczna szybko się unormuje. Podejmujemy jednak działania mające na celu zminimalizowanie strat – dodał wiceprezes Grupy Redan.

Straty Grupy Redan na rynkach wschodnich były w ubiegłym roku poważne. Łódzka spółka zarobiła w ubiegłym roku za granicą zaledwie 0,3 mln zł podczas gdy rok wcześniej zagraniczne sklepy przyniosły Redanowi blisko 2 mln zł zysku. Dobrze wypada za to część modowa w Polsce, w której sprzedaż w 2014 roku wyniosła 228 mln zł i to właśnie tę gałąź firma zamierza w tym roku rozwijać. Najbardziej dochodową częścią spółki cały czas jest sieć dyskontowa TXM (TextilMarket), w której sprzedaż wyniosła blisko 276 mln zł.

Grupa zamierza kontynuować rozwój sieci sklepów franczyzowych w Polsce. Do końca roku sieć ma się zwiększyć o kolejnych 20 punktów w najlepszych galeriach handlowych.
- Zamykamy nierentowne sklepy jednocześnie otwierając nowe w bardziej perspektywicznych lokalizacjach. Wszystkie nowo otwarte sklepy franczyzowe są przygotowywane zgodnie z nowym konceptem wizerunkowym, który generuje zdecydowanie wyższą sprzedaż – mówi Bogusz Kruszyński.

W tym roku Redan chce położyć większy nacisk na promocję marek modowych, a więc Top Secret, Troll i Drywash. Jesienią ruszy duża kampania promocyjna, a już wiosną marka Top Secret ma się częściej pojawiać w prasie branżowej.


POPULARNE NA FORUM

Ubrania bez komentarza

Thank you for another great article. The place else may anybody get that type of info in such an ideal method of writing? I’ve a presentation subsequent week, and I’m at...

9 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Urządzając sklep odzieżowy musisz pamiętać, że bardzo ważne jest oświetlenie, a szczególnie to na wystawie. W tej roli świetnie sprawdzą się halogeny.

23 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Te tematy to twardy orzech do zgryzienia, nie da się jednoznacznie niczego określić. Każdy przypadek będzie inny i w każdym co innego zagra pierwsze skrzypce ;)

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Chyba poruszę ten temat na swojej stronie wielorakietematy.pl bo sporo osób widzę że wciąż się boi podjąć działania. Warto zaczynać z własnymi działalnościami,...

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Portal znak-zapytania.pl też poruszył ostatnio tematy produkcyjne, sądzę że bez problemu znajdziesz ten felieton. Pozwoli ci to spojrzeć na cały pomysł chłodnym okiem...

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Ostatnio widziałam na chec-poznania-swiata.pl artykuł na temat właśnie sklepów odzieżowych, może przeczytanie go da ci odpowiedź na to pytanie. Ale wydaje mi się że...

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Skuteczna pomoc drogowa

At last, no more alpaca jokes. Well done! We are very proud of you bouncing balls game , red ball

2 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2018
Sprzedaż ubrań z PRIMARKA w Polsce

I lived in Ireland a couple of years prior Happy Bakrid Wishes. There is likewise PRIMARK just called PENNY'S. I purchased garments at that point and sold them on the Allegro....

10 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2018