01.04.2015

Własna firma na każdą kieszeń

Przedstawiamy 7 sposobów na biznes za małe i średnie pieniądze. Analizujemy biznesplany sklepu sportowego, hotelu, firmy remontowej, sklepu odzieżowego oraz portalu o ogrodnictwie. Wyjaśniamy, po co zakaz konkurencji w umowie franczyzowej. Marek Kościkiewicz z De Mono opowiada, jak z rockmana stał się restauratorem.

W kwietniowym numerze 4/2015 (122)

Okładka WBF 122 kwiecień 2015, Marek Kościkiewicz, De Mono Fot. PROFIT system

Biznes na czasie

Własna firma na każdą kieszeń Prowadzenie własnego biznesu wymaga ponoszenia kosztów, spośród których te finansowe mogą okazać się najmniej istotnymi. Postawić wszystko na jedną kartę – oto prawdziwe wyzwanie.

Mam firmę

Sklep w dobrej kondycji
Sport to nie tylko zdrowie, ale i biznes. Klienci chcą zadbać o figurę, a właściciele sklepów sportowych wiedzą, jak na tym zarobić.

Zlecenia tylko z polecenia
Wiele osób w branży remontowej to partacze. Przepustką do stabilnych dochodów jest tylko fachowość i rzetelność.

Zyski rosną na drzewach
Co zrobić, by zwykły ośrodek wczasowy w leśnej głuszy stał się turystycznym hitem? Wystarczy umieścić domki kilka metrów nad ziemią.

E-firma

Biznes, który zakwitnie wiosną
Dobra domena może być nasieniem dla biznesu. Tak było w przypadku Zbigniewa Dziuby i jego serwisu dla ogrodników.

Własny Biznes

Od rockmana do restauratora
– Zarobki muzyka są nieregularne. Dlatego pomyślałem, że fajnie byłoby mieć coś, co daje w miarę regularnie zarobić – mówi Marek Kościkiewicz, muzyk, producent i właściciel restauracji Basico.

Supertemat

Materiał na zyski
Markowy szyld to ważna broń w walce o klienta na rynku odzieżowym. Można go zdobyć, współpracując z doświadczonym franczyzodawcą. A przy okazji zyskać dostęp do pewnego źródła zatowarowania.

Klient jest wymagający
Ładna, niedroga i o wysokiej jakości. Najlepiej jeszcze niepowtarzalna. Taka odzież ma szansę znaleźć najwięcej nabywców.

Zakupy w komfortowych warunkach
Kobiety zazwyczaj najpierw przymierzają dużo ubrań, a dopiero potem decydują, co kupić. Dlatego ważne jest, aby w sklepach odzieżowych dla pań były przestronne i wygodne przymierzalnie.

Wabią panów
Wielu mężczyznom zależy na wyglądzie nie mniej niż kobietom. Dlatego sklepów odzieżowych z ofertą dedykowaną wyłącznie panom przybywa z roku na rok.

Jest sprawa

Sklepy Atlantic znikają z rynku
Firma Atlantic zanim stała się rozpoznawalną marką zaczynała swoją karierę na początku lat 90. od majtek sprzedawanych na bazarach. Jak skończy i czy w ogóle? Przekonamy się niebawem.

Na prawo patrz

Nie taki zakaz straszny
Zakaz konkurencji to w umowach franczyzowych typowy zapis, który ma zabezpieczyć interesy zarówno franczyzodawcy, jak i franczyzobiorcy.

ABC firmy

Podkręcamy obroty
Gorszy miesiąc w interesie? Są sposoby na to, by temu zaradzić. Oto jak małym kosztem zwiększyć przychody w firmie. 

Steki menedżera

Burger na spółkę
– Stworzenie znanej marki od zera w trzy lata? Wydaje się niemożliwe, a jednak. Właścicielom Bobby Burgera to się udało, mimo młodego wieku.

Mój franchising

Klient plażuje, lodziarnia zarabia
Adam Mendelka spędził wakacje zeszłego roku na plaży w Krynicy Morskiej. Nie miał jednak czasu na odpoczynek, bo musiał nadzorować pracę swoich czterech lodziarni.

Nasz tester

Od kogo pożyczyć 10 tys. zł?
Można od babci Marylki – tej z reklamy. Można też w banku, i to franczyzowym. Postanowiłem sprawdzić, jak to się robi, na wypadek, gdybym kiedyś musiał.

Pięta biznesmęta

Zarabiają na rupieciach
Plastikowe opakowania, stare urządzenia i schodzona odzież. Dla jednych śmieci, dla innych materiały do stworzenia designerskich ozdób czy użytecznych sprzętów domowych, na których można zarobić.   


Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

Miesięcznik dostępny jet także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:

Udostępnij artykuł