Oczekujemy, że w biurze franczyzobiorcy będą pracowały przynajmniej dwie przeszkolone przez nas osoby - specjaliści posiadający wiedzę o funduszach europejskich.
Piotr Buchalski, prezes firmy Dotacje Export Group
Wtorek
31.03.2015
O rosnącej liczbie doradców działających pod szyldem firmy Dotacje Export Group oraz planach na 2015 rok opowiada Piotr Buchalski, prezes.
 

Jak ocenia pan dotychczasowy rozwój sieci Dotacje Export Group?
Zainteresowanie naszym systemem jest znacznie większe niż zakładaliśmy na początku. Zależy nam, by do końca 2015 roku mieć 35-40 placówek. Dotychczas podpisaliśmy 12 umów franczyzowych. Do końca czerwca chcemy podwoić ich liczbę. Cały czas zgłaszają się do nas potencjalni parnerzy, z którymi negocjujemy warunki współpracy i rekomendowane przez nich lokalizacje.

Skąd tak duże zainteresowanie?
Biznes świetnie wpisuje się w nowy program wsparcia finansowego dla Polski z budżetu Unii Europejskiej 2014-2020. W ciągu pięciu lat będzie do rozdysponowania ponad 30 mld euro na rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Firma Dotacje Export Group właśnie im dedykuje swoje usługi. Jesteśmy jedynymi specjalistami na rynku, którzy koncentrują się na obsłudze małych  podmiotów gospodarczych. Wypełniamy niszę, którą duże firmy doradcze w zakresie dotacji unijnych nie są zainteresowane. To stwarza duże możliwości dla biur franczyzowych, które dzięki naszemu know-how, procedurom i wsparciu marketingowemu mogą być bezkonkurencyjne na lokalnym rynku. Myślę, że potencjalni franczyzobiorcy to doskonale rozumieją, stąd takie zainteresowanie naszym konceptem.

Co oferujecie franczyzobiorcom?
Z jednej strony przekazujemy całe know-how: procedury, sposoby pozyskiwania i rozliczania dotacji, z drugiej zaś dajemy realne wsparcie marketingowe, dzięki któremu franczyzobiorcy nie mają problemu z pozyskiwaniem klientów. Zanim biuro rozpocznie działalność zarówno franczyzobiorca jak i jego pracownicy przechodzą intensywne szkolenia z zakresu wiedzy o programach unijnych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz warsztaty pisania wniosków o dofinansowanie. Do tego narzucamy procedury, których przestrzeganie zapewnia wysoką jakość projektów pisanych dla klientów.

Jakie są warunki rozpoczęcia działalności w ramach sieci Dotacje Export Group?
Koszt inwestycji w biuro wynosi od 45 do 70 tys. zł, z czego opłata licencyjna - 35 tys. zł. Wysokość nakładów uzależniona jest od lokalizacji biura, jego powierzchni i liczby pracowników. Wymagamy aby franczyzobiorcy dysponowali lokalem oraz żeby w biurze pracowały przynajmniej dwie przeszkolone przez nas osoby - specjaliści posiadający wiedzę o funduszach europejskich. To może być właściciel i pracownik lub dwóch pracowników. Biuro powinno być przygotowane do obsługi klientów w komfortowych warunkach.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Ja korzystałam z firmy odszkodowawczej, to było parę miesięcy temu. Miałam wypadek samochodowy - nie z mojej winy i zostały mi wypłacone pieniądze z oc sprawcy....

78 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Ja korzystałam z firmy odszkodowawczej, to było parę miesięcy temu. Miałam wypadek samochodowy - nie z mojej winy i zostały mi wypłacone pieniądze z oc sprawcy....

78 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Czy warto zatrudniać własnego prawnika

Według mnie to bardzo dobry pomysł. Pomoc dobrego prawnika nieważne jak dobra by to branża była jest po prostu potrzebna ! Ja osobiście współpracuje z...

58 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Dotacje do wzięcia

Z dotacjami jest jak żebractwem. Prawdziwy przedsiębiorca z nich nie korzysta! __________________ Plagiat i jego typy

9 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Firma bankrutuje - co robić?

FIrma bankrutuje z wielu powodów. W wielu przypadkach problemem jest tutaj finansowanie.Firma nie ma szans na kredyt w banku. Nie jest w stanie zapłacić za dostawy. I przez...

42 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jaki bank polecacie ?

Rozumiem, że chodzi tutaj o konto firmowe? Jeśli tak to polecam zajrzeć sobie na ten ranking kont bankowych dla firm Ranking jest aktualizowany na bieżąco tak wiec masz...

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Słyszałam wiele różnych opinii na temat wielu firm. Ja jak miałam problem z ubezpieczycielem to pomoc uzyskałam w http://odszkodowania123.pl/ . Mają duże doświadczenie...

78 wypowiedzi
ostatnia 06.06.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Korzystałem z pomocy Kancelarii Walterowicz z Poznania właśnie, z siedzibą przy Piaskowej. Polecam do każdej sprawy, świetni doradcy.

44 wypowiedzi
ostatnia 31.05.2018