02.04.2015

Dairy Queen w Polsce

Międzynarodowa marka, należąca do spółki kontrolowanej przez Warrena Buffetta, liczy 6 tys. fast foodów. Wiosną ma pojawić się w Warszawie.

W ofercie Dairy Queen znajdują się hamburgery, hot dogi, frytki a także shake’i i desery. Pierwszy lokal powstał w Stanach Zjednoczonych w 1940 roku, a już siedem lat później sieć liczyła ok. 100 barów. Obecnie marka dostępna jest w ponad 6 tys. lokalizacji 18 krajów. Teraz sieć planuje ekspansję w Polsce. Ma to zrobić dzięki współpracy ze spółką Sparrow 4 z Krakowa, która będzie franczyzobiorcą w naszym kraju. Polska będzie niejako testem, który pozwoli sprawdzić, czy dalsza ekspansja w tej części Europy ma sens.

Cheesburger z grillowanym burgerem Fot. sxc.hu

Blisko 1,5 tys. lokali Dairy Queen działa poza Ameryką Północną.

Właścicielem Dairy Queen jest holding Berkshire Hathaway kontrolowany przez Warrena Buffeta. Pierwszy fast food ma się pojawić w Warszawie jeszcze wiosną tego roku.
- Marka jest teraz silniejsza niż kiedykolwiek i coraz bardziej rozpoznawalna na całym świecie. Zwiększamy naszą obecność na arenie międzynarodowej w 75 rocznicę powstania DQ. Jesteśmy podekscytowani wejściem do Polski – powiedział serwisowi businesswire.com Jean Champagne, dyrektor operacyjny.

W ciągu kilku lat ma powstać w naszym kraju ponad 20 lokali. Amerykańskiemu fast foodowi sprzyja fakt, że nad Wisłą już przyjęły się inne koncepty zza Atlantyku. Oprócz McDonald’s z powodzeniem działa u nas Subway, KFC i Pizza Hut. Otwartym pytaniem zostaje, czy Sparrow 4 podzieli się licencją na biznes z innymi przedsiębiorcami. Na razie spółka musi jednak zadbać o rozpoznawalność, bo choć na Facebooku ma blisko 10 milionów fanów, to ciągle o 45 milionów mniej niż fanpage McDonald’s.

Warren Buffett to amerykański inwestor giełdowy i zarazem większościowy udziałowiec Berkshire Hathaway.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0