Family Shop wymieni towar

Partnerzy Family Shop powinni dysponować lokalem o powierzchni sprzedażowej od 50 do 200 m2 oraz zapleczem magazynowym.
Wtorek
24.03.2015
Sklepy z używaną odzieżą zarabiają więcej dzięki dużej rotacji ubrań. Wie o tym franczyzodawca Family Shop.
 

Sklepy z używaną odzieżą Family Shop działają już w 12 lokalizacjach. Wszystkie prowadzą franczyzobiorcy. W najbliższym czasie ruszy pięć kolejnych, m.in. w Inowrocławiu, Wrocławiu i Bydgoszczy. Firma podpisała już umowy współpracy, dlatego otwarć możemy się spodziewać za około 3 miesiące. Magdalena Sulwińska, właścicielka sieci, zaznacza, że nie ma sprecyzowanych wymagań dotyczących miejscowości, w których powstaną sklepy Family Shop.
- Szukamy jednak lokali w rozsądnej cenie. Wydatki na to powinny być proporcjonalne do dochodu, zatem im droższy wynajem, tym więcej ubrań partner będzie musiał sprzedać, żeby wyjść na swoje – wyjaśnia Magdalena Sulwińska.

Firma rozwija się na zasadach franczyzy od dwóch lat. W tym czasie właściciel licencji zmodyfikował pierwotny format współpracy.
- Po pierwszym roku współpracy z partnerami wiemy już, że na dynamikę sprzedaży najlepiej wpływa częsta wymiana towaru. Dlatego wprowadziliśmy możliwość zapewnienia całkowitej wymiany towaru – mówi Magdalena Sulwińska. - Może się ona odbywać raz w tygodniu albo raz na dwa tygodnie, w zależności od indywidualnych ustaleń. Polega na tym, że partner zwraca cały asortyment, i dostaje nowy, przy czym płaci oczywiście tylko za ten, który udało mu się sprzedać.

Korzystanie z tej możliwości wiąże się jednak ze spełnieniem jednego, określonego warunku uzgodnionego z firmą. Może to być na przykład wymóg sprzedaży określonej wagi towaru w ciągu tygodnia. Ponadto z całkowitej wymiany towaru mogą skorzystać jedynie franczyzobiorcy współpracujący z siecią w formacie sklepu na wagę. Inny model współpracy – sklep z wyceną, nie daje takiej możliwości.

Całkowita inwestycja we współpracę z Family Shop sięga od 15 do 20 tys. zł. W trakcie współpracy franczyzobiorca ponosi jedynie koszt zakupu towaru od franczyzodawcy i wynajem lokalu.
- Franczyzobiocy mogą też liczyć na towar dobrej jakości. Mieszamy ubrania nowe z metkami z ubraniami nowymi ale bez metek oraz ubraniami używanymi – zapewnia Magdalena Sulwińska. 

Warto jednak pamiętać, że rynek odzieży używanej jest dzisiaj bardzo konkurencyjny. Boom na second handy mieliśmy kilka lat temu, dzisiaj takich sklepów na rynku funkcjonuje sporo. Zmieniły się także same lokale z używanymi ubraniami, zgodnie z rosnącymi oczekiwaniami klientów – second handy coraz bardziej przypominają eskluzywne butiki, a to oznacza większe koszty utrzymania i prowadzenia sklepu.


Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Klienci patrzą na metkę

dzieki za info za ostrzeżenie. Teraz zwróce uwagę na typa na przyszłośc by sie nie dać nabrać. Fajnie ze ostrzegasz ludzi. Na pewno pomożesz wielu ludziom. Szacunek

2 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2024
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

ja bym obstawiał dla niemowlaków to zawsze schodi a młode mamusie mają swira na punkcie wyglądu dziecka

38 wypowiedzi
ostatnia 19.01.2023
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?

Sama strona z takimi rzeczami, to koszt od3 do 10 tys, ale drugie to koszt pozycjonowania i reklamy to juz worek bez dna

4 wypowiedzi
ostatnia 19.01.2023
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Chciałabym się dowiedzieć coś więcej na temat współpracy z frmą Esotiq, Bardzo proszę o kontakt osób które prowadziły , bądź prowadzą franczyzę...

27 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2022
Klienci patrzą na metkę

Ten człowiek to zwykły oszust. Prowadząc firmę wyłudził duże środki od wielu osób. Przegrał sprawy Sądowe, komornik siedzi mu na głowie od wielu lat. Na hipotece...

2 wypowiedzi
ostatnia 18.10.2022
Sklep Z odzieżą używaną

Dzień dobry. Chodzi mi po głowie otwarcie sklepu z odzieżą używaną o powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Czynsz wydaje się niewygórowany, około 13 tys zł...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.12.2021
Greenpoint we franczyzie- jak to działa naprawdę?

Czy masz sklep na warunkach Greenpoint? Jak wygląda współpraca? Podobno ta marka się dobrze rozwija. Może znacie więcej szczegółów współpracy poza tymi ogólnymi,...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Myślę, że jest to dobry pomysł na biznes, ale trzeba się czymś wyróżnić. Nie ma sensu sprzedawać ciuchów takich, jakie są w każdym innym sklepie.

38 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2021