Family Shop wymieni towar

Partnerzy Family Shop powinni dysponować lokalem o powierzchni sprzedażowej od 50 do 200 m2 oraz zapleczem magazynowym.
Wtorek
24.03.2015
Sklepy z używaną odzieżą zarabiają więcej dzięki dużej rotacji ubrań. Wie o tym franczyzodawca Family Shop.
 

Sklepy z używaną odzieżą Family Shop działają już w 12 lokalizacjach. Wszystkie prowadzą franczyzobiorcy. W najbliższym czasie ruszy pięć kolejnych, m.in. w Inowrocławiu, Wrocławiu i Bydgoszczy. Firma podpisała już umowy współpracy, dlatego otwarć możemy się spodziewać za około 3 miesiące. Magdalena Sulwińska, właścicielka sieci, zaznacza, że nie ma sprecyzowanych wymagań dotyczących miejscowości, w których powstaną sklepy Family Shop.
- Szukamy jednak lokali w rozsądnej cenie. Wydatki na to powinny być proporcjonalne do dochodu, zatem im droższy wynajem, tym więcej ubrań partner będzie musiał sprzedać, żeby wyjść na swoje – wyjaśnia Magdalena Sulwińska.

Firma rozwija się na zasadach franczyzy od dwóch lat. W tym czasie właściciel licencji zmodyfikował pierwotny format współpracy.
- Po pierwszym roku współpracy z partnerami wiemy już, że na dynamikę sprzedaży najlepiej wpływa częsta wymiana towaru. Dlatego wprowadziliśmy możliwość zapewnienia całkowitej wymiany towaru – mówi Magdalena Sulwińska. - Może się ona odbywać raz w tygodniu albo raz na dwa tygodnie, w zależności od indywidualnych ustaleń. Polega na tym, że partner zwraca cały asortyment, i dostaje nowy, przy czym płaci oczywiście tylko za ten, który udało mu się sprzedać.

Korzystanie z tej możliwości wiąże się jednak ze spełnieniem jednego, określonego warunku uzgodnionego z firmą. Może to być na przykład wymóg sprzedaży określonej wagi towaru w ciągu tygodnia. Ponadto z całkowitej wymiany towaru mogą skorzystać jedynie franczyzobiorcy współpracujący z siecią w formacie sklepu na wagę. Inny model współpracy – sklep z wyceną, nie daje takiej możliwości.

Całkowita inwestycja we współpracę z Family Shop sięga od 15 do 20 tys. zł. W trakcie współpracy franczyzobiorca ponosi jedynie koszt zakupu towaru od franczyzodawcy i wynajem lokalu.
- Franczyzobiocy mogą też liczyć na towar dobrej jakości. Mieszamy ubrania nowe z metkami z ubraniami nowymi ale bez metek oraz ubraniami używanymi – zapewnia Magdalena Sulwińska. 

Warto jednak pamiętać, że rynek odzieży używanej jest dzisiaj bardzo konkurencyjny. Boom na second handy mieliśmy kilka lat temu, dzisiaj takich sklepów na rynku funkcjonuje sporo. Zmieniły się także same lokale z używanymi ubraniami, zgodnie z rosnącymi oczekiwaniami klientów – second handy coraz bardziej przypominają eskluzywne butiki, a to oznacza większe koszty utrzymania i prowadzenia sklepu.


Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Ubrania bez komentarza

Thank you for another great article. The place else may anybody get that type of info in such an ideal method of writing? I’ve a presentation subsequent week, and I’m at...

9 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Urządzając sklep odzieżowy musisz pamiętać, że bardzo ważne jest oświetlenie, a szczególnie to na wystawie. W tej roli świetnie sprawdzą się halogeny.

23 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Te tematy to twardy orzech do zgryzienia, nie da się jednoznacznie niczego określić. Każdy przypadek będzie inny i w każdym co innego zagra pierwsze skrzypce ;)

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Chyba poruszę ten temat na swojej stronie wielorakietematy.pl bo sporo osób widzę że wciąż się boi podjąć działania. Warto zaczynać z własnymi działalnościami,...

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Portal znak-zapytania.pl też poruszył ostatnio tematy produkcyjne, sądzę że bez problemu znajdziesz ten felieton. Pozwoli ci to spojrzeć na cały pomysł chłodnym okiem...

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Ostatnio widziałam na chec-poznania-swiata.pl artykuł na temat właśnie sklepów odzieżowych, może przeczytanie go da ci odpowiedź na to pytanie. Ale wydaje mi się że...

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Skuteczna pomoc drogowa

At last, no more alpaca jokes. Well done! We are very proud of you bouncing balls game , red ball

2 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2018
Sprzedaż ubrań z PRIMARKA w Polsce

I lived in Ireland a couple of years prior Happy Bakrid Wishes. There is likewise PRIMARK just called PENNY'S. I purchased garments at that point and sold them on the Allegro....

10 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2018